Informacje22 stycznia 2018, 08:00,

Warsztaty fotograficzne - podstawy fotografii cyfrowej w Przystanku Kultura Piaseczno - wiosna 2018

Przystanek Kultura zaprasza na warsztaty fotograficzne - wiosna 2018 r. Zajęcia poprowadzi Hubert Gieleciński - koordynator i główny prowadzący warsztaty, oraz członkowie Klubu Fotograficznego działającego w Przystanku Kultura: Radosław Ekwiński, Hubert Gieleciński, Joanna Rogala, Paweł Szaławiński - członkowie Klubu Fotograficznego działającego przy Przystanku Kultura w Piasecznie. Zajmują się różnymi dziedzinami fotografii, m.in.: reportażem, dokumentem, portretem kreacyjnym, street foto, fotografią studyjną i artystyczną. Również fotoedycją, obróbką cyfrową zdjęć, wystawiennictwem oraz fotografią archiwalną. Pracują na różnym sprzęcie, a każde z nich ma swoje ulubione obiektywy, aparaty i techniki fotografii. Właśnie to bardzo szerokie spectrum zainteresowań i różnorodne doświadczenia fotograficzne stanowią największą siłę tej grupy. Pozwalają też na bycie "specjalistą" w wielu zagadnieniach związanych z fotografią i umożliwiają przekazanie obszernej wiedzy.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE - PODSTAWY FOTOGRAFII CYFROWEJ W PRZYSTANKU KULTURA PIASECZNO - WIOSNA 2018

Warsztaty fotograficzne - podstawy fotografii cyfrowej, przeznaczone są dla osób początkujących. Nauczymy Cię obsługiwać aparat fotograficzny. Wytłumaczymy jak tworzyć ciekawą kompozycję kadru i fotografować w różnych warunkach oświetlenia. Podpowiemy jaki sprzęt fotograficzny kupić. Spotkania będą miały charakter praktycznych warsztatów, a nie teoretycznych wykładów.

Będziemy wspólnie fotografować i na bieżąco omawiać zagadnienia z zakresu:
1. Różnice pomiędzy kompaktem, lustrzanką a bezlusterkowcem. Zalety i wady poszczególnych aparatów i obiektywów.
2. Ustawienia aparatu: ISO, przysłona, czas naświetlania, balans bieli, kompensacja ekspozycji.
3. Programy tematyczne, preselekcja czasu i przysłony, ustawienia manualne.
4. Jaki aparat fotograficzny kupić. Jakich obiektywów i dodatkowego sprzętu możesz potrzebować.
5. Kompozycja kadru. Zasady klasycznej kompozycji oraz ich przełamywanie.
6. Wykorzystywanie światła i cienia w fotografii.
7. Tryby pomiaru światła. Poprawne naświetlanie zdjęć w różnych warunkach.
8. Tryby autofokusa i wybieranie punktów ostrości. Ostrzenie manualne.
9. Jakie daje zastosowanie obiektywów o różnych ogniskowych.
10. Głębia ostrości i jej kreatywne wykorzystanie.
11. Podstawy obróbki cyfrowej i archiwizacji zdjęć.
12. Podstawy fotoedycji.

Dodatkowo skoncentrujemy się na:
1. Fotografia w ruchu – zamrażanie i rozmywanie, panoramowanie.
2. Portret "uliczny" - street foto.
3. Podstawy reportażu i dokumentu.

Terminy warsztatów: co drugi wtorek godz. 19.15-21.15
Uczestnicy: dorośli i młodzież 15+
Liczba uczestników: 10-12 osób
Miejsce warsztatów: Przystanek Kultura
Cena: 180 zł za cykl (6 spotkań w terminie: luty - kwiecień 2018)
Terminy spotkań: 6 II, 20 II, 6 III, 20 III, 10 IV, 24 IV
Zapisy: www.strefazajec.pl

Uwaga! Wskazane jest posiadanie aparatu cyfrowego (lustrzanki, kompaktu lub bezlusterkowca) z trybem manualnym.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje10 lutego 2018, 14:00,

Pierwsza debata samorządowa w Piasecznie - 10 lutego 2018 r.

2018 rok jest rokiem wyjątkowym. To w tym roku wybierzemy na nowo burmistrzów, wójtów i radnych. Dlatego jako Gazeta Lokalna Stacja Południe postanowiliśmy zorganizować pierwszą w tym roku debatę samorządową. Na nią zaprosiliśmy wszystkie partie polityczne, które przewijają się w ogólnopolskich sondażach, a także lokalne komitety. Swój udział potwierdzili: Prawo i Sprawiedliwość - Pan Wojciech Ołdakowski, Platforma Obywatelska - Pan Daniel Putkiewicz, Polskie Stronnictwo Ludowe - Pan Józef Zalewski, Nasza Gmina, Nasz Powiat - Pan Jan Adam Dąbek, Nowoczesna - ?, Kukiz'15 - ?. Zaproszenie otrzymali: Porozumienie dla Polski, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partia Razem, KWW Nasz Sport i Kultura, KWW M.J Batyckiej-Wąsik, Burmistrz Konstancina i Burmistrz Góry Kalwarii.

PIERWSZA DEBATA SAMORZĄDOWA W PIASECZNIE 2018

Nie zabraknie także lokalnych społeczników, którzy utworzą tzw. Radę Społeczną: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Józefosław Nasz Wspólny Dom, Stowarzyszenie Wólki Kosowskiej i Kosowa, Piaseczyńska Rada Seniorów. Zaproszeni społecznicy będą mogli zadawać pytania kandydatom w wyborach samorządowych.

Debata samorządowa, będzie składała się z trzech części:
I panel to cztery pytania moderatora dotyczące: zmian w kodeksie wyborczym, walki ze smogiem, gospodarce komunalnej i finansom publicznym.
II panel to pytania ze strony tzw. Rady Społecznej.
III panel to pytania od mieszkańców.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Debata odbędzie się 10 lutego 2018 roku w godzinach 15:00 - 18:00. Miejsce: sala konferencyjna w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno (ul. Kościuszki 5 w Piasecznie).

Będziemy na bieżąco Was informować o wszystkich informacjach dotyczącej tej debaty. Mam nadzieję, że będziecie z nami 10 lutego 2018 roku.

Gazeta Lokalna Stacja Południe