Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

Nowe drzewa zastąpią chore w Piasecznie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Trwają prace związane z nowymi nasadzeniami wzdłuż ulicy Puławskiej i Kościuszki. Przygotowane zostały już miejsca gdzie posadzone zostaną nowe drzewa. Posadzonych zostanie 17 nowych drzew wzdłuż ul. Puławskiej oraz ul. Kościuszki. Będzie to 7 dębów kolumnowych odmiana „Fastigiata” o obwodzie pnia 30-35cm oraz 10 lip drobnolistnych odmiana „Greenspire” o obwodzie pnia 25-30cm.

NOWE DRZEWA ZASTĄPIĄ CHORE W PIASECZNIE

Niestety w międzyczasie usunięte muszą zostać rosnące w pasie drogowym przy ulicy Puławskiej 4 topole czarne odmiany „Italica”. Drzewa są w bardzo złym stanie zdrowotnym i zagrażają bezpieczeństwu ludzi i mienia. – W celu rzetelnej oceny ich stanu zostały wykonane dwie profesjonalne ekspertyzy dendrologiczne, z badaniem wnętrza pni drzew, wykonane przez prof. dr hab. inż. Marka Siewniaka – mówi Grzegorz Chrabałowski, naczelnik wydziału utrzymania terenów publicznych.

NOWE DRZEWA ZASTĄPIĄ CHORE W PIASECZNIE

Od września trwa jesienna tura nasadzeń zieleni przez gminę. Posadzonych zostało już 36 drzew i prawie 3000 krzewów przy ul. Szpitalnej, Wojska Polskiego, Jarząbka, Puławskiej na odcinku od Raszyńskiej do energetycznej, oraz na cmentarzu komunalnym i w parkach kieszonkowych w Józefosławiu. Na przełomie października i listopada dosadzonych zostanie kolejnych 81 drzew i ponad 1000 krzewów.

foto i info: UMiG Piaseczno