Koncert z okazji 100-lecia śmierci Claude’a Debussy’ego w Konstancinie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

9 grudnia 2018 roku o godz. 17.00 odbędzie się uroczysty koncert z okazji 100-lecia śmierci Claude’a Debussy’ego, wybitnego, francuskiego kompozytora, związanego z miastem partnerskim Saint-Germain-en-Laye. Utwory kompozytora wykona koreańska pianistka Wonjoo Baek. Claude Debussy (1862-1918) był przedstawicielem impresjonizmu muzycznego. Koncert poprowadzi dziennikarka i krytyk muzyczny – Joanna Grotkowska. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w recepcji KDK. Serdecznie zapraszamy.

Koncert z okazji 100-lecia śmierci Claude’a Debussy’ego w Konstancinie

Wonjoo Baek urodziła się w 1989 r. w Korei Południowej. W 2014 r. ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Edwarda Wolanina i Radosława Sobczaka. Grała na festiwalach w Polsce i zagranicą (min. w Haedam Concert Hall w Korei oraz na XXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej w Daegu), jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów (m. in. II miejsce w Masan Music Association National Student Music Competition w Korei w 2010 r., nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Dusseldorfie w 2013 r., a w 2015 roku nagroda specjalna na Asia Pacific International Piano Competition w Korei). Obecnie pracuje na Wydziale Wokalistyki Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina.