Informacje16 maja 2018, 06:30,

Nieodpłatne ćwiczenia dla seniorów z gminy Piaseczno

Od 16 maja 2018 roku ruszają nieodpłatne zajęcia gimnastyczne z wykwalifikowanym instruktorem dla posiadaczy Karty Seniora, postulowane przez Piaseczyńską Radę Seniorów.

NIEODPŁATNE ĆWICZENIA DLA SENIORÓW Z GMINY PIASECZNO

Powstaną minimum dwie 20 osobowe grupy, które będą trenować w rytm muzyki z wykorzystaniem sprzętu sportowego. I grupa będzie ćwiczyć w środy o godz. 8.30, natomiast II grupa w czwartki o godz. 14.00. Każde spotkanie będzie trwało po 60 minut.

Zajęcia będą odbywać się do końca 2018 r., w hali Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel.: 517 01 44 80.

UMiG Piaseczno

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

Informacje12 maja 2018, 07:00,

Nieodpłatne zajęcia Nordic Walking dla osób 50+

Fundacja Żyj aktywnie po 50-ce oraz Gmina Piaseczno zapraszają na nieodpłatne zajęcia Nordic Walking. Spotkania prowadzone są przez instruktora z możliwością wypożyczenia kijków i odbywają się w każdą sobotę maja (12, 19, 26) oraz czerwca (9, 16, 23) o godz. 9.00. Zainteresowane osoby spotykają się na parkingu Aleja Brzóz w Piasecznie / Górki Szymona.

NIEODPŁATNE ZAJĘCIA NORDIC WALKING DLA OSÓB 50+

Zajęcia instruktażowo-treningowe z zakresu techniki Nordic Walking prowadzone przez Fundację Żyj aktywnie po 50-ce, mają za zadanie aktywizację oraz propagowanie ruchu wśród seniorów. Cykl 26 nieodpłatnych zajęć będzie prowadzony w każdą sobotę (oprócz okresów wakacyjnych i świątecznych) na terenie Gminy Piaseczno (m.in. Park Miejski, Las Chojnowski, Las Kabacki, Górki Szymona). Oprócz standardowo prowadzonych zajęć w programie przewidziano również dwa marsze historyczno-krajobrazowe: w maju – drogami i szlakami historycznymi na terenie Gminy Piaseczno (tzw. Trakt Królewski) oraz w listopadzie – na terenie wsi lokowanej na ziemi piaseczyńskiej (Żabieniec). Obie imprezy zakończą się wspólnym ogniskiem integracyjnym.

Fundacja Żyj aktywnie po 50-ce – po uprzednim zgłoszeniu pod nr tel. 605 645 150 - przewiduje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia kijków.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie