Informacje14 października 2017, 07:00,

Święto Dyni i Bieg po Dynię w gminie Lesznowola 2017

Święto Dyni i Bieg po Dynię to dwa duże wydarzenia, na które 14 października 2017 r. zapraszają Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola. Imprezy promują zdrowy tryb życia i podkreślają lokalną specyfikę gminy, gdzie mieszka wielu producentów tego warzywa a ulica Słoneczna już we wrześniu ozdobiona jest kolorowymi stoiskami z dyniami. W tym roku wydarzenia te będą miały szczególny charakter. Święto Dyni oraz Bieg po Dynię będą połączone z inauguracją Pierwszego Dnia Walki z Niedożywieniem w Polsce, organizowanym w ramach ogólnopolskiego programu Dzwonek na obiad przez Fundację Być Bardziej www.biegpodynie.pl

ŚWIĘTO DYNI I BIEG PO DYNIĘ W GMINIE LESZNOWOLA 2017

Uwaga, spóźnialscy mogą się zapisać na bieg także w dniu zawodów - biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.30. Wszystkich biegaczy i nie tylko zapraszamy do udziału w Święcie Dyni! Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji: miasteczko dyniowe, konkursy dla dzieci, pokaz kulinarne i degustacje potraw z dyni, kiermasz książek kulinarnych, stoiska z rękodziełem i zdrową żywnością.

ŚWIĘTO DYNI I BIEG PO DYNIĘ W GMINIE LESZNOWOLA 2017

Informacje15 października 2017, 10:00,

XI Bieg Papieski Habdzin 2017

15 października 2017 roku już po raz jedenasty zapraszamy do Habdzina na Bieg Papieski, na którym uczestnicy pobiegną na dystansie ponad 4 kilometrów. Uroczystość upamiętniającą postać wielkiego Polaka rozpocznie o godz. 13.00 msza święta. Tuż po nabożeństwie, o godz. 14.30, wystartuje XI Bieg Papieski (zapisy od godz. 12.00 do godz. 14.00). Uczestnicy będą się ścigali na dystansie 4,4 km. Zwycięzców sportowych zmagań poznamy ok. godz. 15.30.

XI BIEG PAPIESKI HABDZIN 2017

Tego dnia atrakcji będzie znacznie więcej. Czekają m.in. występy artystyczne „Melodie warszawskie”. Coroczną imprezę o godz. 16.00 zakończy Apel Papieski, po którym zostanie odśpiewana „Barka”, ulubiona piosenka św. Jana Pawła II. Na XI Otwarty Bieg Papieski zapraszają: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie, sołectwo Habdzin, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie oraz DEM’a Promotion Polska.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Do pobrania: Regulamin XI Biegu Papieskiego Habdzin 2017 (pdf)