Garmin Iron Triathlon Piaseczno 2018

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Pierwszym zaskoczeniem dla tych, którzy spodziewali się inauguracji cyklu Garmin Iron Triathlon 2018 w Piasecznie będzie fakt, że w przyszłorocznej edycji, miejscowość ta będzie dopiero piątym etapem zmagań triathlonistów. Zawody w Piasecznie są jednak tradycją cyklu i organizatorzy zadbali, o to, żeby triathloniści po raz kolejny mieli możliwość startu pod Warszawą.

ZNIKAJĄCE MIEJSCA

Listy startowe na zawody w Piasecznie za każdym razem wypełniają się w zastraszającym tempie. Popularność tego etapu zawodów sprawia, że w ciągu kilku godzin od rozpoczęcia zapisówbrakuje miejsc dla wszystkich, którzy chcieliby tu wystartować. Na wypełnionych po brzegi listach startowych znajdują się nazwiska najlepszych polskich triathlonistów, a prawie połowa startujących to debiutanci! Ilość miejsc podczas Garmin Iron Triathlon Piaseczno 2018 będzie ograniczona. W przyszłym roku zawody w Piasecznie odbędą się w samym środku lata – w lipcu, co z pewnością sprawi, że frekwencja kolejny raz dopisze, a tłumnie zgromadzeni kibice, będą mieli doskonałą okazję do obserwowania niezwykle ciekawej i widowiskowej rywalizacji.

DWUDNIOWA IMPREZA

Zmiana dotychczasowego terminu imprezy w Piasecznie jest podyktowana jej rozłożeniem na dwa dni. W 2018 roku zawody odbędą się w dniach 14-15.07.2018 (w sobotę start 1/8IM, a w niedzielę 1/4IM). GarminIron Triathlon jest najstarszym, a zarazem najpopularniejszym tego typu cyklem w Polsce. Mimo to, impreza stale się rozwija, a organizatorzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zawodników. Podczas niektórych etapów pojawią się dodatkowe klasyfikacje, a w innych miejscach zawody będą rozbudowane i rozłożone na dwa dni.

TRIATHLONOWY EKIDEN

Podczas przyszłorocznego etapu Garmin Iron Triathlon Piaseczno 2018 zostanie przeprowadzona dodatkowa klasyfikacja pod nazwą „TriathlonowyEkiden – firmowa sztafeta”. Sztafeta triathlonowa to doskonała forma drużynowej rywalizacji, team buildingu, czy wzajemnej motywacji, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

DYSTANSE GARMIN IRON TRIATHLON

Triathloniści rywalizujący w Piasecznie, będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM (0,95 km pływania - 45 km jazdy na rowerze - 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km - 22,5 km - 5,275 km).Będzie to impreza dwudniowa, gdzie w sobotę wystartują zawodnicy indywidualnie jak i Ci, którzy rywalizują w sztafetach na dystansie 1/8IM, natomiast w niedzielę wystartują zawodnicy na 1/4IM (indywidualnie i w sztafetach). Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe – Garmin Kids. Dzieci będą miały możliwość startu w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

TRASA W PIASECZNIE

Trasa zawodów nie zmieni się w stosunku do roku ubiegłego. Triathlon w Piasecznie odbędzie się tradycyjnie na „Górkach Szymona”, popularnym miejscu wypoczynku wśród mieszkańców. Rezerwat wydmowy „Górki Szymona” został niedawno poddany rewitalizacji, a mieszkańcy innych podwarszawskich miejscowością patrzą na niego z zazdrością! Etap pływacki zawodów odbędzie się w połączonych zalewach. Strefa zmian, podobnie jak w sezonie 2017, zostanie zlokalizowana na Al. Brzóz, natomiasttrasa kolarska poprowadzona będzie w stronę miejscowości Jaroszowa Wola. Trasa biegowa prowadzić będzie wokół rezerwatu, a zgromadzeni na ulicach pobliskiego osiedla kibice będą mogli obserwować niezwykle widowiskowe zawody.

ZAPISY

Zapisy na przyszłoroczną edycję cyklu Garmin Iron Triathlon ruszą już 20 listopada 2017 o godzinie 12:00! Tradycyjnie dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Szczegóły pojawią się na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl oraz na profilu Garmin Iron Triathlon na portalu Facebook www.facebook.com/irontriathlon/