Menu
A+ A A-

FESTYN SZKOLNY W ZŁOTOKŁOSIE

30 maja 2015 roku w godzinach 10-14 przy szkole w Złotokłosie odbędzie się festyn szkolny. Jak co roku będzie można ciekawie spędzić czas na festynie. Zorganizowaliśmy pokazy policji, w ramach których będzie przewodnik z psem oraz załoga radiowozu marki Alfa Romeo. Pojawią się też strażacy z OSP Złotokłos, którzy zaprezentują swój sprzęt strażacki i będą wozić chętnych wozem bojowym na sygnale. Swoją celność będzie okazja sprawdzić na strzelnicy z broni pneumatycznej.

FESTYN SZKOLNY W ZŁOTOKŁOSIE

Na scenie zaprezentują się nasze dzieci ze swoimi talentami. Niektóre klasy przedstawią nam swoje dokonania aktorskie między innymi w języku Shakespeara. W przerwach pomiędzy występami będą prowadzone licytacje różnych ciekawych rzeczy, na rzecz ubogich dzieci z naszej szkoły. Na Sali gimnastycznej klub judo Puma Złotokłos zaprezentuje umiejętności sportowe dzieci uczestniczących w zajęcia. oraz zostanie rozegrany turniej siatkarski o puchar Prezesa LKS Perła Złotokłos.

Atrakcje przewidziane są dla każdej grupy wiekowej. Najmłodsi będa wspinać się i zjeżdżać na dmuchańcach. Na stanowisku z magicznymi balonami będą mogli zrobić sobie zwierzątka lub zrealizować inne ciekawe pomysły. Malowanie twarzy pozwoli przemienić się w dowolną postać z bajki. Mamy, które niedawno miały swoje święto chcieliśmy uhonorować w specjalny sposób za ich codzienny trud. W związku z tym zorganizowane zostało stanowisko gdzie za darmo wizażystki będą robiły makijaż Dla wszystkich kochających konie proponujemy przejażdżkę w siodle.

FESTYN SZKOLNY W ZŁOTOKŁOSIE

Po raz pierwszy gościć będziemy westernowe miasteczko Wild West City Runów. Będzie można tam sprawdzić się w rzutach do celu podkową oraz złapać bizona na lasso. Nie zabraknie też historycznych akcentów. Można będzie zobaczyć szkolną kronikę. Gościć będziemy Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii, fascynatów lokalnej historii. Jak na historyków przystało przyjadą do nas zabytkową kolejką wąskotorową. Na stację w Złotokłosie pociąg wjedzie o godzinie 11.40. Wszystkich zainteresowanych historią zapraszamy na otwarte spotkanie klubu w szkole, na którym będzie omawiana historia Złotokłosu i okolicznych miejscowości. Mamy nadzieję na uczestnictwo mieszkańców, którzy opowiedzą różne ciekawe historie związane z tą okolicą. Następnie odbędzie się historyczny spacer po Złotokłosie, zakończony odjazdem kolejką o godzinie 14.31. Ogromną popularnością cieszy się loteria fantowa. W obecnym roku też ją organizujemy. Tym razem główna atrakcją będzie rower.

Na festynie będzie można kupić obrazy, kwiaty, biżuterię i wyroby ceramiczne. Dla spragnionych i wygłodniałych przygotowana jest oferta kulinarna. Będzie grill, popcorn, grochówka (100 pierwszych porcji w zamian za kupon z gazety rozdajemy gratis). Dla łasuchów mamy ciasta napoje i owocowe sałatki w kawiarence „Na zdrowie”. Wszyscy, który będą mieli ochotę zabrać do domu trochę słodkości oferujemy ciasta na wynos. Będzie można kupić również różnego rodzaju przetwory. Ciasta i przetwory zostały przekazane przez rodziców uczniów szkoły.

Pieniądze pozyskane z tych wszystkich działań zasilą kasę rady rodziców z przeznaczeniem dla uczniów szkoły. W ramach festynu i tych licznych działań będzie można zacieśniać nasze znajomości i przyjaźnie.

FESTYN SZKOLNY W ZŁOTOKŁOSIE

W bieżącym roku zainicjowaliśmy bliższą współpracę z Piaseczyńsko-Grójeckim Towarzystwem Kolejki Wąskotorowej. W dniu festynu szkolnego kolejka będzie organizowała trzy kursy z Piaseczna do Tarczyna i z powrotem. Pierwszy kurs z Piaseczna wyrusza o godzinie 11.00. Po drodze pociąg zatrzymywać się będzie na historycznych przystankach. Będzie można do Złotokłosu dojechać też z Zalesia, Gołkowa, Głoskowa i Runowa. W gazetce umieszczony został rozkład jazdy, który będzie realizowany w tym dniu. Kolejka będzie w Runowie organizowała dzień dziecka, który potrwa do godziny 15.40. W tym czasie pomiędzy stacjami Runów i Tarczyn będzie organizowany przejazd drezynami. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z tych atrakcji.

Pliki do przeczytania:
- Gazeta Zloty Glos
- piknik w Złotokłosie
- strona o Radzie Rodziców