A+ A A-

Bezpieczne ferie zimowe - policja kontroluje autokary i spotyka się z dziećmi oraz młodzieżą

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W województwie mazowieckim ferie zimowe zaczynają się 15 stycznia. Będzie to czas odpoczynku dzieci i młodzieży od obowiązków szkolnych związany między innymi z wyjazdami indywidualnymi i zorganizowanymi. Policjanci z "drogówki" będą dbać, aby wszystkie podróże zarówno te piesze, jak i zmotoryzowane były bezpieczne. Będą sprawdzać stan techniczny autokarów i samochodów, trzeźwość kierowców, sposób przewożenia dzieci. Zwiększony będzie nadzór nad ruchem na trasach wyjazdowych.

BEZPIECZNE FERIE - KONTROLE AUTOKARÓW, SPOTKANIA Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ

Już 12 stycznia rozpoczynają się kontrole autobusów zorganizowanych grup wycieczkowych. Kontrole autobusów odbywać się będą na parkingu samochodowym przed Komendą Powiatową Policji w Piasecznie ul. Kościelna 3

Będą one dokonywane na podstawie zgłoszenia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji: Fax (22) 60 45 205 lub mailowo: karolina Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Również za pośrednictwem strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzać czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

Rodzice dzieci spędzających ferie w domu powinni przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Będą to również robić policjanci Sekcji Profilaktyki Społecznej warszawskiej "drogówki" w trakcie zajęć w miejscach zorganizowanego wypoczynku. W trakcie "Zimy w mieście" funkcjonariusze organizują spotkania w placówkach oświatowych. W formie zabaw i prelekcji przypomną o najważniejszych zasadach drogowych, które powinny ustrzec najmłodszych uczestników ruchu drogowego przed wypadkami drogowymi. Policjanci będą kłaść duży nacisk na używanie elementów odblaskowych.

Więcej informacji na temat spotkań z policjantami na stronie: Ferie z policjantami warszawskiej "drogówki".

Policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania profilaktyczne i prewencyjne. Będą uświadamiać zagrożenia uczestnikom ruchu drogowego i kontrolować przestrzeganie przepisów. W okresie ferii zimowych zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów (zarówno autokarów i samochodów). Sprawdzą trzeźwość kierowców i czy nie przekraczają oni dopuszczalnych prędkości. Skontrolują zapinanie pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci w pojazdach. W okolicach miejsc wypoczynku najmłodszych sprawdzą, czy kierujący i piesi nie powodują dla siebie zagrożenia.

WRD KSP/mm/js
Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie