Informacje4 listopada 2017, 11:19,

Podsumowanie akcji Znicz 2107 na terenie powiatu piaseczyńskiego

Trwająca w tym roku siedem dni akcja "Znicz 2017”, to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tym czasie na terenie powiatu piaseczyńskiego doszło do 46 kolizji i 3 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. W całym garnizonie stołecznych takich kierowców było 103!

PODSUMOWANIE AKCJI ZNICZ 2107 NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Od piątku tj. 27 października stołeczni policjanci prowadzili działania pn. „Znicz 2017”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych z Warszawy oraz okolicznych powiatach. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Stołeczni policjanci odnotowali od piątku do czwartku 55 wypadków, w których 57 osób zostało rannych, a 3 osoby zginęły. Do najgroźniejszego wypadku doszło 27 października br. ok. 22. 00 w miejscowości Cegielnia Kosewo gm. Pomiechówek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący pojazdem osobowym na wysokości nr 52A, potrącił 15-letniego pieszego. Następnie odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Wymysły. Niestety chłopiec po przewiezieniu do szpitala zmarł. Cały czas trwają intensywne poszukiwania kierowcy, który brał udział w wypadku. W związku z tym policjanci proszą wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia o kontakt osobisty w nowodworskiej komendzie przy ul. Paderewskiego 3 lub telefoniczny całodobowo z dyżurnym jednostki 22 775 22 01-04 oraz tel. 997. Informacje można również przekazywać mailowo pod adres: nowy-dwor-maz@ksp.policja.gov.pl.

W czasie tegorocznej akcji „Znicz 2017” funkcjonariusze odnotowali 1030 kolizji i zatrzymali 103 nietrzeźwych kierujących. Na terenie powiatu piaseczyńskiego odnotowano 3 wypadki drogowe, w których ranne zostały trzy osoby. Odnotowano także 46 kolizji drogowych. Nasi policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierowców.

Przypominamy. W ubiegłym roku w trakcie policyjnej akcji "Znicz", która trwała sześć dni policjanci na terenie garnizonu stołecznego odnotowali 35 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 4 osoby, a 40 zostały ranne. W tym czasie doszło do 643 kolizji. Policjanci zatrzymali też 107 osób, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje8 grudnia 2017, 15:00,

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jazgarzewie 2017

Ruszamy z promocją piętnastego Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Jazgarzewie! W tym roku impreza charytatywna w szkole w Jazgarzewie, odbędzie się 8 grudnia 2017 roku. Wszystkich, którzy chcą wspomóc akcję, podarować fanty na loterię lub wystawić stoisko podczas kiermaszu, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 602-423-558

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W JAZGARZEWIE 2017

Świąteczna akcja pomocy najuboższym - akcja charytatywna, odbywa się już od 15 lat w Zespole Szkół Publicznych w Jazgarzewie! Spędźmy razem ten piątkowy, grudniowy wieczór i po raz kolejny pomóżmy uczniom szkoły! Liczymy na Państwa pomoc i obecność! Prosimy także o udostępnianie wydarzenia oraz zapraszanie swoich znajomych do wzięcia udziału w całej akcji!

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W JAZGARZEWIE 2017