Menu
A+ A A-

Każda mądra głowa zna magiczne słowa - Teatralna Niedziela

24 września 2017 roku o godz. 15.00 odbędzie się Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii, podczas której będzie można obejrzeć spektakl pn.: Każda mądra głowa zna magiczne słowa. Wstęp 10 zł. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9 w Górze Kalwarii.

KAŻDA MĄDRA GŁOWA ZNA MAGICZNE SŁOWA - TEATRALNA NIEDZIELA

Każda mądra głowa zna magiczne słowa - Karolek nigdy nie zastanawiał się nad tym, czy postępuje słusznie. O wszystko miał pretensje do mamy, a na lekcjach lubił przeszkadzać. Nie dostrzegał, że koledzy wolą się trzymać od niego z daleka, gdyż nie potrafi się z nikim dzielić, zabawek nie szanuje, a przyjemność czerpie tylko z dokuczania innym. Wszystko się zmieni, kiedy jego ulubione pluszaki przemówią ludzkim głosem! Żabka ma dość złych manier chłopca, a Tygrysek rozrabiania. Zwierzaki oraz mali widzowie w sprytny sposób udowodnią Karolkowi, że dotąd postępował niewłaściwie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Festiwal Filmu PATRZ WIĘCEJ w Górze Kalwarii - pokazy i koncert NATALIA PRZYBYSZ i RAPHAEL ROGIŃSKI

2 września 2017 roku Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na dwudniowy Festiwal Filmu PATRZ WIĘCEJ. W programie pokazy filmów dokumentalnych opatrzone komentarzem gościa z Wajda School & Studio, a na deser prawdziwa uczta melomana: koncert Natalii Przybysz i Raphaela Rogińskiego. Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Miejsce: Kino Uciecha, ul. ks. Sajny 14, 8 września - wieża strażacka za Kinem Uciecha w Górze Kalwarii.

FESTIWAL FILMU PATRZ WIĘCEJ W GÓRZE KALWARII - POKAZY I KONCERT NATALIA PRZYBYSZ I RAPHAEL ROGIŃSKI

PATRZ WIĘCEJ to projekt realizowany w 40 polskich miastach. Festiwal zachęca do otwarcia się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy – dokument. 2 września Kino Uciecha wyświetli sześć starannie wyselekcjonowanych filmów, m.in. „Kiedy będę ptakiem” o starszej kobiecie z birmańskiego plemienia Kajan, która zakłada na szyję metalowe obręcze, by zarobić jako atrakcja turystyczna oraz „Paparazzi” o ważnych wydarzeniach medialnych roku 2010 z punktu widzenia codziennej pracy paparazzi. Pomiędzy pokazami, które zaczynają się o godzinie 17.00, widzowie wysłuchają komentarzy gościa z Wajda School & Studio.

Niecały tydzień później, w piątek 8 września o godzinie 20.30 wystąpi wyjątkowy duet: Natalia Przybysz i Raphael Rogiński. Ona – charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów, posiadaczka jednego z najlepszych głosów w Polsce – doskonale porusza się w klimatach soul/R’n’B (Sistars) i blues/rock (solowe płyty: „Kozmic Blues. Tribute to Janis Joplin” i „Prąd”, który osiągnął status diamentowej płyty). On – wszechstronnie uzdolniony gitarzysta, badacz folkloru – propaguje muzyczną tradycję żydowską (Cukunft, Shofar, Alte Zachen), amerykański folk (Wovoka, Shy Albatross), a ostatnio pieśni kurpiowskie (Żywizna). We wspólnym projekcie Shy Albatross (wraz z perkusistą Hubertem Zemlerem i wibrafonistą Miłoszem Pękalą) Natalia i Raphael reinterpretują tradycje folkowe z różnych zakątków świata. Na wydanej w 2016 roku płycie „Woman Blue” znalazło się 9 utworów z tekstami zaczerpniętymi z tradycji, opowiadającymi o perspektywie kobiet pogrążonych w żałobie, cierpiących głód, obdarzonych paranormalnymi zdolnościami, gangsterek i niewolnic. W warstwie instrumentalnej słychać nawiązania do bluesa, muzyki afrykańskiej i irlandzkiego folku.

Podczas koncertu w Górze Kalwarii duet wykona nie tylko utwory Shy Albatross, ale też takich artystów jak David Bowie, Nina Simone, Terry Callier i Wanda Warska (utwór „Uroda” z muzyką Warskiej i tekstem Agnieszki Osieckiej znalazł się na wydanej w tym roku płycie „nowOsiecka” ). Magiczna muzyka duetu rozbrzmi na wieży strażackiej za Kinem Uciecha – w miejscu, które oczarowało mieszkańców podczas wakacyjnych pokazów kina letniego.

Organizatorzy: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Wajda School & Studio, Agencja koncertowa yMmusic. Patroni medialni: Przegląd piaseczyński, Nasze Piaseczno, WPR Piaseczno, powiat-piaseczynski.info.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ASEMAN Trio w Górze Kalwarii

1 września 2017 roku o godz. 20.30 odbędzie się koncert ASEMAN Trio w Górze Kalwarii. Miejsce: Kino Uciecha, ul.ks. Sajny 14. Bilety w cenie 15 zł do nabycia od 28 sierpnia w kasie kina Uciecha (ul. Sajny 14) w godzinach 8.00-15.00 oraz na www.biletyna.pl, a także bezpośrednio przed koncertem w kasie kina.

ASEMAN TRIO W GÓRZE KALWARII

ASEMAN to wspaniała artystyczna współpraca izraelskiej artystki Hadar Noiberg oraz irańskich artystów mieszkających od lat w Austrii, w Wiedniu. Fantastyczne World Music w ich wykonaniu pokazuje głębię kultury Iranu i Izraela i jest dowodem na twórczą więź i przyjaźń ponad wszelkimi podziałami politycznymi. Skład ASEMAN Trio: Golnar Shahyar (Voice, Guitar, Percussion), Hadar Noiberg (Flute, Bass, Voice), Mahan Mirarab (Guitar, Oud, Voice).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)