Wizyta prezydenta Gruzji w Zalesiu Dolnym

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Od wczoraj przybywa w Polsce prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili. Dzisiaj odwiedził Zalesie Dolne, gdzie przy ul. Królowej Jadwigi 18 posadził „drzewo przyjaźni”. Stojący tam dom należał przed wojną do gruzińskiego oficera, który w testamencie zapisał go swojej ojczyźnie. Ambasada Gruzji planuje wkrótce remont budynku i powstanie Domu Przyjaźni Polsko-Gruzińskiej oraz Muzeum Historii Oficerów Gruzińskich. Na dzisiejszej uroczystości obecny był Starosta Piaseczyński Wojciech Ołdakowski, który od lat zabiegał o zagospodarowanie posesji przy Królowej Jadwigi. – Cieszę się, że w sprawa ruszyła z miejsca. Ten dom to historia, która łączy nasze narody. Zawsze chciałem, aby ta przyjaźń, która została zawiązana blisko sto lat temu była kontynuowana. I wszystko wskazuje na to, że się udało. Ambasada poinformowała nas właśnie, że są pieniądze i że budynek zostanie przebudowany w stylu gruzińskim. Mam nadzieję, że za jakiś czas spotkamy się tutaj wszyscy ponownie, na uroczystym otwarciu – powiedział podczas dzisiejszej uroczystości starosta Ołdakowski.

WIZYTA PREZYDENTA GRUZJI W ZALESIU DOLNYM