A+ A A-

Miasteczko Ruchu Drogowego będzie służyło najmłodszym mieszkańcom gminy Piaseczno

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Na Placu Piłsudskiego w Piasecznie władze samorządowe na czele z Zastępcą Burmistrza Panem Danielem Putkiewiczem oraz Komendantem Powiatowym Policji mł. insp. Robertem Chmielewskim uczestniczyli w odebraniu profesjonalnego ruchomego "Miasteczka Ruchu Drogowego". Szkolenia dla najmłodszych będą się teraz odbywały we wszystkich szkołach podległych Urzędowi Miasta i Gminy Piaseczno.

MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO BĘDZIE SŁUŻYŁO NAJMŁODSZYM MIESZKAŃCOM GMINY PIASECZNO

26 kwietnia 2018 r. w południe na Placu Piłsudskiego odbyło się przejęcie zakupionego przez przez samorząd Miasta i Gminy Piaseczno "Miasteczka Ruchu Drogowego". Profesjonalne i zautomatyzowane znaki, sygnalizacja, rondo i trasa służyć będą najmłodszym mieszkańcom gminy Piaseczno.

Kursy rowerowe będą odbywały się we wszystkich szkołach, pod nadzorem piaseczyńskiej Straży Miejskiej. A egzaminy na Karty Rowerowe przeprowadzać będą funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna.

W imieniu władz samorządowych trasę odebrał, i jako pierwszy ją pokonał I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Pan Daniel Putkiewicz. W uroczystości uczestniczyli również Zastępca Burmistrza Pani Hanna Kułakowska- Michalak, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Piotr Obłoza oraz Komendant Straży Miejskiej Pan Mariusz Łodyga.

Miasteczko Ruchu Drogowego jest jednym z elementów służących poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nauce i doskonaleniu prawidłowych zachowań wśród najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Piaseczno.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie