Bezpieczna droga do szkoły w gminie Góra Kalwaria

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

St.asp. Piotr Kowalski oraz mł.asp. Sławomir Biernacki przeprowadzili dziewięć spotkań z najmłodszymi uczniami wszystkich szkół podstawowych w gminie Góra Kalwaria. Tematem przewodnim był policyjny program „Bezpieczna droga do szkoły”.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W GMINIE GÓRA KALWARIA

Przez ostatnich kilka dni kierownik rewiru dzielnicowych st.asp. Piotr Kowalski wspólnie z dzielnicowym mł.asp. Sławomirem Biernackim przeprowadzili cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych gminy Góra Kalwaria. Podczas dziewięciu lekcji, policjanci zaprezentowali uczniom program „Bezpieczna droga do szkoły”.

Podczas rozmowy z dziećmi policjanci wyjaśniali między innymi na czym polega ostrożne zachowanie na drodze. Ostrzeżenia dotyczyły nie tylko pieszych, ale również pasażerów pojazdów i rowerzystów. Wszyscy uczniowie byli też przekonywani do potrzeby używania na drogach elementów odblaskowych.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W GMINIE GÓRA KALWARIA

Dlatego do programu zaproszono dwie „Mrówki” reprezentujące jeden z miejscowych składów budowlanych, dzięki któremu możliwe było wręczenie wszystkim uczniom kamizelek i elementów odblaskowych.

W czasie spotkań nie mogło również zabraknąć przypomnienia numerów alarmowych, pod które należy zadzwonić, gdy potrzebna jest pomoc. Funkcjonariusze odpowiadali dzieciom często na trudne pytania, opowiadali również o codziennej pracy policjantów i przekonywali, że zawsze mogą liczyć na policjantów.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie