Informacje9 października 2017, 18:03,

Szkolenie dla rodzin zastępczych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Rodzina zastępcza to szansa na szczęśliwe i godne życie dla wielu dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych. Wszystkie osoby, które chciałyby podjąć się tej szlachetnej roli prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piasecznie.

SZKOLENIE DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH

Ruszyło szkolenie dla rodzin zastępczych. Kandydaci przeszli proces diagnozy psychologiczno - pedagogicznej i uzyskali skierowanie na bezpłatne szkolenie, prowadzone przez licencjonowanych trenerów, według Programu PRIDE - Rodzinna Opieka Zastępcza, zatwierdzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

PRIDE to program przygotowujący rodziny do pełnienia różnych form opieki zastępczej nad dziećmi. Ma on formę warsztatów, pozwala więc poza uzyskaniem konkretnych wiadomości, na zdobycie i przećwiczenia umiejętności związanych z wychowywaniem dziecka powierzonego w opiekę zastępczą.

PRIDE rozwija umiejętności:
- opiekuńcze;
- zaspokajania potrzeb dziecka i kompensowania opóźnień;
- wzmacniania więzi z rodziną naturalną;
- wzmacniania trwałych, pozytywnych związków;
- pracy zespołowej dla dobra dziecka.

Program składa się z 12 sesji grupowych, odbywających się co tydzień i trwających po 4 godziny. Część szkoleniową uzupełnią dwa indywidualne spotkania z trenerami, które odbywają się w miejscu zamieszkania kandydatów oraz 10-godzinnej praktyki w rodzinach zastępczych wyznaczonych przez Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

Uczestnicy szkolenia mają do dyspozycji podręczniki programu PRIDE oraz materiały pomocnicze niezbędne do realizacji warsztatów szkoleniowych. Kandydaci, którzy ukończą szkolenie uzyskają zaświadczenie kwalifikacyjne do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Kiedy kolejne szkolenie? Planujemy je w przyszłym roku (drugi kwartał), ale wszystko zależy od Państwa zainteresowania. Bliższe informacje można uzyskać telefonicznie, bądź osobiście Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14, pokój nr 14 lub 22, tel. 0-22 756-62-44, 756-61-97 e-mail: kontakt@pcprpiaseczno.pl.

Dodatkowe szczegółowe informacje dostępne są również pod linkiem:
piaseczno.pl/pomoc-spoleczna/357-rodzina
piaseczno.pl/pomoc-spoleczna/493-pogotowie-rodzinne-szukamy-kandydatow

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje14 października 2017, 16:00,

Córki Dancingu - pokaz filmu i spotkanie z reżyserką Agnieszką Smoczyńską w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

14 października 2017 roku o godz. 18.00 Dyskusyjny Klub Filmowy Uciecha zaprasza na spotkanie, podczas którego odbędzie się pokaz filmu Córki Dancingu oraz spotkanie z reżyserką Agnieszką Smoczyńską. Prelekcję i dyskusję poprowadzi Łukasz Knap, filmoznawca i krytyk filmowy Wirtualnej Polski. Dwie syreny próbują odnaleźć się w świecie warszawskich dancingów. Musical, horror, romans i kryminał w jednym. Bilety w cenie: 10 zł (normalny) / 7 zł (ulgowy). Miejsce: Kino Uciecha, ul. Sajny 14, Góra Kalwaria.

CÓRKI DANCINGU - POKAZ FILMU I SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ AGNIESZKĄ SMOCZYŃSKĄ W GÓRZE KALWARII

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

CÓRKI DANCINGU to film Agnieszki Smoczyńskiej uhonorowany nagrodą specjalną za unikalną wizję i oryginalny zamysł artystyczny na festiwalu w Sundance. Podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz otrzymał nagrody za najlepszą charakteryzację oraz najlepszy debiut reżyserski. Film trafił do kinowej dystrybucji za oceanem, a jego amerykański sukces przyczynił się do tego, że Agnieszka Smoczyńska i Robert Bolesto w 2017 roku otrzymali od Sundance Institute grant na projekt post-industrialnego musicalu science-fiction "Deranged" na motywach albumu "1. Outside" Davida Bowiego. W rolach głównych – dwie niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach – Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli Boskiego Futra rozgrzewająca do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą. Dołączają do zespołu Figi i Daktyle, stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

Agnieszka Smoczyńska (ur. 18 maja 1978 we Wrocławiu) – reżyserka i scenarzystka filmowa. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Laureatka wielu nagród filmowych w tym Nagrody za debiut reżyserski lub drugi film na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W zeszłym roku Smoczyńska została wyróżniona przez prestiżowy amerykański magazyn filmowy „Variety” jako jedna z 10 zdolnych europejskich reżyserek, których karierę należy obserwować.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie