Informacje18 kwietnia 2018, 16:15,

Jak jaki na niebie czyli konno przez Mongolię w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszamy 18 kwietnia 2018 roku do biblioteki w Józefosławiu na spotkanie pt.: Jak jaki na niebie czyli konno przez Mongolię. Od godziny 18.30 Aleksandra Dąbrowska opowiadać będzie o swoich przygodach, pokaże zdjęcia, przygotuje tradycyjną herbatę nomadów i poczęstuje smakołykami, które znaleźć można w każdym mongolskim sklepie! Wstęp wolny.

JAK JAKI NA NIEBIE CZYLI KONNO PRZEZ MONGOLIĘ W JÓZEFOSŁAWIU

Mongolia pachnie jaczym masłem, smakuje baranim mięsem i rozbrzmiewa szumem modrzewiowych lasów. Przełęczami przemyka tajemniczy Ałmas, którego nikt, nigdy nie widział, w obozowisku słychać szum morza, którego nie ma, a Czyngis-chan dosiada się każdej nocy do ogniska. Niemożliwe? A jednak! Bo przez trzy tygodnie, z końskiego grzbietu zobaczyć można niejedno. Ruszajmy galopem w podróż po Krainie Wiecznie Błękitnego Nieba!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje19 kwietnia 2018, 16:00,

Paryski architekt Charles Belfoure - Dyskusyjny Klub Książki Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

19 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie, podczas którego będzie rozmowa o książce Charlesa Belfourea – Paryski architekt. Wstęp wolny. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. 

PARYSKI ARCHITEKT CHARLES BELFOURE - DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI KONSTANCIN

Nie spodziewa się po sobie odwagi, do której okaże się zdolny. Nie podejrzewa siebie o współczucie, które skłoni go do poświęcenia. Nie liczy na miłość, która mu się przytrafi. Okupowany przez Niemców Paryż skrywa wiele tajemnic. Jedna z nich szczególnie rozwściecza Gestapo: ktoś konstruuje doskonałe skrytki dla Żydów. Nawet najlepsi hitlerowscy śledczy nie są w stanie ich wytropić. Niektóre z nich znajdują się tuż pod nosem nazistów. Lucien jest obiecującym architektem. Marzy o karierze, ale w czasie wojny niełatwo jest o zlecenia. Znudzony wypalonym małżeństwem bryluje na paryskich salonach w towarzystwie sławnej projektantki mody. Świat luksusu imponuje mu, lecz wymaga ciągłych wydatków, choćby na prezenty dla kochanki. Niespodziewane zlecenie okazuje się szansą na upragniony sukces, ale jest też śmiertelnym zagrożeniem. Jeśli architekt pomoże skonstruować kryjówkę dla żydowskiego przyjaciela swego zleceniodawcy, zajmie się również projektem fabryki dla Niemców. Luciena nie obchodzi los prześladowanych Żydów, lecz kuszą go pieniądze. Nie może jednak przewidzieć, że godząc się na pierwsze zadanie, rozpoczyna dzieło swojego życia i staje innym człowiekiem. W tej porywającej powieści nic nie jest oczywiste: wielkim osiągnięciem architektury okazują się zwykłe skrytki. Dobro może zwyciężyć zło, a człowiek nigdy nie wie wszystkiego na swój temat.

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania w ramach DKK to okazja do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim nowych autorów i książek. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w czwartki.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie