Menu
A+ A A-

Grzegorz Turnau w Górze Kalwarii

9 marca 2018 roku o godz. 20.30 Grzegorz Turnau wystąpi w Górze Kalwarii. Przedstawiciel piosenki poetyckiej zaśpiewa i zagra (na fortepianie), wraz z nim na scenie pojawi się Jacek Królik (gitara). Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Białka 9. Bilety w przedsprzedaży 80 zł (w dniu koncertu 90 zł) dostępne w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl

GRZEGORZ TURNAU W GÓRZE KALWARII

WIECZÓR SOWICH PIOSENEK to dwoista propozycja. Po pierwsze - spotkanie dwóch kolegów - Grzegorza Turnaua i Jacka Królika, z których jeden nie umie grać na gitarze, a drugi na fortepianie. Po drugie - wieczór składa się z piosenek "sowich" (co sugeruje mądrość, ale i drapieżność), a więc nie tylko "swoich" (zamiana dwóch liter otwiera pole do wielu cytatów). W programie są więc utwory z tekstami w co najmniej dwóch językach, niektóre dwa razy bardziej znane od innych. Po trzecie - obaj panowie dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów, i to przez blisko dwie godziny. Na widowni mile widziane są pary (wiele wątków erotycznych), zaś widzowie indywidualni mogą czuć się podwójnie zaproszeni. "Wieczór Sowich Piosenek" Grzegorz Turnau - śpiew, fortepian Jacek Królik - gitara W programie, poza utworami z repertuaru Grzegorza Turnaua, piosenki m.in. Billy Joela, Marka Grechuty, Johna Lennona i Starszych Panów. Czas trwania ok. 80 minut.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Przasnyski batik - wystawa w Górze Kalwarii

Po raz drugi w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, będzie gościła przasnyska wystawa BATIK. Tym razem artyści przybliżą nam kilka kolekcji tematycznych, które powstały w pracowni „Mamut”. Wernisaż odbędzie się 2 lutego 2018 roku o godz. 19.00.

PRZASNYSKI BATIK - WYSTAWA W GÓRZE KALWARII

Warto przyjść, bo prócz unikatowych prac (nie da się zrobić dwóch identycznych obrazów), możemy liczyć na arcyciekawą opowieść o batiku. Tomasz Jakubowski, założyciel pracowni w Przasnyszu, jest wyjątkowym gawędziarzem i fascynatem tej techniki. Artyści przygotowali też dla nas niespodziankę - minipokaz "jak powstaje batik". Każdy z uczestników będzie mógł sam spróbować swoich sił. Polecamy!

Przasnyski batik - wystawa w Górze Kalwarii

Przasnyski batik - wystawa w Górze Kalwarii

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

The Square - Dyskusyjny Klub Filmowy Uciecha Góra Kalwaria

27️ stycznia 2018 roku o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Uciecha", podczas którego będzie można obejrzeć film pt. The Square. Prelekcję i dyskusję poprowadzi Łukasz Knap, filmoznawca i krytyk filmowy Wirtualnej Polski. Miejsce: Kino Uciecha w Górze Kalwarii, ul. Sajny 14. Bilety: 10 zł - bilet normalny, 7 zł - bilet ulgowy.

THE SQUARE - DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY UCIECHA GÓRA KALWARIA

THE SQUARE „Fantastyczna wyobraźnia! Niesamowicie śmieszny film! Mógłbym go oglądać bez końca.” – Pedro Almodóvar Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę? „The Square” to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Film Rubena Östlunda („Turysta”), z Elisabeth Moss (seriale „Opowieść podręcznej” i „Tajemnice Laketop”), Dominikiem Westem („Dumni i wściekli”) i Claesem Bangiem w rolach głównych, wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu w Cannes. Śmiali się widzowie i śmiało się jury, w którym o nagrodach decydowali Pedro Almodóvar, Maren Ade, Paolo Sorrentino i Park Chan-wook. Östlund serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce. Oferując nieoczekiwany bonus w postaci jednej z najśmieszniejszych erotycznych scen roku – a może nawet wszech czasów – szwedzki reżyser stworzył jeden z najzabawniejszych filmów pokazanych i wyróżnionych główną nagrodą najważniejszego festiwalu filmowego na świecie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Magiczny miód - Teatr Igraszka w Górze Kalwarii

21 stycznia 2018 roku o godz. 15.00 zapraszamy na kolejny spektakl w cyklu Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii, podczas której będzie można obejrzeć spektakl pt.: Magiczny miód, w wykonaniu Teatru Igraszka. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9, Góra Kalwaria. Wstęp 10 zł.

MAGICZNY MIÓD - TEATR IGRASZKA W GÓRZE KALWARII

Magiczny miód - jest to opowieść o niedźwiadku Maciusiu, który pewnego dnia przynosi smutną nowinę – jego mama zachorowała a jedynym antidotum na wyzdrowienie jest magiczny miód. Maciuś wyrusza w daleką podróż do tajemniczego lasu. W wyprawie towarzyszy mu przyjaciel, zabawny królik Kleofas. Dwaj mali bohaterowie muszą przechytrzyć podstępnego węża Sobiesława, a także przekonać królową pszczół, by podarowała im beczułkę magicznego miodu... W bajce zostaje poruszony problem zanieczyszczania środowiska. Autor: Jacek Wolszczak Reżyseria: Zespół Lalki i scenografia: Elżbieta Zajączkowska Rafał Janaszek Projekty lalek: Małgorzata Trzecińska Montaż dźwięku: Michał Piastowicz G.N.P. Mamoot Studios Czas trwania: ok. 40 minut.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)