Informacje10 października 2018, 18:20,

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ

Debaty społeczne mają na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. Dlatego w spotkaniu zorganizowanym wczoraj w Centrum Integracji Społecznej w Magdalence, uczestniczyli mieszkańcy gminy Lesznowola oraz przedstawiciele Policji pod przewodnictwem I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie Panem mł. insp. Robertem Pachem.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE - MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

Na debatę w Magdalence, której inicjatorem byli policjanci oraz przedstawiciele Mazowieckiego Związku Pracodawców stawili się mieszkańcy gminy Lesznowola.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie Pan mł. insp. Robert Pach w swoim wystąpieniu podkreślił, że debaty społeczne są po to, by prowadzić dialog i wsłuchiwać się w głosy tych, dla których pełnimy służbę. Służą temu, by szybko diagnozować lokalne problemy społeczne, zagrożenia i to, czego ludzie się obawiają. I jak stwierdził w ten sposób będziemy mogli skutecznie reagować na problemy, które dotyczyć mogą mieszkańców.

Organizowane debaty społeczne w powiecie cieszą się zainteresowaniem naszych mieszkańców i są cyklicznie prowadzone na naszym terenie. W trakcie spotkania w Magdalence w Centrum Integracji Społecznej, mieszkańcy wyrażali swoje opinie oraz projekty możliwych do przeprowadzenia zmian, które umożliwiłyby szybszy i skuteczniejszy kontakt z funkcjonariuszami policji.

Jednym z elementów dyskusji było przedstawienie mieszkańcom przez mł. insp. Roberta Pacha - Krajowej Mapy Zagrożeń, zasad jej funkcjonowania i korzystania w sytuacjach, gdy łamane jest prawo.

Przedstawiono także aplikację „Moja Komenda” dzięki której mieszkańcy mogą bezpośrednio skontaktować się i porozmawiać o dręczących ich problemach z dzielnicowym. Znaczna część dyskusji poświęcona była obawom i problemom związanym szczególnie z zagrożeniami w ruchu drogowym.

W debacie ze strony policji uczestniczyli także: komendant komisariatu w Lesznowoli Pan podinsp. Piotr Wars, naczelnik wydziału ruchu drogowego z Piaseczna Pan asp. szt. Maciej Piotrowski, oraz nadkom. Jarosław Sawicki.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE - MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje13 października 2018, 11:00,

Kopciuszek Teatr Urwis- Klubowy Teatrzyk w Józefosławiu

13 października 2018 roku o godz. 13.00 zapraszamy do Klubowego Teatrzyku w Józefosławiu, na spektakl Kopciuszek w wykonaniu Teatru Urwis. Miejsce: Józefosław, ul. Urocza 14 (Klub Kultury). Wstęp 10 złotych.

KOPCIUSZEK TEATR URWIS- KLUBOWY TEATRZYK W JÓZEFOSŁAWIU

Autorska interpretacja klasycznej baśni braci Grimm. Młoda, piękna dziewczyna staje się służącą swojej macochy i przyrodnich sióstr. Marzy o szczęściu u boku przystojnego księcia. Dzięki swojej pracowitości jej los może się odmienić. Bajka z elementami interaktywnymi. Serdecznie zapraszamy.