Informacje30 grudnia 2017, 10:22,

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o dokonywanie kradzieży mieszkaniowych w czasie świąt Bożego Narodzenia

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna, wytypowali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie co najmniej trzech kradzieży mieszkaniowych, do których doszło pod nieobecność domowników w drugim dniu Świąt Bożonarodzeniowych. Straty wyceniono na ponad 25 tysięcy złotych. Dzięki pracy operacyjnej i współpracy z policjantami z Pabianic, 34- latek został zatrzymany i przewieziony do piaseczyńskiego aresztu.

ZATRZYMANO MĘŻCZYZNĘ PODEJRZEWNEGO O DOKONYWANIE KRADZIEŻY MIESZKANIOWYCH W CZASIE ŚWIĄT

W drugi dzień świąt policjanci z Piaseczna zostali poinformowani, że w jednym z domów doszło do kradzieży, skradziony został tu laptop. Po chwili spod tego samego adresu zgłosiły się dwie kolejne osoby i poinformowały, że w ich mieszkaniach również doszło do wyłamania zamków i kradzieży. Skradziony został sprzęt elektroniczny, telefony oraz znaczna ilość gotówki. Łącznie straty oszacowano na ponad 25 tysięcy złotych. Policjanci z wydziału kryminalnego w tej sprawie jako osobę podejrzewaną wytypowali 34- latka, który mimo intensywnych poszukiwań nagle „zniknął” z Piaseczna.

Funkcjonariusze o jego poszukiwaniu poprzez policyjny system informatyczny poinformowali wszystkie jednostki na terenie całego kraju.

I to dzięki temu w miejscowości Ksawerów funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Pabianicach w województwie łódzkim podczas legitymowania, dokonali zatrzymania 34- latka z Piaseczna.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z wydziału kryminalnego przetransportowali podejrzewanego do piaseczyńskiego aresztu.

Sprawę przejęli mundurowi z wydziału dochodzeniowo- śledczego, którzy dzięki doskonale poprowadzonym czynnościom nie tylko zabezpieczyli pozostawione na miejscu kradzieży ślady, ale również odzyskali część skradzionych przedmiotów i pieniędzy. Przedstawili zatrzymanemu 34- latkowi trzy zarzuty kradzieży, nie wykluczając, że może on mieć również związek z innymi podobnymi przestępstwami, jakie miały miejsce w powiecie piaseczyńskim.

Przypominamy, że przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje7 stycznia 2018, 16:00,

Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć

7 stycznia 2018 roku o godz. 17.00 odbędzie się wieczór z kabaretem Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Występują oni z wyborem skeczów, stworzonych dla Kabaretu Moralnego Niepokoju i zaadaptowanych specjalnie dla tego żywiołowego duetu przez Roberta Górskiego. W trakcie występu obaj artyści wykazują się kunsztem aktorskim i zaangażowaniem, a nieodstępujące ich poczucie humoru jest źródłem improwizacji, w której obaj świetnie się odnajdują. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9 w Górze Kalwarii.

MIKOŁAJ CIEŚLAK I RAFAŁ ZBIEĆ