Informacje26 października 2017, 16:00,

Złotokłos z nutką historii - historia biblioteki w Złotokłosie

26 października 2017 roku o godz. 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie historyczne Złotokłos z nutką historii, podczas którego Piotr Prawucki przybliży historię biblioteki w Złotokłosie. Miejsce: Filia Złotokłos Biblioteka Piaseczno (budynek OSP przy ul. 3-go Maja 30, Złotokłos).

ZŁOTOKŁOS Z NUTKĄ HISTORII - HISTORIA BIBLIOTEKI W ZŁOTOKŁOSIE

W związku z 70-leciem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Piasecznie. Postanowiliśmy by pierwsze czwartkowe spotkanie poświęcić historii tej instytucji u nas w Złotokłosie. Byśmy wspólnie mogli się dowiedzieć od kiedy istniała i czy był to napewno rok 1955? ;) Gdzie przez te lata się znajdowała, kto z naszych sąsiadów w niej pracował oraz czy znajdowała się tylko w Złotokłosie. Jakie zadanie pełniła przez te lata? Z kim współpracowała? Zapraszam i do zobaczenia w naszej bibliotece w Złotokłosie przy 3-ego maja 30. - Piotr Prawucki

Informacje27 października 2017, 06:30,

II KONSTANCIŃSKIE FORUM KOBIET

Fundacja Inicjatyw Społecznych „Strefa Działania" serdecznie zaprasza wszystkie panie, i panów również, do udziału w II Konstancińskim Forum Kobiet. O kobietach przedsiębiorczych, pięknych i odpowiedzialnych słuchać i dyskutować będziemy 27 i 28 października br. w „Hugonówce" przy ul. Mostowej 15. Program Forum to wiele ciekawych prelekcji (dzień pierwszy) i warsztatów (dzień drugi) o tematyce: przedsiębiorczości, odpowiedzialności w biznesie, a także kobiecej siły i piękna. Wśród prelegentów same znakomitości! Urszula Dudziak postara się przekonać obecnych na Forum, że „Piękno nie zna metryki", a Szymon Hołownia wyjaśni uczestnikom „Jak robić dobrze". Specjalny gość z Mediolanu - Renata Piotrowska - Cerruti, opowie o „slow" modzie, wartościach w biznesie modowym i o tym, jak to jest być synową Nino Cerruti. Organizatorzy serdecznie zapraszają panie w każdym wieku, również te w Jesieni Życia - dla nich przygotowany został panel dyskusyjny, w którym swój udział potwierdziła m.in. DJ Wika, znana 79-letnia warszawska didżejka.

KONSTANCIŃSKIE FORUM KOBIET

Kobiety o kobietach. Forum promować będzie postawy kobiet przedsiębiorczych, kreatywnych, otwartych, energicznych i odpowiedzialnych, którym na sercu leży dobro lokalnego środowiska oraz etyka w biznesie. Dodatkowo w drugim dniu Forum zapraszamy na całodzienne warsztaty rozwoju osobistego. Będzie można wybrać tematykę najbardziej interesującą: będzie o wartościach w biznesie, o popełnianiu błędów, o ciele wolnym od stresu, o seksualności i wiele innych ciekawych zagadnień. Aby wziąć udział w II Konstancińskim Forum Kobiet wystarczy się zarejestrować na stronie www.konstancinskieforumkobiet.pl Udział w Forum jest bezpłatny! Na uczestników czekają atrakcyjne prezenty powitalne. Partnerem Forum jest Konstanciński Dom Kultury, a honorowy patronat nad Wydarzeniem zgodził się objąć Burmistrz Gminy Konstancin – Jeziorna oraz Starosta Powiatu Piaseczyńskiego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

KONSTANCIŃSKIE FORUM KOBIET

Konstancińskie Forum Kobiet program:
Sobota, 27 października 2017 r.

08.30 – 9.00 Rejestracja uczestników
09.00 – 9.15 Otwarcie Forum – Katarzyna Grewińska, Prezes Fundacji Inicjatyw Społecznych „Strefa Działania”
09.15 – 9.30 Powitanie gości – Kazimierz Jańczuk, Burmistrz Gminy Konstancin Jeziorna
PRZEDSIĘBIORCZA
09.30 – 10.00 Katarzyna Michalska „W biznesie improwizuj!”
10.00 – 10.30 Jakub Bierzyński „Przedsiębiorczość to stan umysłu”
10.30 – 11.00 Urszula Eriksen „Siła kobiecej osobowości”
11.00 – 11.15 Akcent muzyczny: Bogdan Hołownia i Chris Schittulli
11.15 – 11.45 Przerwa kawowa
PIĘKNA
11.45 – 12.15 Urszula Dudziak „Piękno nie zna metryki”
12.15 – 12.45 Łukasz Krasoń „Nie musisz być idealna”
12.45 – 13.15 Piękna w jesieni życia – panel dyskusyjny z seniorkami w roli głównej
13.15 – 13.30 Akcent muzyczny: Bogdan Hołownia i Chris Schittulli
13.30 – 14.30 Przerwa lunchowa i networkingowa
ODPOWIEDZIALNA
14.30 – 15.00 dr Iwona Sosnowska-Wieczorek „Możesz wiele, tylko czasem w to nie wierzysz”
15.00 – 15.30 dr Marta Karwacka w rozmowie o „slow” modzie i wartościach w biznesie z Renatą Piotrowską - Cerruti
15.30 – 16.00 Szymon Hołownia ”Jak robić dobrze?”
16.00 – 16.30 Zakończenie (loteria fantowa i wizytówkowa)

Niedziela, 28 października 2017 r.
Warsztaty w Hugonówce:

09.00 - 11.00 Karolina Hudowicz (ICF Polska) „Wyzwól swój potencjał!”
11.30 - 13.30 Agata Głowacka (IPSI) „Ciało wolne od stresu”
14.00 - 16.00 Katarzyna Gajda (Camino Life Coaching) „Bądź dla siebie dobra”
Warsztaty w Eva Natura:
09.00 - 11.00 Alicja Stankiewicz (Positive Way) „Masz w sobie wulkan energii tylko jeszcze o tym nie wiesz!”
11.30 - 13.30 Anna Łatacz – Pawłowska (Trenerka Globalnego Biznesu) „Bądź najlepszą wersją siebie!”
14.00 - 16.00 Izabela Cisek–Malec (Coaching ciała) „Ty i Twoja seksualność”