Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-

Weekend świadomej kobiety w Tuan Club

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Piersi są jednym z atrybutów kobiecości. Niezależnie od kształtu i rozmiaru są dla wielu kobiet czymś co lubią podkreślać i dzięki czemu czują się atrakcyjne i pewne siebie. Dbałość o nie nie ogranicza się jedynie do dobierania odpowiedniego biustonosza i stosowania kosmetyków. Piersi są jedną z najczęściej atakowanych przez nowotwory częścią ciała. Wiedza na temat raka i umiejętność ograniczania ryzyka wystąpienia może uratować nie tylko piersi, ale i życie.

rak piersi tc head-01.png


Jak w przypadku każdego nowotworu wczesne wykrycie daje duże szanse na całkowite wyleczenie. Codzienna kąpiel jest świetną okazją do badania piersi. Badania należy wykonywać wzrokowo – zwracając uwagę na kształt i kolor piersi, a także dotykowo.

Przy metodzie palpacyjnej (badanie ręką) należy pamiętać, że lewą pierś badamy prawą ręką i odwrotnie. Metoda ta składa się z:
Ruchów okrężnych
Podczas badania wykonujemy ruchy okrężne zaczynająć od zatoczenia koła na zewnętrznej części piersi i kierujemy się do brodawki.

1.jpg
Ruchów promienistych
Rozpoczynamy ruch od brodawki do zewnętrznej części piersi. Badamy tak całą pierś.

2.jpg
Ruchów naprzemiennych góra – dół
Palce przemieszczają się zygzakiem z góry na dół po całej piersi.

3.jpg
Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi  w weekend 18-19 października w Tuan Club  szykuje się moc atrakcji dla kobiet i nie tylko. Warsztaty dotyczące metod badań piersi, rozmowy m.in. z brafitterkami i lekarzami odbędą się w niedzielę 19 października na terenie Tuan Day Spa. Również w niedzielę rozegrany zostanie turniej tenisowy kobiet na kortach Tuan Club, a dzień wcześniej Maraton Indoor Cycling zarówno dla Pań jak i Panów.

Więcej informacji:
www.tuanclub.pl