Informacje4 grudnia 2017, 12:00,

BEZPIECZNY DOM BEZPIECZNA ULICA

Komenda Powiatowa Policji i Straż Miejska w Piasecznie na terenie Józefosławia rozpoczynają wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego i przestrzegania prawa oraz integracji mieszkańców wokół wspólnej sprawy, jaką jest bezpieczeństwo publiczne.

BEZPIECZNY DOM BEZPIECZNA ULICA

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie mł. insp. Robert Chmielewski podjął decyzję o skoordynowaniu szeregu działań prewencyjnych na terenie Józefosławia. Celem tych działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, w tym zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom w ruchu drogowym. Ważnym elementem projektu ma być podniesienie świadomości społecznej w zakresie poprawy bezpieczeństwa publicznego. Służyć ma temu prowadzona równocześnie akcja informacyjna wśród mieszkańców Józefosławia.

Skoordynowane patrole pojawią się na ulicach Józefosławia w grudniu:
4-9 grudnia 2017 - działania prewencyjne Policji i Straży Miejskiej
11-16 grudnia 2017 - policyjne kontrole prowadzone przez wydział ruchu drogowego

Kolejne działania będą uwzględniały informacje i uwagi o miejscach niebezpiecznych, pochodzące od mieszkańców. Mogą oni już teraz zgłaszać swoje propozycje i spostrzeżenia o miejscach, wymagające uwagi funkcjonariuszy Policji i służb miejskich.

Służy temu np.:
- aplikacja internetowa Policji: „Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa” - gdzie jest możliwość zgłaszania wszelkich incydentów według kategorii zdefiniowanych przez Policję
- aplikacja mobilna Policji: „Moja Komenda” – służącej do lokalizacji posterunków i komisariatów policji oraz dzielnicowych- funkcjonariuszy odpowiedzialnych za swoje rejony, umożliwiającej użytkownikom bezpośredni telefoniczny i mailowy kontakt z właściwym dzielnicowym.
- aplikacja mobilna UMiG Piaseczno: „Zgłoś COŚ” (Mobile Alert) – służąca do zgłaszania wszelkich incydentów, takich jak uszkodzone znaki drogowe, ubytki w jezdni, śmieci na ulicy itp. Aplikacja będzie miała dodatkową zakładkę poświęconą akcji, z kategoriami zgłoszeń odpowiadających Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa, które trafią bezpośrednio do Policji.

Na podstawie analizy wszystkich zgłoszeń powstanie mapa zagrożeń, która pozwoli funkcjonariuszom Policji i strażnikom miejskim realizować swoje działania w miejscach, które według mieszkańców wymagają szczególnej uwagi. W ramach akcji informacyjnej, dzięki spotkaniom z funkcjonariuszami i specjalistami z zakresu bezpieczeństwa, mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o metodach zabezpieczenia mienia, skuteczności sąsiedzkiego współdziałania i o zagrożeniach wynikających z cyber-przestępczości. Inicjatorem działań ze strony mieszkańców jest radny Miasta i Gminy Piaseczno Pan Robert Widz- mieszkaniec Józefosławia.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje14 grudnia 2017, 08:00,

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w grudniu w Piasecznie

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna 39 % uprawionych Polek zgłosiło się w tym roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Waga i znaczenie Programu dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE DLA KOBIET W GRUDNIU W PIASECZNIE

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone onkologicznie i jednocześnie:
- w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii
- lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie ( rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 ) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE DLA KOBIET W GRUDNIU W PIASECZNIE

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. Badania mammograficzne w mammobusie odbędą się w następującej lokalizacji: Piaseczno - 14 grudnia 2017 roku przy Kauflandzie, ul. Okulickiego 10.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty. Ponieważ istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, prosimy o przyniesienie na badanie klisz i wyników poprzednich mammografii.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie