Informacje4 listopada 2017, 08:00,

Listopadowy Grand Prix w tenisie stołowym w Piasecznie

Po rekordowym turnieju październikowym czas na kolejną odsłonę Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. W najbliższą sobotę 4 listopada 2017 roku zawodnicy po raz trzeci w tym sezonie powalczą o punkty w klasyfikacji generalnej. Tradycyjnie w Piasecznie nie zabraknie atrakcyjnych nagród dla najlepszych oraz loterii numerków. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wylosowania koszulki z autografem dwóch Reprezentantów Polski oraz 30-minutowego treningu z obecnym Wicemistrzem Polski, Markiem Badowskim. To właśnie wychowanek UKS Return Piaseczno będzie gościem specjalnym zawodów. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mieli możliwość zagrania z “Banym”, a jeden szczęśliwiec zmierzy się z nim w treningu jeden na jednego.

LISTOPADOWY GRAND PRIX W TENISIE STOŁOWYM W PIASECZNIE

Turniej rozegrany zostanie w pięciu kategoriach:
Dzieci (dzieci urodzone w roku 2006 i młodsze)
Juniorzy (dzieci urodzone w roku 2005 i starsze)
Kobiety (kobiety i dziewczyny)
Mężczyźni (mężczyźni powyżej 18 roku życia)
Open (wszyscy zawodnicy – także Ci z licencją PZTS)

Kategorie Dzieci, Juniorów i Mężczyzn rozpoczynają zmagania o godzinie 10:00 - zgłoszenia do 9:30
Kategoria Kobiet rozpoczyna turniej o godzinie 11:00 - zgłoszenia do 10:30
Kategoria Open rozpoczyna turniej o godzinie 13:00 - zgłoszenia do 12:30

Turniej Grand Prix w tenisie stołowym odbędzie się przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie (sala GOSiR). Turniej współfinansowany ze środków Gminy Piaseczno oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje2 listopada 2017, 17:38,

Chór z Zalesia Dolnego wystąpił w Parlamencie Europejskim w Strasburgu

Występ zalesiańskiego chóru uświetnił otwarcie wystawy „Zbrodnia bez kary”, której pomysłodawcą był europoseł Marek Jurek. Frakcja Konserwatystów i Reformatorów, której członkiem jest europoseł Marek Jurek, przygotowała w Parlamencie Europejskim w Strasburgu wystawę „Zbrodnia bez kary”, poświęconą ofiarom rewolucji bolszewickiej z 1917 roku. Współtworzona przez europosła Jurka ekspozycja została otwarta 24 października, równo w 100. rocznicę wybuchu rewolucji. – Tytuł wystawy ma podkreślić, że komunizm nigdy nie został definitywnie potępiony. Wystawa ma przypominać, w jaki sposób system ten był zwrócony przeciwko wszystkim wartościom ludzkim, religii, rodzinie, tradycji narodowej, a także przeciwko ludziom – mówił podczas wernisażu europoseł Marek Jurek.

CHÓR Z ZALESIA DOLNEGO WYSTĄPIŁ W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM W STRASBURGU

Do uświetnienia uroczystości zaproszony został Chór Liturgiczny Parafii NMP Wspomożenia Wiernych z Zalesia Dolnego. Do Strasburga pojechało w sumie 25 osób. – Wykonaliśmy „Requiem” Tomasza Nideckiego – mówi dyrygent Paweł Ginda. – Potem zwiedziliśmy europarlament, spotkaliśmy się także z naszym europosłem. Wystawa została przygotowana w trzech językach: angielskim, polskim i francuskim. Wkrótce ekspozycja odwiedzi także kilka miast w Polsce.