Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

DZIAŁANIA ALKOHOL I NARKOTYKI

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

We wtorek 23 kwietnia 2019 r. na terenie powiatu piaseczyńskiego zostaną przeprowadzone działania „Alkohol i narkotyki”. Ich celem jest ujawnianie nietrzeźwych lub będących pod wpływem środków odurzających uczestników ruchu drogowego, i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem. Policyjny radiowóz z Piaseczna.

DZIAŁANIA ALKOHOL I NARKOTYKI

Nietrzeźwość lub jazda pod wpływem narkotyków uczestników ruchu drogowego, a w szczególności kierujących pojazdami jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie będąc samoistną przyczyną wypadków, zmiany psychomotoryczne kierującego sprzyjają popełnianiu błędów w zachowaniu się na drodze, przy równoczesnym bagatelizowaniu możliwych konsekwencji tych błędów.

Przepisy prawne w sposób szczegółowy określają dozwolone progi trzeźwości oraz konsekwencje ich przekraczania przez kierujących pojazdami, jednak skuteczność dotychczas stosowanych środków represyjnych oraz przedsięwzięć prewencyjnych nie jest wystarczająca i w dalszym ciągu nie zniechęca wielu kierujących do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Dzisiejsze działania policjantów z wydziału ruchu drogowego prowadzone są pod nazwą "Alkohol i narkotyki".

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie