Bezpieczny majowy weekend 2018

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Od 27 kwietnia do dziś w ramach działań „Bezpieczny weekend” piaseczyńscy policjanci ruchu drogowego stwierdzili 32 kolizje. Ujawniono również kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci wyjaśniają także okoliczności w jaki sposób pod kołami uruchomionego przez siebie ciągnika rolniczego znalazł się 62- letni traktorzysta. Mundurowi ponownie apelują o rozsądek, aby majowe wolne dni były dla wszystkich bezpieczne.

BEZPIECZNY MAJOWY WEEKEND 2018

Mimo wielu prowadzonych akcji i policyjnych apeli, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. W czasie każdej służby funkcjonariusze zwracają uwagę na podejrzane zachowanie uczestników ruchu, świadczące o możliwym stanie nietrzeźwości. W ciągu ostatnich dni podczas działań „Bezpieczny majowy weekend” piaseczyńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 6 osób, które wsiadły za kierownicę swoich pojazdów w stanie nietrzeźwości.

W ramach rozpoczętych w piątek działań „Bezpieczny majowy weekend” policjanci piaseczyńskiej drogówki kontrolowali wielu użytkowników dróg na terenie całego powiatu. Łącznie skontrolowano 506 pojazdów, a badaniu na trzeźwość poddano aż 1213 kierowców. Niestety od 27 kwietnia odnotowano, aż 32 kolizje drogowe. W 5 przypadkach kierującym odebrano prawa jazdy za przekroczenie prędkości na drogach, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj w małej miejscowości pod Prażmowem, tu 62 letni mężczyzna na terenie własnego gospodarstwa w trakcie uruchomienia ciągnika rolniczego wpadł pod jego koło. Mężczyzna został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają obecnie policjanci z wydziału- dochodzeniowo- śledczego z Piaseczna.

W ciągu najbliższego tygodnia użytkownicy naszych dróg mogą spodziewać się jeszcze wielu podobnych policyjnych kontroli. Apelujemy o ostrożność zarówno na drogach, jak i w każdym innym miejscu, gdzie użytkowane są pojazdy mechaniczne.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich podróżujących o zapobieganie zagrożeniom przez niedopuszczanie do ruchu nietrzeźwych kierujących i zgłaszanie policjantom takich podejrzeń.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie