Menu
A+ A A-

Łowca jeleni - kino letnie przy wieży w Górze Kalwarii

28 lipca 2017 roku o godz. 22.00 w ramach kina letniego przy wieży w Górze Kalwarii, będzie można obejrzeć film pt.: Łowca jeleni. Miejsce: przy wieży strażackiej za Kinem Uciecha w Górze Kalwarii. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy do kina plenerowego do Góry Kalwarii.

ŁOWCA JELENI - KINO LETNIE PRZY WIEŻY W GÓRZE KALWARII

Łowca jeleni (reż. Michael Cimino, USA, Wielka Brytania 1978, 142’, dramat wojenny, klasyka kina) jeden z najważniejszych dramatów wojennych w historii kina, który (obok rok młodszego „Czasu Apokalipsy”) zredefiniował język tego gatunku: okrucieństwo wojny pokazane jest bez prawie żadnej sceny walki, a akcja w Wietnamie to ułamek całej fabuły. Robert DeNiro i Christopher Walken w życiowej formie (obok początkującej Meryl Streep) odgrywają dramat wojennych traum przez subtelne odwzorowanie codziennego stylu życia mieszkańców przemysłowego miasteczka.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wakacje + Książka = Góra Kalwaria + dobra zabawa - konkurs foto

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii zaprasza do udziału w III edycji konkursu fotograficznego Wakacje + Książka = Góra Kalwaria + dobra zabawa! Tematyka zdjęć: spędzanie wolnego czasu z książką na tle gminy Góra Kalwaria. Termin nadsyłania zdjęć: do 31 sierpnia 2017 roku. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

WAKACJE + KSIĄŻKA = GÓRA KALWARIA + DOBRA ZABAWA - KONKURS FOTO

Regulamin konkursu fotograficznego 2017 (pobierz pdf)
Formularz zgloszeniowy konkurs fotograficzny (pobierz pdf)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Beata Rajewska - wystawa malarstwa

Od 23 lipca 2017 roku zapraszamy na wystawę malarstwa Beaty Rajewskiej. Miejsce: Communio Graphis, Pijarska 40, Góra Kalwaria. Wystawa czynna od 23 lipca do 20 sierpnia.

BEATA RAJEWSKA - WYSTAWA MALARSTWA

Beata Rajewska - urodzona w 1961 r. w Warszawie. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Ukończyła Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Jest członkiem Grupy Piaseczno. Od wielu lat artystycznie związana jest z Leokadią Nastały. Od trzech lat uczestniczy w kole plastycznym Ośrodka Kultury w Piasecznie pod kierunkiem Henryki Masłowskiej. „Do zainteresowania sztuką skłonił mnie zachwyt nad światem, chęć zatrzymania, zanotowania nastroju, emocji, utrwalenia kolorów i światła. Bawi mnie eksperymentowanie kolorystyczne, poznawanie i łączenie technik. Tworzenie jest dla mnie indywidualnym, intymnym przeżywaniem i wyrażaniem siebie”. Beata Rajewska

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Para na życie - Kino letnie przy wieży w Górze Kalwarii

21 lipca 2017 roku o godz. 22.00 przy wieży strażackiej za Kinem Uciecha w Górze Kalwarii, będzie można obejrzeć film pt. Para na życie. Wstęp wolny (16+). Zapraszamy.

PARA NA ŻYCIE - KINO LETNIE PRZY WIEŻY W GÓRZE KALWARII

Para na życie (reż. Sam Mendes, USA, Wielka Brytania 2009, komedia romantyczna) - mniej znana pozycja reżysera nowych (lepszych) części Jamesa Bonda, to powrót do korzeni z „American Beauty”: prosta historia bohaterów wzorowanych na każdym z nas. Burt i Verona podróżują przez Stany w poszukiwaniu miejsca na rozpoczęcie nowego etapu życia. Nie mają spektakularnych przygód, a jednak film ogląda się z zaangażowaniem, jakiego nie wywoła u widza niejedna saga o superbohaterach.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)