Informacje8 czerwca 2019, 08:00,

XIV RALLY PIASECZNO

8 - 9 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 Auto Koło Centrum serdecznie zaprasza wszystkich miłośników sportu samochodowego do udziału w KJS – ogólnodostępnej imprezie samochodowej „XIV RALLY PIASECZNO”

XIV RALLY PIASECZNO

Rajdy rozegrane zostaną w cyklu dwudniowym:
w dniu 8 czerwca 2019 r.:
9 prób sportowych, w tym:
– „SUPER PRÓBA” o PUCHAR WÓJT GMINY LESZNOWOLA
– PUCHAR STAROSTY PIASECZYŃSKIEGO

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

w dniu 9 czerwca 2019 r.:
4 widowiskowe próby sportowe, w tym:
– „SUPER PRÓBA” o PUCHAR BURMISTRZA PIASECZNA
– „SUPER PRÓBA VIP” o PUCHAR PREZESA AK CENTRUM
– „PUCHAR„ PREZESA AK CENTRUM

Tradycyjnie współorganizatorami imprezy są:
SOS PZM., Miasto i Gmina Piaseczno, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Gmina Lesznowola

Imprezie PATRONUJE:
- BURMISTRZ MIASTA i GMINY PIASECZNO
- STAROSTA POWIATU PIASECZYŃSKIEGO
- WÓJT GMINY LESZNOWOLA.

W tegorocznej imprezie – rajd przebiegać będzie po wyselekcjonowanych dotychczasowych odcinkach prób. Zapowiada się, więc mocna, dynamiczna rywalizacja na odcinkach pt. „OS” bez zbędnej „słupkomani”, na nawierzchniach utwardzonych: asfalt, kostka bauna, beton, częściowo lekko zanieczyszczonych, co będzie czyniło jazdę szybką, dynamiczną i widowiskowa.

W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy, pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC i zalecanym NW, dwa kaski ( mogą być typu motocyklowego) oraz, oczywiście żyłkę sportową. Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość zarówno zdobycie punktów do licencji PZM sportu samochodowego – „RN”, jak i sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej.

Specjalnie dla mieszkańców Piaseczna i Gminy, którzy wystartują w imprezie, przygotowano, niezależnie od punktacji imprezy – osobny Puchar, pod warunkiem wystartowania minimum 3 załóg.

Zaproszono znanych utytułowanych Zawodników, w charakterze gości, do zaprezentowania się zgromadzonej publiczności.

Program Imprezy rozplanowany na dwa dni przedstawia się następująco:

8 czerwca br. (sobota), 1 sekcja: Piaseczno: Targowisko miejskie, ul. Nadarzyńska. Godz. 10.00 start do imprezy

- Na około 40 kilometrowej trasie na w obrębie Piaseczna, Lesznowoli i okolic rozegranych zostanie 9 prób sportowych, o mx. dopuszczalnych długościach, łatwych w nawigacji, szybkich zarazem technicznych, rozgrywanych na zamkniętych placach, o zmiennej nawierzchni (asfalt, beton, bruk) i różnorodnej charakterystyce, poprzedzonych punktami kontroli czasu.
- W Lesznowoli na terenie toru, przy ul. Osiedlowej 2a w Mysiadle tradycyjnie odbędą się 3 próby, gdzie Załogi będą walczyć o „SUPER PRÓBĘ” WÓJT GMINY LESZNOWOLA. oraz PUCHAR STATOSTY PIASECZYŃSKIEGO.

9 czerwca br. (niedziela), 2 sekcja: Piaseczno. W godzinach 11.00-16.00, W centrum miasta, przy ul. Józefa Sierakowskiego, na wyłączonym z ruchu parkingu rozegrana zostanie widowiskowa „Super Próba” poprzedzona paradą (przejazd kolumny samochodów po wyznaczonych ulicach miasta) zaproszonych Gości i Uczestników w eskorcie policji, zakończona złożeniem wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniająca marsz. Józefa Piłsudskiego.

- “SUPER PRÓBA” o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA i GMINY PIASECZNO – wliczona również do klasyfikacji rajdu.
- „SUPER PRÓBA VIP” o PUCHAR PREZESA AK CENTRUM, dla zaproszonych WŁODARZY: MIASTA, STAROSTWA, GMINY.
- „PUCHAR PREZESA AUTO KOŁO CENTRUM – niewliczona do klasyfikacji. Dla uczestników rajdu oraz zgłoszonych kierowców pragnących przystąpić do rywalizacji zgodnie z regulaminem startu.
- Ekspozycje Firm wspierających i sponsorujących imprezę, w tym pokaz najnowszych modeli wiodących firm motoryzacyjnych.
- „BEZPIECZNE WAKACJE” wspólnie z Policją organizowany zostanie dla Młodzieży konkurs z nagrodami ze znajomości przepisów prawa ruchu drogowego.
- Pokaz Ratownictwa Drogowego przez Straż Pożarną w symulowanym wypadku drogowym.
- Pokazowe przejazdy utytułowanych Zawodników, w tym w KLASIE LEGEND oraz zgłoszonych Uczestników rajdu.
- Uroczyste zakończenie imprezy z udziałem Włodarzy.

Zapowiada się widowiskowa dynamiczna rywalizacja, wraz z imprezami towarzyszącymi.

Informacje8 czerwca 2019, 10:00,

Dzień Dziecka i Święto Szkoły w Józefosławiu

8 czerwca 2019 roku w godz. 12.00-18.00 zapraszamy wszystkie dzieci z Józefosławia, Julianowa i okolic na Dzień Dziecka i Święto Szkoły Podstawowej w Józefosławiu. Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu, ul. Kameralna 11.

Dzień Dziecka i Święto Szkoły w Józefosławiu

Zaplanowano wiele atrakcji:
– spektakl pod tytułem “Pinokio” w wykonaniu Teatru Poczekalnia 006
– konkurs “Mam Talent”
– występ zespołu muzycznego “Black Vultures”
– pokaz tańca w wykonaniu grupy z “Egurrola Studio Dance”
– dmuchańce: Mega Tor Przeszkód i Mega Centrum Handlowe
– animacje tj.: integracyjne zabawy z Chustą Klanza, płachtą animacyjną i z tunelem animacyjnym, gry, konkursy i zawody sportowe z nagrodami (tor przeszkód, przeciąganie liny, spodnie wieloosobowe, skoki w workach i inne)
– baloniarz – balonikowe zoo (modelowane / skręcane baloniki)
– stanowisko kreatywne (zabawa klockami BAMP, klocki cegły, kolorowanki XXL)
– chodząca żywa maskotka Pepa oraz Minionek
– stanowisko malowania buziek i tatuaży brokatowych
– stanowisko fryzjer (zaplatanie warkoczyków i sprayowanie włosów)
– kolorowa wata cukrowa oraz popcorn i wiele innych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie