Menu
A+ A A-

Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym w hali GOSiR Piaseczno

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

2 grudnia 2017 roku odbędzie się czwarty turniej z cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym w GOSiR w Piasecznie. Tym razem oprócz comiesięcznych atrakcji uczestnicy będą mogli z bliska przyjrzeć się coraz bardziej popularnej odmianie tenisa stołowego, czyli “ping-pongowi”. W ping-ponga wszyscy zawodnicy grają taką samą rakietką pokrytą cienką warstwą papieru ściernego, dzięki czemu piłka leci wolniej, akcje są dłuższe i bardziej efektowne. Dyscyplinę tą przybliży zawodnikom świeżo upieczony brązowy medalista Mistrzostw Europy w ping-pongu, Przemysław Sałaciński.

GRAND PRIX PIASECZNA W TENISIE STOŁOWYM W HALI GOSIR PIASECZNO

Za nami natomiast, po niespełna dwutygodniowej przerwie od rekordowego turnieju październikowego (125 uczestników!), trzeci turniej z cyklu “Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym”. Tym razem niemal równie liczna grupa zawodników zjawiła się w sali GOSiR aby rywalizować przy pingpongowych stołach. W pięciu kategoriach wiekowych wystąpiło 122 graczy, a ich zmagania stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Podobnie jak w październiku nie obyło się bez niespodzianek. Swoje pierwsze turnieje wygrali Wojciech Żychliński (dzieci), Rafał Hresiukiewicz (juniorzy), Michał Murawski (open). Na najwyższy stopień podium wróciła Alicja Walasek, która miesiąc wcześniej niespodziewanie zakończyła rozgrywki już w ćwierćfinale. Wśród mężczyzn trwa zażarta rywalizacja pomiędzy Rafałem Suszyckim i Krystianem Markiem. Po raz drugi z rzędu lepszy okazał się ten pierwszy. W klasyfikacji generalnej obaj zawodnicy zgromadzili tyle samo punktów i wygląda na to, że walka o triumf w ‘generalce’ będzie trwała do ostatnich zawodów.

Podczas turnieju nie zabrakło, jak co miesiąc, losowania nagród. Tym razem w ręce uczestników trafiły vouchery do piaseczyńskich restauracji “Szara Eminencja” oraz “Zakątek smaku”, a także koszulki najlepszych tenisistek stołowych Natalii Partyki i Katarzyny Grzybowskiej. W ostatniej chwili swój udział z przyczyn zdrowotnych odwołał wicemistrz Polski, Marek Badowski. Organizatorzy zapewniają jednak, że jeszcze w tym sezonie będzie można zobaczyć Marka podczas turnieju, być może już 2 grudnia, kiedy to odbędzie się czwarty turniej z cyklu.