Informacje15 października 2017, 11:00,

Pinokio - poznaj historię drewnianego chłopca

Kłamstwo ma krótkie nogi i… długi nos! Co dokładniej kryje się pod tym hasłem, przekonają się mali widzowie sceny teatralnej Centrum Handlowego Auchan Piaseczno. 15 października najsłynniejsza drewniana pacynka będzie bawić i uczyć o nieprzemijających wartościach, sile przywiązania i spełnianiu marzeń. Gotowi na opowieść o Pinokio?

PINOKIO - POZNAJ HISTORIĘ DREWNIANEGO CHŁOPCA

Wywodząca się z Włoch historia drewnianego chłopca od lat uczy najmłodszych podstawowych wartości, czyli uczciwości, lojalności i odwagi. Główny bohater – drewniany pajacyk wystrugany pewnego dnia przez samotnego Dżepetta zacznie odczuwać ludzkie emocje i stanie przed wieloma wyborami. Pinokio szybko nauczy się, że kłamstwo nie popłaca, a może nawet skończyć się… znacznym wydłużeniem nosa!

Czy drewniana postać poradzi sobie z licznymi przygodami? Czy jego największe marzenie stania się prawdziwym chłopcem będzie mogło się ziścić? Tego dowiedzą się już w najbliższą sobotę mali widzowie na przedstawieniu z cyklu „Rodzinnych spotkań z teatrzykiem”.

Teatrzyk pt. Pinokio odbędzie się 15 października 2017 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Spektakle odbędą się o godzinie 13.00, 15.00 oraz 17.00, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

PINOKIO - POZNAJ HISTORIĘ DREWNIANEGO CHŁOPCA

Informacje20 listopada 2017, 11:00,

Garmin Iron Triathlon Piaseczno 2018

Pierwszym zaskoczeniem dla tych, którzy spodziewali się inauguracji cyklu Garmin Iron Triathlon 2018 w Piasecznie będzie fakt, że w przyszłorocznej edycji, miejscowość ta będzie dopiero piątym etapem zmagań triathlonistów. Zawody w Piasecznie są jednak tradycją cyklu i organizatorzy zadbali, o to, żeby triathloniści po raz kolejny mieli możliwość startu pod Warszawą.

ZNIKAJĄCE MIEJSCA

Listy startowe na zawody w Piasecznie za każdym razem wypełniają się w zastraszającym tempie. Popularność tego etapu zawodów sprawia, że w ciągu kilku godzin od rozpoczęcia zapisówbrakuje miejsc dla wszystkich, którzy chcieliby tu wystartować. Na wypełnionych po brzegi listach startowych znajdują się nazwiska najlepszych polskich triathlonistów, a prawie połowa startujących to debiutanci! Ilość miejsc podczas Garmin Iron Triathlon Piaseczno 2018 będzie ograniczona. W przyszłym roku zawody w Piasecznie odbędą się w samym środku lata – w lipcu, co z pewnością sprawi, że frekwencja kolejny raz dopisze, a tłumnie zgromadzeni kibice, będą mieli doskonałą okazję do obserwowania niezwykle ciekawej i widowiskowej rywalizacji.

DWUDNIOWA IMPREZA

Zmiana dotychczasowego terminu imprezy w Piasecznie jest podyktowana jej rozłożeniem na dwa dni. W 2018 roku zawody odbędą się w dniach 14-15.07.2018 (w sobotę start 1/8IM, a w niedzielę 1/4IM). GarminIron Triathlon jest najstarszym, a zarazem najpopularniejszym tego typu cyklem w Polsce. Mimo to, impreza stale się rozwija, a organizatorzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zawodników. Podczas niektórych etapów pojawią się dodatkowe klasyfikacje, a w innych miejscach zawody będą rozbudowane i rozłożone na dwa dni.

TRIATHLONOWY EKIDEN

Podczas przyszłorocznego etapu Garmin Iron Triathlon Piaseczno 2018 zostanie przeprowadzona dodatkowa klasyfikacja pod nazwą „TriathlonowyEkiden – firmowa sztafeta”. Sztafeta triathlonowa to doskonała forma drużynowej rywalizacji, team buildingu, czy wzajemnej motywacji, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

DYSTANSE GARMIN IRON TRIATHLON

Triathloniści rywalizujący w Piasecznie, będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM (0,95 km pływania - 45 km jazdy na rowerze - 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km - 22,5 km - 5,275 km).Będzie to impreza dwudniowa, gdzie w sobotę wystartują zawodnicy indywidualnie jak i Ci, którzy rywalizują w sztafetach na dystansie 1/8IM, natomiast w niedzielę wystartują zawodnicy na 1/4IM (indywidualnie i w sztafetach). Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe – Garmin Kids. Dzieci będą miały możliwość startu w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

TRASA W PIASECZNIE

Trasa zawodów nie zmieni się w stosunku do roku ubiegłego. Triathlon w Piasecznie odbędzie się tradycyjnie na „Górkach Szymona”, popularnym miejscu wypoczynku wśród mieszkańców. Rezerwat wydmowy „Górki Szymona” został niedawno poddany rewitalizacji, a mieszkańcy innych podwarszawskich miejscowością patrzą na niego z zazdrością! Etap pływacki zawodów odbędzie się w połączonych zalewach. Strefa zmian, podobnie jak w sezonie 2017, zostanie zlokalizowana na Al. Brzóz, natomiasttrasa kolarska poprowadzona będzie w stronę miejscowości Jaroszowa Wola. Trasa biegowa prowadzić będzie wokół rezerwatu, a zgromadzeni na ulicach pobliskiego osiedla kibice będą mogli obserwować niezwykle widowiskowe zawody.

ZAPISY

Zapisy na przyszłoroczną edycję cyklu Garmin Iron Triathlon ruszą już 20 listopada 2017 o godzinie 12:00! Tradycyjnie dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Szczegóły pojawią się na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl oraz na profilu Garmin Iron Triathlon na portalu Facebook www.facebook.com/irontriathlon/