Informacje23 września 2018, 10:00,

160-lecie Czarnowa - powstanie sołectwa Czarnów

W 1858 roku Julian Czarnowski ówczesny właściciel majątku Chylice z części swoich włości wydzielił kolonię Czarnów. W tym roku mija więc 160 lat od powstania miejscowości Czarnów. Z tej okazji w niedzielę, 23 września na placu zabaw i boisku w Czarnowie odbędą się uroczyste obchody z wieloma atrakcjami i koncertem zespołu Future Folk. Rozpocznie je msza polowa o godz. 12.

160-LECIE CZARNOWA

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Po nabożeństwie zaplanowano część oficjalną - otwarcie obchodów oraz wręczenie nagród. O godz. 14 zaczną się występy artystyczne oraz warsztaty, m.in. mistrza Polski w beatboxie Piotra „Bobby” Jarosza, grupy tanecznej Egurrola Dance Studio, Kariny Mrówki, Wojciecha Ezzata, grupy tanecznej Grawitacja, Muzeum Bajek Baśni i Opowieści „MuBaBaO”, „Karate Combat” oraz cyrkowe zespołu „Klaunik”.

W programie także pokazy i konkursy oraz dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci. Jubileusz uświetni koncert gwiazdy – o godz. 19 wystąpi zespół Future Folk. Grupa, wykonująca niezwykle dynamiczną, elektroniczną muzykę taneczną z gatunku dubstep z wpływami folku góralskiego. Podhalańska grupa w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin (rdzenni zakopiańczycy) i Matt Kowalsky tradycyjne góralskie instrumenty i melodie odświeżyli świdrującą zmysły elektroniką. Ich muzyka jest pełna góralskiej energii i nowoczesnej wizji, wpada w ucho i podrywa do tańca. Jednym z największych hitów Future Folk jest „Malinowa dziewczyno” – utwór, który z pewnością usłyszymy w Czarnowie. Wstęp wolny.

160-LECIE CZARNOWA

Informacje24 września 2018, 04:00,

Zmiany w komunikacji 710 i 724

Od 24 września 2018 roku nastąpią zmiany w układzie komunikacyjnym na terenie Wilanowa, Ursynowa, Mokotowa i Konstancina-Jeziorny. Autobusy na liniach nr 710 i 724, zamiast w kierunku pętli Wilanowska, będą jeździć przez Konstancin do metra Kabaty.

ZMIANY W KOMUNIKACJI 710 I 724

skierowanie na nową trasę:
OS. KABATY – al. KEN – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Warszawska – Bielawska – Mirkowska – Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Stocer – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice – PIASECZNO (SZKOLNA)

skierowanie na nową trasę:
OS. KABATY – al. KEN – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Piaseczyńska – Pułaskiego – Wschodnia – PIASECZNO (GERBERA)

Szczegóły: www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=11898&l=1

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie