Informacje7 listopada 2017, 11:57,

Nabór wniosków na wymianę pieców lub palenisk węglowych w gminie Prażmów

Wójt Gminy Prażmów ogłasza w terminie do 31 grudnia 2017 r. otwarty nabór wniosków dla osób zainteresowanych modernizacją indywidualnych źródeł ciepła w 2018 roku.

Prowadzony przez Gminę Prażmów nabór jest elementem przygotowania dokumentacji aplikacyjnej wniosku o dofinansowanie planowanych zadań ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Poniższe warunki otrzymania dotacji mogą ulec zmianie po ogłoszeniu konkursu w 2018 r. przez WFOŚiGW.

Projekt będzie realizowany jedynie w przypadku pozyskania przez Gminę dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dofinansowaniem mogą być objęte przedsięwzięcia polegające na modernizacji indywidualnych źródeł ciepła tj. wymianie kotłów lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą (kotły na biomasę nie mogą posiadać dodatkowego rusztu żeliwnego, umożliwiającego tradycyjne palenie jak w kotle zasypowym), zastąpienie kotłów gazowych, olejowych lub opalanych biomasą źródłem ciepła o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (z wyłączeniem montażu kotłów na węgiel lub ekogroszek).

Dotacja wynosi do 75 % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5 000,00 zł dla mieszkańca. Pozostałe koszty realizacji przedsięwzięcia stanowić będzie wkład własny dla wnioskodawcy.

Więcej informacji na ten temat, można przeczytać na stronie Gminy Prażmów: http://www.prazmow.pl/art,437,nabor-wnioskow-na-wymiane-piecow-lub-palenisk-weglowych

Polecane dla Ciebie

Informacje12 listopada 2017, 11:00,

OTWARCIE LODOWISKA W PIASECZNIE

W najbliższy weekend, na stadionie miejskim w Piasecznie zostanie uruchomione kryte lodowisko. Otwarcie sezonu łyżwiarskiego 2017/2018 nastąpi 12 listopada 2017 roku o godz. 12:00. Piaseczyńskie lodowisko tak jak w poprzednim sezonie rusza jako jedno z pierwszych na Mazowszu.Na przybyłych gości będą czekały ciekawe atrakcje,takie jak,możliwość zrobienia sobie darmowego, pamiątkowego zdjęcie w fotobutce czy ciepły gulasz. Prócz pokazów z łyżwiarstwa figurowego odbędą się konkursy na lodzie, w których do wygrania będą nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Piaseczno, Starostwo Powiatowe oraz GOSiR Piaseczno.

OTWARCIE LODOWISKA W PIASECZNIE

Lodowisko w Piasecznie, będzie czynne codziennie w godzinach 9.00 - 21.00 w systemie półtoragodzinnych ślizgawek rozdzielonych półgodzinną przerwą techniczną przeznaczoną na czyszczenie lodu. Obok lodowiska będzie działała wypożyczalnia łyżew z pełną gamą rozmiarów. Wypożyczenie jednej pary na 1,5 godziny - na jedną ślizgawkę - będzie kosztować 6 zł. Cena biletu za korzystanie z samego lodowiska to: normalny 6 zł /1,5 godz., ulgowy 3 zł/ 1,5 godz.

Dla zorganizowanych grup szkolnych z terenu gminy Piaseczno, w godz.8.30 - 14.30 wstęp na lodowisko wraz z wypożyczeniem łyżew będzie darmowy.

W tym roku na „gosirowej” tafli, prócz zajęć z łyżwiarstwa figurowego prowadzonych przez szkółkę „LUTZ” Piaseczno, będą odbywać się zajęcia dla dzieci z nauki jazdy z elementami hokeja prowadzone przez firmę „PIRUET”. Tak jak w poprzednim roku wieczorne godziny tj. 20.45 - 22.45 będą przeznaczone, dla grup zorganizowanych, na grę w hokeja. Koordynatorem zajęć będzie firma „PIRUET”.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

OTWARCIE LODOWISKA W PIASECZNIE

Zadaszenie lodowiska pozwoli na funkcjonowanie lodowiska niezależnie od warunków pogodowych i zapewni dłuższą eksploatację obiektu. Kryte lodowisko to owoc dobrych relacji Starostwa Powiatowego z gminą Piaseczno.

Katarzyna Kondraciuk
Inspektor ds. Rekreacji GOSiR Piaseczno