Informacje16 sierpnia 2018, 20:16,

Kultura na kołach - baśnie historie legendy w gminie Góra Kalwaria

"Kultura na kołach-baśnie historie legendy" to nowy projekt Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii. Dzięki niemu uczniowie czterech szkół z terenu naszej gminy mają szansę wziąć udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych, na co dzień niedostępnych w swoich miejscowościach.

KULTURA NA KOŁACH - BAŚNIE HISTORIE LEGENDY W GMINIE GÓRA KALWARIA

Realizację projektu zaczynamy od warsztatów literackich „Rusz wyobraźnią – baśnie historie legendy”, nad którymi będzie czuwał Michał Malinowski - opowiadacz, pisarz, podróżnik, autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji.

Warsztaty mają dać uczestnikom okazję do pracy z wyobraźnią i słowem pisanym, odwołując się do lokalnych baśni, historii, legend. Uczestnicząca w projekcie młodzież będzie miała za zadanie sięgnąć do opowieści, które znają ich rodzice, dziadkowie, znajomi. Zainspirowani mają szansę stworzyć własne opowiadanie, historię, baśń odwołującą do związanego z regionem dziedzictwa kulturowego.

W oparciu o stworzone opowiadania grupy uczniów wezmą udział w przygotowaniu ilustracji i rysunku (pod okiem artysty plastyka, ilustratora i kostiumografa Marka Łukasika), inne – wykonają prace ceramiczne zainspirowane motywami (pod okiem malarki, absolwentki ASP w W-wie Anny Skajnowskiej-Olszewskiej), jeszcze inne będą zaangażowane w projektowanie i tworzenie muralu (pod okiem artystów Justyny Szeligi i Matta Ługowskiego).

Prócz warsztatów dla uczniów czterech szkół podstawowych z terenu gminy Góra Kalwaria (Baniocha, Brześce, Czersk, Cendrowice) planowane są wydarzenia otwarte, podczas których mieszkańcy sami będą mogli zmierzyć się z tematem i stworzyć ilustrację do wybranego fragmentu opowiadania czy baśni.

Przygotowane podczas warsztatów najlepsze prace będą dołączone do bezpłatnej publikacji "Nasze baśnie historie legendy" podsumowującej zrealizowane warsztaty.

Otwarte spotkania dla mieszkańców:
21 września, Cendrowice
28 września, Czersk
12 października, Brześce
20 października - Gala Finałowa, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii otrzymał na realizację tego zadania 24 tys. złotych w ramach programu „Kultura Dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

KULTURA NA KOŁACH - BAŚNIE HISTORIE LEGENDY W GMINIE GÓRA KALWARIA

Otwarte spotkania dla mieszkańców:
21 września, Cendrowice
28 września, Czersk
12 października, Brześce
20 października - Gala Finałowa, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

Informacje17 sierpnia 2018, 18:30,

Obejrzyj film Kryptonim UNCLE w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym

17 sierpnia 2018 roku na skwerze Kisiela o godz. 20.30 rozpocznie się trzeci sierpniowy seans filmowy w ramach cyklu “Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2018”. Tego dnia zobaczymy komedię pt: “Kryptonim U.N.C.L.E.” (2015), opowiadający historię Agentów CIA i KGB biorących udział w misji przeciwko tajemniczej organizacji przestępczej, która dąży do rozprzestrzeniania broni jądrowej. Reżyseria: Guy Ritchie, scenariusz: Guy Ritchie, Lionel Wigram, produkcja: USA, Wielka Brytania, czas trwania filmu: 1 godz. 56 min.

OBEJRZYJ FILM KRYPTONIM UNCLE W PIASECZYŃSKIM KINIE PLENEROWYM

Opis filmu: Akcja filmu Kryptonim U.N.C.L.E. rozgrywa się w latach 60. XX wieku, w kulminacyjnym okresie zimnej wojny. Skupia się na postaciach agenta CIA Napoleona Solo oraz agenta KGB Illyi Kuryakina. Agenci, zmuszeni odłożyć na bok wzajemne animozje, łączą siły, aby powstrzymać tajemniczą międzynarodową organizację przestępczą, której celem jest zburzenie równowagi sił poprzez rozprzestrzenianie broni i technologii nuklearnej. Jedyny trop, do jakiego udało im się dotrzeć, to córka zaginionego niemieckiego profesora, który jako jedyny jest w stanie przeniknąć do organizacji przestępczej. Agenci muszą ścigać się z czasem, aby go odnaleźć i zapobiec ogólnoświatowej katastrofie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

OBEJRZYJ FILM KRYPTONIM UNCLE W PIASECZYŃSKIM KINIE PLENEROWYM