Informacje20 grudnia 2017, 16:00,

Bezpłatne szkolenie w Konstancinie

Myślisz o założeniu stowarzyszenia, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Chcesz poznać zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych? Zapraszamy na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 20 grudnia 2017 roku w świetlicy przy ul. Jaworskiego 24.

BEZPŁATNE SZKOLENIE W KONSTANCINIE

To już czwarte szkolenie organizowane w tym roku przez Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy. Tym razem jego adresatami są działające na terenie gminy Konstancin-Jeziorna m.in.: organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, lokalni liderzy oraz wszyscy zainteresowani założeniem i prowadzeniem stowarzyszenia lub fundacji.

Szkolenie pozwoli na zdobycie wiedzy na temat aspektów prawnych zakładania i prowadzenia tego typu podmiotów ekonomii społecznej. Na spotkaniu omówione zostaną podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania organizacji, w tym m.in.: działalność statutowa, zawieranie umów, prowadzenie księgowości i rachunkowości, działalności w sferze pożytku publicznego. Dowiemy się też, jakie zmiany w przepisach o ochronie danych osobowych czekają nas w 2018 r.

Wszystkich zainteresowanych szkoleniem zapraszamy 20 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 do świetlicy przy ul. Jaworskiego 24 w Konstancinie-Jeziornie. Uwaga! Obowiązują zapisy. Zgłoszenie należy przesłać do 18 grudnia na adres poczty elektronicznej: komunikacjaspoleczna@konstancinjeziorna.pl Liczba miejsc jest ograniczona. Szkolenie poprowadzi Artur Gluziński, specjalista w zakresie współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi, były pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Informacje17 grudnia 2017, 12:00,

Misja Święta - weź udział w świątecznej misji w Auchan Piaseczno

Czy wszystkie grzeczne dzieci otrzymają w tym roku prezenty? Co gdyby wymarzone zabawki zaginęły? Bohaterowie teatrzyku dla dzieci w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno dołożą wszelkich starań, by uratować Święta i dostarczyć podarunki do wszystkich domów. Już 17 grudnia 2017 roku na maluchy czeka świąteczne przedstawienie pt. Misja - Święta. Wstęp wolny!

MISJA ŚWIĘTA - WEŹ UDZIAŁ W ŚWIĄTECZNEJ MISJI W AUCHAN PIASECZNO

Wszystkie maluchy z niecierpliwością wypatrują Świąt Bożego Narodzenia i świątecznych prezentów. Tymczasem w krainie Świętego Mikołaja wszczęto alarm, ponieważ wszystkie podarunki zaginęły! Na ratunek Świętom ruszają mały chłopiec z Brazylii, jego kolega z Polski oraz chińska dziewczynka. Czy bohaterom uda się odnaleźć zaginione prezenty? Czy bez nich Święta mogą w ogóle dojść do skutku?

W spektaklu zostaną ukazane różne obyczaje świąteczne. Mali widzowie dowiedzą się, co tak naprawdę jest ważne w święta, a to, co tworzy wyjątkową atmosferę to możliwość bycia razem z najbliższymi, a nie prezenty. W przedstawieniu zostaną wykorzystane lalki typu muppet oraz tintamareski. Teatrzyk pt. „Misja – Święta” odbędzie się w niedzielę 17 grudnia w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Spektakl zostanie odegrany trzykrotnie, o godz. 13.00, 15.00 i 17.00. Wstęp bezpłatny!