Informacje19 grudnia 2018, 07:00,

Szkolenia dla mieszkańców z dofinansowaniem

Gmina Piaseczno otrzymała grant na projekt pn. „Ja w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” w ramach działania 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. W ramach projektu zostaną przeprowadzone bezpłatne szkolenia mające na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Celem programu jest stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym, poprzez zwiększenie kompetencji lokalnych instruktorów w zakresie uczenia osób dorosłych. Program wyposaży uczestników w wiedzę i narzędzia, które rozwiną ich kompetencje niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym, w kategoriach: • umiejętności pozyskiwania informacji, komunikacji, rozwiązywania problemów, obsługi oprogramowania, korzystania z usług i e-usług publicznych, • wiedzy w obszarach tematycznych: „Rodzic w internecie”; „Mój biznes w sieci”; „Moje finanse i transakcje w sieci”; „Działanie w sieciach społecznościowych”; „Tworzę własną stronę internetową (blog)”; „Rolnik w sieci”; „Kultura w sieci”.

Szkolenia dla mieszkańców z dofinansowaniem Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Gmina Piaseczno w ramach projektu otrzymała dofinansowanie w wysokości 58 240,00 zł przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego i organizację szkoleń dla 104 mieszkańców. Gmina nie ponosi finansowego wkładu własnego do projektu.

Planowane zajęcia odbywać się będą w:
-  Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 49, 05-500 Piaseczno
-  Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno filia w Józefosławiu, ul. Julianowska 67A, 05-500 Józefosław
-  Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno filia w Zalesiu Górnym, ul. Białej Brzozy, 05-540 Zalesie Górne
-  Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno filia w Zalesiu Dolnym, al. Kasztanów 12, 05-502 Zalesie Dolne
-  Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno filia w Głoskowie, ul. Parkowa 8, 05-503 Głosków Letnisko
-  Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno filia w Złotokłosie, ul. 3 Maja 30, 05-504 Złotokłos,
-  Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno – Miejski Klub Seniora w Piasecznie, ul. Dworcowa 9, 05-500 Piaseczno.

Do 31.12.2018 trwa rekrutacja uczestników projektu. Zgłoszenia można wypełnić w każdej z placówek, w których będą odbywać się zajęcia. Regulamin i informacje na temat projektu dostępne są na www.biblioteka-piaseczno.pl oraz pod linkiem obok: Regulamin “Ja w internecie”.
Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

Szkolenia dla mieszkańców z dofinansowaniem Piaseczno

Planowane zajęcia odbywać się będą w:

Informacje18 grudnia 2018, 15:00,

Spotkanie Wigilijne w Klubie Seniora w Nowej Iwicznej

18 grudnia 2018 roku o godz. 16.00 odbędzie się Spotkanie Wigilijne w Klubie Seniora w Nowej Iwicznej. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej, ul. Zimowa 25 c. Zapraszamy.