Informacje17 marca 2018, 18:00,

Powsinogi na cztery nogi - spektakl teatralno-kabaretowy w Tarczynie

17 marca 2018 roku o godz. 19.00 odbędzie się spektakl teatralny dla dojrzałego widza pt.: Powsinogi na cztery nogi. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Cena biletu – 25 zł. Bilety do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie ul. J. Stępkowskiego 17, pok. nr 101, przed spektaklem lub za pomocą aplikacji Bilety Online https://s10.systembiletowy.pl/tok/ Aplikacja dostępna na stronie www.gok-tarczyn.pl

POWSINOGI NA CZTERY NOGI - SPEKTAKL TEATRALNO-KABARETOWY W TARCZYNIE

"Powsinogi na cztery nogi" - spektakl teatralno- kabaretowy. Spektakl jest zabawną podróżą przez polską wieś – pełną humoru podróż przerywa raz po raz opowieść odsłaniająca jej bardziej romantyczny, zakotwiczony w przeszłości charakter. Spektakl nawiązuje swoim charakterem do dawnego teatru jarmarcznego. Skecze, piosenki i humorystyczne monologi są gwarancją świetnej, trwającej 90 minut zabawy. Wykonawcy: Jolanta Hardulak, Mariusz Marczyk, Jerzy Miedziński, Reżyseria: Mariusz Marczyk.

Informacje23 marca 2018, 17:00,

Spotkanie z pisarką Glorią Hide

23 marca 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z pisarką Glorią Hide, które odbędzie się w filii biblioteki Piaseczno-Osiedle. Wstęp wolny. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki z autografem autorki.

SPOTKANIE Z PISARKĄ GLORIĄ HIDE

Choroba Alzheimera może przytrafić się każdemu. O życiu z osobą dotkniętą tym schorzeniem pisze Gloria Hide – pisarka, autorka książki Usypiając ojca, która opiekowała się ojcem chorym na Alzheimera. Zapraszamy na spotkanie literackie, podczas którego będzie można porozmawiać nie tylko o chorobie, lecz także o tym, jak to jest pisać książkę na tak intymny i trudny temat.

– Debiutancka książka Glorii Hide (to pseudonim literacki polskiej pisarki) jest niezwykle intymną opowieścią o rodzinie obciążonej chorobą Alzheimera. Historia utkana z okruchów wspomnień samej Autorki porusza i urzeka. Na poziomie formalnym tworzy niejednolity zbiór obrazów, charakteryzujących się dużym ładunkiem emocjonalnym, realizowanym jednak nie w sferze leksyki – gdyż język pozostaje enigmatyczny i zobiektywizowany – a na poziomie znaczeń. To powoduje, że książka, którą – mimo trudnej tematyki – czyta się lekko, porusza w czytelniku głębokie struny refleksji. Narracja fragmentami przybiera formę prozy poetyckiej. Znowu jednak nie przesądza o tym wolny od tropów stylistycznych język, a poziom metaforyki. Nie ma tu ani jednego zbędnego słowa, ani jednego zbędnego obrazu. Nie ma także zdania, które by było nużące. Pod względem formalnym książka jest dziełem wyjątkowym – pisze w recenzji książki Katarzyna Bortnowska.

Agnieszka Deja - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno