Informacje10 lipca 2019, 07:40,

Wójt Lesznowoli zatrzymana przez CBA

Blisko 4 mln zł szkody w majątku gminy poprzez niezasadne wypłacanie odsetek od zerwanej umowy i umarzanie należności podatkowych. Wójt Gminy Lesznowola zatrzymana przez CBA.

URZĄD GMINY LESZNOWOLA

Dzisiaj rano funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wójt Gminy Lesznowola. Postępowanie, w ramach którego prowadzone są czynności, dotyczy podejrzenia przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez wójt.

W toku prowadzonych czynności zgromadzono materiał wskazujący na możliwe nieprawidłowości przy gospodarowaniu nieruchomościami na terenie gminy poprzez zawarcie w 2013 r. i 2014 r. umów dzierżawy z naruszeniem wymogów formalnych opisanych w ustawie o gospodarce nieruchomościami. Podjęcie niezasadnej decyzji o odstąpieniu od jednej z umów skutkowało wypłaceniem odsetek w wysokości ok. 1,3 mln zł i tym samym wyrządzenie szkody w majątku gminy. Ustalenia śledczych wskazują ponadto na przekroczenie uprawnień w zakresie czynności podejmowanych jako organ podatkowy w latach 2012 – 2015, poprzez niezasadne umarzanie należności podatkowych na rzecz szeregu powiązanych ze sobą spółek, w celu osiągnięcia przez te spółki korzyści majątkowej w wysokości ok. 2,6 mln zł.

Zatrzymana wójt zostanie doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszy zarzuty. Śledztwo zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez CBA w trakcie kontroli prowadzonej przez Departament Postępowań Kontrolnych.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Informacje11 lipca 2019, 06:00,

Remont ul. Sikorskiego w Piasecznie

W czwartek, 11 lipca 2019 r. w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu obejmującej pierwszy etap prac związanych z przebudową ul. Sikorskiego. Ulica Sikorskiego zostanie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od ul. Powstańców Warszawy do al. Róż w Piasecznie.

REMONT UL. SIKORSKIEGO W PIASECZNIE

Również na tym odcinku zostanie wyłączony z ruchu pieszego chodnik zlokalizowany po północnej stronie jezdni. Ruch pieszy będzie się odbywał po chodniku po południowej stronie ul. Sikorskiego.

Dojazd do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz osiedla możliwy będzie od strony ulicy Wojska Polskiego.

W ramach prac remontowych na ulicy Sikorskiego, będzie przebudowana cała ulica i chodniki oraz uporządkowane miejsca postojowe. Nawierzchnia ulicy będzie bitumiczna, zatoki postojowe oraz zjazdy z nawierzchni z kostki betonowej. Zieleń na terenie objętym pracami będą stanowiły trawniki oraz niskie krzewy liściaste charakteryzujące się dużą wytrzymałością na warunki miejskie.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Remont ul. Sikorskiego w Piasecznie

Zakres przedmiotowej inwestycji obejmuje:
– Wykonanie rozbiórek nawierzchni i elementów drogowych znajdujących się w granicach pasa drogowego.
– Wykonanie nowych konstrukcji jezdni, zjazdów, stanowisk postojowych, chodników.
– Budowę kanalizacji deszczowej w zakresie wpustów i przykanalików.
– Remont sieci elektroenergetycznej w zakresie realizacji nowych słupów i opraw oświetleniowych.
– Regulację urządzeń infrastruktury technicznej.
– Budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.
– Wykonanie elementów stałej organizacji ruchu.

Plik do pobrania: plan sytuacyjny ul. Sikorskiego (.pdf)

źródło: UMiG Piaseczno