Pomoc osobom bezdomnym na terenie powiatu piaseczyńskiego

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Na terenie powiatu piaseczyńskiego pomoc osobom bezdomnym świadczą dwie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Monar - Markot w Bobrowcu i Fundacja Szafirowa w Zawodnem. To w sumie 125 miejsc moclegowych (w okresie zimowym dodatkowo 20 dostawek), pomoc rzeczowa, terapeutyczna, medyczna i prawna.

POMOC OSOBOM BEZDOMNYM NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Stowarzyszenie MONAR - Schronisko dla Osób Bezdomnych MARKOT w Bobrowcu, Bobrowiec, ul. Mazowiecka 76, tel. 22 750 16 25, 730 035 999 Liczba miejsc: 75, dodatkowo w okresie zimowym 15 dostawek Forma pomocy: nocleg, posiłki, praca socjalna, społeczność terapeutyczna, pomoc rzeczowa, pomoc w zdobyciu pracy i mieszkania.

Schronisko - Dom dla Bezdomnych fundacji "Szafirowa" Prażmów, ul. Franciszka Ryxa 9, 22 750 23 58 Liczba miejsc: 60, dodatkowo w okresie zimowym 5 dostawek Forma pomocy: schronienie, pomoc socjalna, medyczna, prawna i psychologiczna, pomoc rzeczowa.

W razie nagłej potrzeby uzyskania pomocy w formie schronienia, należy zgłosić się do straży miejskiej lub gminnej lub policji.