Informacje20 października 2018, 12:00,

Projekt "Babski szyk" w Tarczynie

20 października 2018 roku w godz. 14.00-18.00 zapraszamy wszystkie chętne osoby do udziału w akcji charytatywnej "Tarczyn szyje onkochusty". Onkochusty będą uszyte dla osób w trakcie leczenia onkologicznego. Umiejętność szycia na maszynie nie jest konieczna. Maszyny, materiały, instrukcje i porady zapewnia organizator. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie. Serdecznie zapraszamy.

PROJEKT "BABSKI SZYK" W TARCZYNIE

Informacje15 października 2018, 18:49,

Wilkoniowy mural z Arką Noego na Przystanku Kultura Piaseczno

Na ścianie Przystanku Kultura przy ul. Kościuszki powstał mural na podstawie obrazu Józefa Wilkonia, przedstawiającego Arkę ze zwierzętami. Kopię dzieła na zlecenie Centrum Kultury, pod okiem mistrza Wilkonia wykonała specjalizująca się w artystycznych muralach grupa Good Looking Studio. Malowidło jest elementem nowego skweru “Zakątek Kultury”, który powstał na tyłach Przystanku Kultury, gdzie wcześniej zainstalowany został odlew rzeźby Wilkonia przedstawiający biegnącego dzika. Na budynku znajduje się również neon z zaprojektowanym przez Józefa Wilkonia “Pegazem” – będący logiem Centrum Kultury w Piasecznie. Inne zwierzęta-instalacje artysty, zamówione przez Gminę Piaseczno dla uatrakcyjnienia przestrzeni publicznej spotkać można też na piaseczyńskim rynku, skwerze Kisiela oraz w parku miejskim.

WILKONIOWY MURAL Z ARKĄ NOEGO NA PRZYSTANKU KULTURA PIASECZNO
foto: UMiG Piaseczno