Informacje19 stycznia 2018, 19:00,

Supermenka - monodram w wykonaniu Jowity Budnik w Piasecznie

19 stycznia 2018 roku o godz. 20:00 zapraszamy na monodram w wykonaniu Jowity Budnik pt.: Supermenka. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilety 25 złotych w przedsprzedaży, 35 złotych w dniu imprezy. Spektakl dla dorosłych widzów.

SUPERMENKA - MONODRAM W WYKONANIU JOWITY BUDNIK W PIASECZNIE

Supermenka - to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej , inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej. 90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń, to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę JOWITĘ BUDNIK, znaną między innymi z PLACU ZBAWICIELA, NIKIFORA, PAPUSZY, PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI, CICHEJ NOCY, NA DOBRE I NA ZŁE oraz M JAK MIŁOŚĆ, nagradzaną za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową. W „Supermence” jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. Ponieważ jest to opowieść inteligentna więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę. W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia , wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołuje salwy śmiechu.

SUPERMENKA - MONODRAM W WYKONANIU JOWITY BUDNIK W PIASECZNIE

Informacje10 stycznia 2018, 10:32,

O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych - cykl spotkań z uczniami szkół powiatu piaseczyńskiego

Uczniowie szkół powiatu piaseczyńskiego przed feriami uczestniczą w licznych spotkaniach prowadzonych przez policjantów. Celem zajęć jest zdobycie wiedzy np. jak zachowywać się w różnych miejscach, aby nie narazić się na zagrożenia? A także wskazywanie dzieciom i młodzieży najważniejszych zasad bezpieczeństwa również w cyberprzestrzeni, co jest szczególnie ważne właśnie teraz tuż przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS FERII ZIMOWYCH - CYKL SPOTKAŃ Z UCZNIAMI SZKÓŁ POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Podczas prelekcji organizowanych w ostatnich dniach dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego policyjny profilaktyk, a także dzielnicowi przekazywali wiedzę potrzebną do bezpiecznego spędzania czasu w czasie zimowego wypoczynku w domu i poza nim, na drodze, a także w sieci. Uczestnicy dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich, gdy zapomną o zasadach ostrożności.

Policjanci wiele uwagi poświęcali właściwemu zachowaniu na drogach. Przypominano zasady jakie obowiązują wszystkich pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię, a także w czasie przemieszczania się po drogach poza terenem zabudowanym po zmroku. Zachęcano do używania elementów odblaskowych także w ciągu całej doby, na wszystkich innych drogach. Uczniowie poznali także swoje obowiązki jako pasażerowie samochodów i autokarów podczas wyjazdów w czasie ferii.

Funkcjonariusze prezentowali również uczestnikom spotkań materiały profilaktyczne dotyczące korzystania z Internetu, i wynikających tu zagrożeń.

Uczniowie zostali poproszeni o przekazywanie poznanych zasad rówieśnikom i rodzicom, aby wszyscy każdego dnia, a szczególnie w czasie wolnym od zajęć szkolnych, dbali o swoje bezpieczeństwo.

Tylko w dniu wczorajszym takie zajęcia odbyły się w szkołach: Konstancina-Jeziornej, w Nowej Iwicznej i w Piasecznie. Zajęcia poprowadzili asp.szt. Maciej Blachliński, asp. Kamil Wożniak, mł.asp. Sebastian Majewski oraz kom. Jarosław Sawicki.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie