Podsumowanie akcji Znicz 2107 na terenie powiatu piaseczyńskiego

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Trwająca w tym roku siedem dni akcja "Znicz 2017”, to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tym czasie na terenie powiatu piaseczyńskiego doszło do 46 kolizji i 3 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. W całym garnizonie stołecznych takich kierowców było 103!

PODSUMOWANIE AKCJI ZNICZ 2107 NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Od piątku tj. 27 października stołeczni policjanci prowadzili działania pn. „Znicz 2017”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych z Warszawy oraz okolicznych powiatach. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Stołeczni policjanci odnotowali od piątku do czwartku 55 wypadków, w których 57 osób zostało rannych, a 3 osoby zginęły. Do najgroźniejszego wypadku doszło 27 października br. ok. 22. 00 w miejscowości Cegielnia Kosewo gm. Pomiechówek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący pojazdem osobowym na wysokości nr 52A, potrącił 15-letniego pieszego. Następnie odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Wymysły. Niestety chłopiec po przewiezieniu do szpitala zmarł. Cały czas trwają intensywne poszukiwania kierowcy, który brał udział w wypadku. W związku z tym policjanci proszą wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia o kontakt osobisty w nowodworskiej komendzie przy ul. Paderewskiego 3 lub telefoniczny całodobowo z dyżurnym jednostki 22 775 22 01-04 oraz tel. 997. Informacje można również przekazywać mailowo pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W czasie tegorocznej akcji „Znicz 2017” funkcjonariusze odnotowali 1030 kolizji i zatrzymali 103 nietrzeźwych kierujących. Na terenie powiatu piaseczyńskiego odnotowano 3 wypadki drogowe, w których ranne zostały trzy osoby. Odnotowano także 46 kolizji drogowych. Nasi policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierowców.

Przypominamy. W ubiegłym roku w trakcie policyjnej akcji "Znicz", która trwała sześć dni policjanci na terenie garnizonu stołecznego odnotowali 35 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 4 osoby, a 40 zostały ranne. W tym czasie doszło do 643 kolizji. Policjanci zatrzymali też 107 osób, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie