Informacje15 września 2018, 08:30,

Debata kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

DEBATA ZOSTAŁA ODWOŁANA

15 września 2018 roku o godz. 10:30 zapraszamy na facebookowy kanał gazety Stacja Południe: https://www.facebook.com/gazetastacjapoludnie/, gdzie będą mogli Państwo obejrzeć debatę kandydatów na stanowisko: "Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno".

W głównych rolach wystąpią:
- Monika Jaroszewska (niezależna kandydatka popierana przez KWW Nasza GMINA-Nasz POWIAT, Mazowiecką Wspólnotę Samorządową, Bezpartyjnych Samorządowców i Kukiz'15),
- Wojciech Ołdakowski (Prawo i Sprawiedliwość)
- Daniel Putkiewicz (Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

DEBATA KANDYDATÓW NA STANOWISKO BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIASECZNO

Niestety organizatorzy nie mają deklaracji od Pana Józefa Zalewskiego (KWW Józefa Zalewskiego).

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na streama i śledzenie debaty, która odbędzie się na neutralnym gruncie, w gminie Lesznowola. Wydarzenie napędza: IWOG TIME, wydawca Gazety Lokalnej Stacja Południe.

DEBATA ZOSTAŁA ODWOŁANA

W głównych rolach wystąpią:
- Wojciech Ołdakowski (Prawo i Sprawiedliwość)
- Daniel Putkiewicz (Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska).

DEBATA KANDYDATÓW NA STANOWISKO BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIASECZNO

Informacje16 września 2018, 10:00,

Europejskie dziedzictwo na zamku w Czersku

16 września 2018 roku zapraszamy na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które w Czersku odbędą się już po raz dwudziesty pierwszy. Tegorocznej edycji przyświeca hasło "Niepodległa dla wszystkich". Hejnał czerski z wieży bramnej obwieści rozpoczęcie obchodów XXI edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Czersku. W programie m.in.: koncerty, w tym koncert muzyki dawnej, występy zespołów ludowych, pokaz chorągwi m.in. ze skrzydlatym dwunożnym smokiem Trojdena. Nie zabraknie nawiązań do spuścizny kulturowej Urzecza. Główną atrakcją wydarzenia będzie występ grupy tanecznej Woda na Młyn.

EUROPEJSKIE DZIEDZICTWO NA ZAMKU W CZERSKU

Grupa taneczna Woda na Młyn powstała w grudniu 2013 roku z inicjatywy tancerzy oraz instruktorów, byłych członków warszawskich uczelnianych zespołów pieśni i tańca. Z miłości do folkloru i chęci kontynuowania swoich pasji stworzyli zespół, który wypełnia nie tylko warszawską, ale też ogólnopolską niszę tańca ludowego. Korzystając i czerpiąc z polskiego folkloru, Woda na Młyn tworzy kompozycje stylizowane do współczesnej muzyki folkowej i jazzowej bazującej na muzyce ludowej i szlacheckiej. Woda na Młyn to zespół, który szuka inspiracji i powiązań międzykulturowych, łączy dyscypliny sztuki i szuka nowych kontekstów scenicznych dla tańca ludowego, traktując go jako środek artystycznego wyrazu. Zespół ściśle współpracuje z Teatrem Pijana Sypialnia, a owocem tej współpracy są koncerty, spektakle z udziałem kilkudziesięciu artystów – Koncert Świąteczny, Koncert Miasto/Wieś czy spektakl “Wesele”. Od lipca 2016r “Woda na Młyn” działa jako projekt stały Stowarzyszenia “Passionfruits”, realizując między innymi projekt “Carpatia Connecting Cultures”.

Hanza: Stowarzyszenie rekonstruktorów Hanza, stale współpracujące z zamkiem, oprócz swoich zwykłych atrakcji (zbrojownia, mennica, tor łuczniczy, średniowieczne gry planszowe i zabawy plebejskie), przygotowało pokaz "Chorągwie czerskie przez wieki". Będzie można się dowiedzieć, skąd się wzięły, co i dlaczego na nich przedstawiano, a także zobaczyć, jak się zmieniały od średniowiecza po czasy współczesne. Zrekonstruowane chorągwie są niezwykle efektowne.

Joanna Świrska - mieszkanka Czerska, wychowanka zespołu Kalwarki i URZECZEni, a obecnie uczennica wydziału wokalistyki estradowej szkoły muzycznej na Bednarskiej (ZPSM im. Fryderyka Chopina). zaśpiewa kilka polskich piosenek poetyckich o tym, co w życiu najważniejsze

BonaViya zespół wykonujący amatorsko muzykę średniowieczną (świecką i religijną), stanowiącą aranżowane utwory oryginalne albo z autorską muzyką lub tekstem. Grają także utwory w całości autorskie, w stylistyce średniowiecznej, nawiązujące do tej epoki muzyką lub tekstem. Występują w strojach z epoki. Bel, Nienna i Zielarz amatorsko zajmują się odtwarzaniem średniowiecza nie tylko w zakresie muzyki, ale także strojów i życia codziennego na wydarzeniach upamiętniających historyczne rocznice, turniejach. Krzysztof poza zespołem zajmuje się wykonywaniem i popularyzowaniem muzyki chrześcijańskiej.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

EUROPEJSKIE DZIEDZICTWO NA ZAMKU W CZERSKU