Menu
A+ A A-

Betlejemskie światełko pokoju przekazano piaseczyńskim policjantom

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie odbyło się uroczyste przekazanie „Światełka Pokoju”. Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego z Piaseczna symboliczny ogień, który w tym roku jest niesiony pod hasłem „W Tobie jest światło” przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie mł. insp. Roberta Chmielewskiego. Światło Pokoju zachęca nas wszystkich do tego, byśmy w sposób czynny, bardzo praktyczny i konkretny doprowadzali do zgody tam, gdzie jej nie ma i szerzyli miłość oraz tolerancję wśród tych, którzy takiego pokoju nie doświadczają.

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU PRZEKAZANO PIASECZYŃSKIM POLICJANTOM

Jednym z kluczowych wydarzeń Związku Harcerstwa Polskiego jest przyjęcie symbolu pojednania – Betlejemskiego Światła Pokoju. W połowie grudnia, po raz dwudziesty siódmy, płomień rozpalony został od ognia w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie, niesiony rękoma skautów, przybył do Austrii, a stamtąd na Słowację.

Po słowackiej stronie Tatr – harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego odebrali Światełko od skautów słowackich. Dziś z rąk piaseczyńskich harcerzy trafił on do rąk Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie mł insp. Roberta Chmielewskiego. Dzisiejsze spotkanie było możliwe dzięki inicjatywie Związku Harcerstwa Polskiego w Piasecznie.

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU PRZEKAZANO PIASECZYŃSKIM POLICJANTOM

Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii. Hasło tegorocznego światełka to: „W Tobie jest Światło”

Wpatrzeni w blask tego światła otwierajmy nasze serca, otwierajmy nasze drzwi, spójrzmy przez okna naszych domów, szkół, kościołów, urzędów i nie odwracajmy naszych dłoni od drugiego człowieka, który jest w potrzebie, od biedy i nieszczęścia….

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie