Menu
A+ A A-

Dzień bezpiecznego internetu z udziałem policjantów w Konstancinie-Jeziornie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie- Jeziornie podsumowano trwające tu od kilku tygodni działania pod nazwą „Dzień bezpiecznego Internetu”. Ta akcja przeprowadzana jest na całym świecie, a w naszym kraju od 2005 roku. W tegorocznej edycji uczestniczyli również nasi policjanci.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Mimo, że akcja prowadzona jest pod nazwą „Dzień bezpiecznego internetu” to trwa ona przez kilka tygodni i to na całym świecie. W Polsce zaistniała po raz pierwszy w 2005 roku. W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej numer 2 w Konstancinie- Jeziornej do wspólnych działań zaprosili także policjantów.

Przez kolejne dni w szkole prowadzone były warsztaty, zajęcia i spotkania dotyczące nowych technologii i możliwości jakie daje ona uczniom i nie tylko.

Podczas zajęć policjanci zwrócili także uwagę na rożne związane z tym zagrożenia. Przedstawiono program o cyberprzestępczości, mowie nienawiści i agresji, która obecnie funkcjonuje w świecie wirtualnym, lecz jej wpływ na realność jest coraz większa.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Często nie łatwe pytania i podnoszone tematy wzbudzały aktywny udział niemal 220 uczniów uczestniczących w ostatnich podsumowujących zajęciach z udziałem mł. aspirantów Tomasza Awiera i Sebastiana Majewskiego z komisariatu policji w Konstancinie- Jeziornej oraz kom. Jarosława Sawickiego z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Dyrekcji szkoły i kadrze pedagogicznej oraz uczniom dziękujemy za zaproszenie.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie