Informacje21 lutego 2018, 09:00,

Gmina Piaseczno wydała 1000 sztuk Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca

Za nami pierwszy tydzień wydawania Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca. Zainteresowanie wprowadzanym przez gminę Piaseczno programem lojalnościowym dla mieszkańców jest bardzo duże. W ciągu pierwszego tygodnia funkcjonowania programu wydanych zostało ok. 1000 kart, z czego 600 to karty wyrobione od ręki w biurze obsługi, zaś 400 to karty odebrane po wcześniejszym złożeniu wniosku internetowego.

GMINA PIASECZNO WYDAŁA 1000 SZTUK PIASECZYŃSKIEJ KARTY MIESZKAŃCA

– Zapraszamy mieszkańców do biura przy ul. Puławskiej 5, karty wydawane są na trzech stanowiskach, dzięki czemu nie ma dużych kolejek i mieszkańcy obsługiwani są na bieżąco – mówi Tomasz Pawlak, kierownik referatu. – Osoby składające wniosek przez internet mogą odebrać u nas swoją kartę już po dwóch dniach – dodaje.

Najbardziej atrakcyjną ulgą będą w najbliższej przyszłości darmowe przejazdy komunikacją na liniach L, których współorganizatorem jest Gmina Piaseczno. – Trwa właśnie przetarg ZTM na obsługę tych linii, gdzie kartę mieszkańca wpisaliśmy do specyfikacji przetargowej – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Będziemy też sukcesywnie powiększać ofertę karty o inne usługi i rabaty świadczone przez urząd miasta bądź gminne jednostki organizacyjne – dodaje burmistrz.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

GMINA PIASECZNO WYDAŁA 1000 SZTUK PIASECZYŃSKIEJ KARTY MIESZKAŃCA

Są też już pierwsze zgłoszenia do programu od podmiotów prywatnych. Na razie zgłosiły się cztery firmy z różnych branż. Trwa analiza tych propozycji i zawierane będą stosowne porozumienia. Oferta rabatowa wkrótce pojawi się na stronie internetowej Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca www.karta.piaseczno.eu.

Przypominamy, że karta dostępna jest dla mieszkańców gminy Piaseczno, którzy rozliczają swój podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie. W przypadku osób niezameldowanych na pobyt stały na terenie naszej gminy do ubiegania się o kartę konieczne jest okazanie pierwszej strony zeznania PIT z widocznym adresem zamieszkania na terenie gminy Piaseczno. Konieczne jest również potwierdzenie złożenia tego zeznania w naszym urzędzie skarbowym (widoczna pieczątka kancelarii urzędu skarbowego).W przypadku osób rozliczających się przez Internet do pierwszej strony zeznania PIT konieczne jest również przedstawienie dokumentu UPO (Urzędowego Poświadczenia Odbioru) powiązanego z zeznaniem.

Wniosek można złożyć przez Internet wypełniając specjalny formularz elektroniczny na stronie www.karta.piaseczno.eu lub osobiście w referacie Obsługi Karty Mieszkańca przy ul. Puławskiej 5 w Piasecznie.

UMiG Piaseczno

Informacje16 lutego 2018, 17:00,

Koncert charytatywny dla Gabrysi

16 lutego 2018 roku o godz. 18.00 zapraszamy na koncert charytatywny dla Gabrysi, podczas którego czekają atrakcje dla ucha i oka. Zostanie pobudzona Wasza wyobraźnia - wszyscy będziecie mieli okazję przenieść się do świata magii. Dla najmłodszych uczestników również czekają atrakcje. W czasie koncertu przewidziane są licytacje wartościowych przedmiotów do udziału w których serdecznie zachęcamy. Dochód z koncertu w całośći przekazany zostanie dla Gabrysi na jej leczenie i rehabilitację. Miejsce: Ośrodek Kultury Góra Kalwaria Porucznika Jana Białka 9, Góra Kalwaria. Zapraszamy na koncert charytatywny dla Gabrysi.

KONCERT CHARYTATYWNY DLA GABRYSI