Informacje22 listopada 2017, 18:00,

Niebieski Koncert w Piasecznie

22 listopada 2017 roku w godz. 19.00 – 21.00 odbędzie się Niebieski Koncert w Piasecznie. Niebieski Koncert to niecodzienne, dwugodzinne widowisko, w czasie którego oprócz świetnej muzyki prezentowany jest Niebieski Film. Miejsce: Centrum Kultury w Piasecznie przy ul. Kościuszki 49. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o kontakt tel. 22 756 72 63 w.110, email: wioletta.urban@mgops.piaseczno.eu Liczba miejsc jest ograniczona, wstęp bezpłatny. Organizatorzy: Gmina Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie.

NIEBIESKI KONCERT W PIASECZNIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

NIEBIESKI FILM zrealizowany w więzieniu film dokumentalny, w którym sprawcy przemocy domowej obnażają mechanizmy działań, mówią o smaku władzy, prezentują okrucieństwo z jakim traktowali swoje ofiary. Ich wypowiedzi uzupełnione są komentarzami ekspertów. Są nimi Pani Renata Durda – kierowniczka Niebieskiej Linii, jeden z największych autorytetów w dziedzinie walki z przemocą oraz profesor Bogdan de Barbaro – wybitny psychiatra, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorami Niebieskiego Filmu są: prowadząca w filmie wywiady ze skazanymi Joanna Kondrat oraz Dariusz Łukawski – dziennikarz, producent telewizyjny i współtwórca m.in. telewizyjnych Finałów Wielkiej Orkietstry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka czy programu Tomasz Lis na Żywo. Patronat merytoryczny nad dziełem objęła Niebieska Linia. Niebieski Film jest pierwszym polskim filmem o ofiarach – bez udziału ofiar.

CEL co 40 sekund w Polsce jedna kobieta pada ofiarą przemocy. Rocznie daje to przerażającą liczbę 800 tysięcy. Niebieski Koncert ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy w rodzinie oraz nieuregulowanych praw jej ofiar. Państwa uczestnictwo w Niebieskim Koncercie będzie ważnym głosem wsparcia dla ofiar przemocy, przyczyni się do nagłośnienia ich problemu, będzie również formą docenienia misji osób pomagających ofiarom zarówno zawodowo jak i na zasadach wolontariatu.