Informacje17 grudnia 2017, 12:00,

Misja Święta - weź udział w świątecznej misji w Auchan Piaseczno

Czy wszystkie grzeczne dzieci otrzymają w tym roku prezenty? Co gdyby wymarzone zabawki zaginęły? Bohaterowie teatrzyku dla dzieci w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno dołożą wszelkich starań, by uratować Święta i dostarczyć podarunki do wszystkich domów. Już 17 grudnia 2017 roku na maluchy czeka świąteczne przedstawienie pt. Misja - Święta. Wstęp wolny!

MISJA ŚWIĘTA - WEŹ UDZIAŁ W ŚWIĄTECZNEJ MISJI W AUCHAN PIASECZNO

Wszystkie maluchy z niecierpliwością wypatrują Świąt Bożego Narodzenia i świątecznych prezentów. Tymczasem w krainie Świętego Mikołaja wszczęto alarm, ponieważ wszystkie podarunki zaginęły! Na ratunek Świętom ruszają mały chłopiec z Brazylii, jego kolega z Polski oraz chińska dziewczynka. Czy bohaterom uda się odnaleźć zaginione prezenty? Czy bez nich Święta mogą w ogóle dojść do skutku?

W spektaklu zostaną ukazane różne obyczaje świąteczne. Mali widzowie dowiedzą się, co tak naprawdę jest ważne w święta, a to, co tworzy wyjątkową atmosferę to możliwość bycia razem z najbliższymi, a nie prezenty. W przedstawieniu zostaną wykorzystane lalki typu muppet oraz tintamareski. Teatrzyk pt. „Misja – Święta” odbędzie się w niedzielę 17 grudnia w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Spektakl zostanie odegrany trzykrotnie, o godz. 13.00, 15.00 i 17.00. Wstęp bezpłatny!

Informacje12 grudnia 2017, 10:38,

Spotkanie z policyjnym Borsukiem w Pracach Małych

Dzielnicowy z komisariatu w Tarczynie sierż szt. Mariusz Latek zorganizował spotkanie prewencyjne dla najmłodszymi uczniów Szkoły Podstawowej w Pracach Małych. Funkcjonariusz opowiedział dzieciom o swojej pracy i przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa. Największą niespodzianką był zaproszony do szkoły policyjny Borsuk.

SPOTKANIE Z POLICYJNYM BORSUKIEM W PRACACH MAŁYCH

Policyjne spotkania z dziećmi są okazją do zapoznawania z zadaniami funkcjonariuszy, a jednocześnie z zasadami bezpieczeństwa, które trzeba poznawać jak najwcześniej. Policjanci często są zapraszani do placówek oświatowych, gdzie przybliżają dzieciom swoją pracę i uczą właściwych zachowań w różnych sytuacjach.

Takie spotkanie ostatnio odbyło się w Szkole Podstawowej w Pracach Małych. 40 uczniów aktywnie uczestniczyło w zajęciach, odpowiadając na pytania sierż.szt. Mariusza Latka, dzielnicowego z komisariatu w Tarczynie, który zorganizował te zajęcia. Uczniowie najmłodszych klas szkoły dowiedzieli się m.in., że policjanci są po to, aby pomagać, i że każdy powinien codziennie dbać o bezpieczeństwo swoje i innych, szczególnie na drodze.

SPOTKANIE Z POLICYJNYM BORSUKIEM W PRACACH MAŁYCH

Największą niespodzianką stanowił jednak policyjny Borsuk, który specjalnie na to spotkanie przyjechał z Komendy Stołecznej Policji. Połączenie zabawy i działań profilaktyczno- edukacyjnych jest jednym z elementów profilaktyki prowadzonej dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie