Informacje13 maja 2019, 06:00,

Sportowy maj z GOSiR Piaseczno

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych w maju 2019 roku (plakat w formacie PDF).

Sportowy maj z GOSiR Piaseczno

Informacje14 maja 2019, 16:00,

Ciuchcią do Konstancina - Klub Historyczny Konstancin

14 maja 2019 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Klubu Historycznego w Konstancinie, poświęcone kolejce wilanowskiej. Linia łącząca stolicę z Konstancinem powstała w 1896 roku. Wąskotorówka kursująca z Wilanowa przyczyniła się do popularności i rozwoju letniska na początku XX wieku. W 1952 roku kolejka przestała docierać do Konstancina. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Ciuchcią do Konstancina - Klub Historyczny Konstancin

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Klub Historyczny powstał z inicjatywy mieszkańców. Jego działalność to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania będą miały urozmaiconą formę: filmy, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych. W ramach klubu będą przygotowywane również krótkie reportaże filmowe o miejscach lub ludziach ważnych w gminie Konstancin-Jeziorna w kontekście historycznym.
Koordynatorem Klubu jest Witold Rawski.