Informacje4 marca 2018, 19:00,

Kabanos zagra koncert w Piasecznie na 20-lecie zespołu - support Plan

4 marca 2018 roku o godz. 20.00 odbędzie się koncert zespołu KABANOS, który zagra na XX lecie powstania zespołu. Jako support wystąpi zespół: PLAN. Miejsce: Centrum Kultury Piaseczno ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilety dostępne są w cenie 30 zł w przedsprzedaży w Wesołych Balonikach (ul. Derdowskiego 36), 33 zł w przedsprzedaży internetowej poprzez ticketos.pl oraz 40 zł w dniu koncertu.

KABANOS ZAGRA KONCERT W PIASECZNIE NA 20-LECIE ZESPOŁU

Będzie to występ, który przekrojowo pokaże to, co najlepsze w cienkiej, suchej, pomarszczonej kiełbasie. Jak mówi Zenek Kupatasa – Będziemy po raz kolejny grać przekrój utworów ze wszystkich płyt, ale też można spodziewać się premierowego materiału z naszej najnowszej płyty Odgrzewane Kotlety. W wielu miastach niespodzianką będzie otworzenie koncertu występem nowej kapeli Fonsa, Lodzi i Wici – ERELES.

KABANOS ZAGRA KONCERT W PIASECZNIE NA 20-LECIE ZESPOŁU

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa bez podpisanego kontraktu i wsparcia wytwórni muzycznych ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Powoli stają się prawdziwą gwiazdą sceny alternatywnej będącą w opozycji do masowych mediów i popkultury. Członkowie zespołu: mgr Zenek Kupatasa - wokal, Mirek Łopata - gitara solowa, mgr Lodzia Pindol - gitara rytmiczna, mgr Ildefons Walikogut - bas, Witalis Witasroka - Bam Bam.

ZESPÓŁ PLAN

Muzyka którą prezentuje zespół PLAN to gatunek HARD ROCK z elementami GRUNGE, POST-CORE, HEAVY gdzie melodyjne partie wokalowe korespondują z agresywnym krzykiem. Nie ma lipy. Członkowie zespołu: Marcin "Svist" Śvistak - Lead Vocals, Hubert "Jimi" Zieliński - Guitars, Marek "Syn" Kałuszka - Guitars, Piotr "Szczena" Szczęk - Bass / Background Voc., Marcin "Wicia" Dudzik Dudzicki - Percussions/Drums.

Informacje4 marca 2018, 15:30,

Promocja monografii o Janie Sokołowskim w Kolonii Artystycznej

4 marca 2018 roku o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie autorskie z Mirą Walczykowską, na którym zaprezentowana zostanie postać artysty Jana Seweryna Sokołowskiego i dzieje pisania monografii przez prawie 10 lat. Miejsce: Kolonia Artystyczna w Zalesiu Dolnym ul. Dębowa 3.

PROMOCJA MONOGRAFII O JANIE SOKOŁOWSKIM W KOLONII ARTYSTYCZNEJ

Jedna z recenzji publikacji: (…) Autorka kolejno omawia malarstwo sztalugowe Sokołowskiego oraz – przede wszystkim – jego prace monumentalne, stanowiące najważniejszą część jego spuścizny. Należą do nich popularne i powszechnie znane prace, takie jak dekoracja modnej niegdyś zakopiańskiej kawiarni, hotelu Trzaski czy budynku Watry. Po wojnie Sokołowski pracował przy dekoracji odbudowywanej Starówki i Mariensztatu. Wspólnie z Z. Czarnocką-Kowalską wykonali wiele dekoracji ściennych w publicznych budynkach warszawskich. Dekoracje ścienne, nie tylko Sokołowskiego, licznie realizowane w Warszawie w latach 50., na ogół nie objęte ochroną i nie cenione, obecnie niszczeją i znikają. Tym ważniejsza jest dokumentacja, opracowanie i publikacja. Niniejsze opracowanie znakomicie wypełnia to zadanie. Przynosi starannie wykonany katalog dzieł Jan Sokołowskiego oraz cenny aneks dokumentacyjny w postaci wywiadów z Jackiem Sempolińskim, Jerzym Staniszkisem i synem artysty. Publikacja będzie istotnym wkładem w poznanie badawczo zaniedbanej, często ginącej sztuki polskiej połowy XX wieku. - Prof. dr Maria Poprzęcka, Instytut Historii Sztuki UW, Warszawa 21.01.2008

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie