Menu
A+ A A-

KINO LETNIE PRZY WIEŻY GÓRA KALWARIA

22 czerwca 2018 roku w Górze Kalwarii rusza druga edycja Kina letniego przy wieży – cyklu pokazów plenerowych organizowanych w przestrzeni starej, klimatycznej wieży strażackiej, zlokalizowanej tuż obok skarpy wiślanej i Kina Uciecha (ul. Sajny 14).

KINO LETNIE PRZY WIEŻY GÓRA KALWARIA

Pokazy odbywają się w każdy wakacyjny piątek, od 22 czerwca do 27 lipca, o godz. 21.00. Wstęp na seanse jest bezpłatny. Na filmy zapraszamy widzów od 15. roku życia. Podczas pokazów będzie można zjeść pyszne jedzenie z foodtrucka i skorzystać z wygodnych leżaków. Nie straszny nam deszcz - mamy dach nad głową!

KINO LETNIE PRZY WIEŻY GÓRA KALWARIA

Kino Letnie przy Wieży w Górze Kalwarii repertuar:
22.06 Kong: Wyspa Czaszki (2017) przygodowy/fantasy
29.06 Najlepszy (2017) biograficzny/obyczajowy/sportowy
06.07 Kocha, lubi, szanuje (2011) komedia/romans/dramat
13.07 Dziennik maszynisty (2018) czarna komedia
20.07 Obecność 2 (2016) horror
27.07 Do zakochania jeden krok (2017) komedia romantyczna.

KINO LETNIE PRZY WIEŻY GÓRA KALWARIA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Pastelove koguty - wystawa malarstwa Agnieszki Kazała

11 maja 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy "Pastelove koguty" Agnieszki Kazały. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9, Górze Kalwaria. Wystawa czynna do 11 czerwca 2018 r. Wstęp wolny.

PASTELOVE KOGUTY - WYSTAWA MALARSTWA AGNIESZKI KAZAŁA W GÓRZE KALWARII

AGNIESZKA KAZAŁA absolwentka Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Pedagogiki i Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Malarka, na co dzień pracuje z dziećmi zarażając je swoją miłością do sztuki. Uczy plastyki w Szkole Kanadyjskiej w Warszawie, prowadzi zajęcia artystyczne w Grójeckim Ośrodku Kultury oraz współpracuje z Ośrodkiem Kultury w Górze Kalwarii. Każdą wolną chwilę poświęca twórczości, maluje obrazy o różnej tematyce, czasem przy użyciu wymagających technik jak np. batik. Swój artystyczny dorobek prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury, Ośrodkach Kultury „Świt” oraz „OKO” i Teatrze Kamienica w Warszawie, Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, Tarczynie, Kozienicach oraz w Makowie Mazowieckim. Agnieszka Kazała bardzo chętnie i z niezwykłą wprawą posługuje się techniką pasteli. Jej ,,Pastelove Koguty”, to wyprawa w świat czystych, intensywnych plam barwnych, kontrastów podkreślonych konturem, ale też subtelnych i delikatnych połączeń kolorystycznych. W swoich pracach uwalnia wrażliwość na otaczająca rzeczywistość, jej różnorodność i barwność. Obcowanie z nimi to porządna dawka pozytywnej energii, to przeniesienie się w bajkowy jak marzenia i tęsknoty dziecięce świat. Przyroda sama w sobie jest piękna a obrazy Agnieszki Kazały pomnażają to piękno. Są efektem jej wrażliwości i swoistego romansu z malarstwem. Wplotła w swe nowe wizje elementy z ornamentyki ludowej; z form banalnych wydobyła ich istotę przekazu. A wszystko w pastelach, które udało się jej lepiej poznać, polubić, przytulić... artystycznie z nich czerpiąc.Poszukiwanie jest nierozłączne dla poważnie traktujących swoje zajęcie twórców. Fascynacje mogą wypełniać okresy przejściowe, ale przecież ekspozycja obnaża duszę. Ukazuje jej stan rozedrgania, jej osobność i siłę; prawdę przeżyć, po którą przychodzą ludzie głodni, spragnieni, oczekujący ukojenia ich wibracji, tętnień i tąpnięć... G.Wasikowska, K.Kochanski fb/pastelovekoguty

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zdjęcia jak malowane wystawa fotograficzna w Górze Kalwarii

8 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej w Górze Kalwarii pt.: Zdjęcia jak malowane. Miejsce: ulica Pijarska 40, Góra Kalwaria. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca kwietnia w godzinach działalności filii. Wstęp wolny.

ZDJĘCIA JAK MALOWANE WYSTAWA FOTOGRAFICZNA W GÓRZE KALWARII

"Dziewczyna z perłą", "Sierota z Poronina", "Kochankowie, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" i inne prace będzie można obejrzeć na wystawie fotograficznej "Zdjęcia jak malowane". Dwudziestu pasjonatów fotografii z Sekcji Fotograficznej, działającej przy Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, zainspirowanych wielkimi mistrzami malarstwa, takimi jak: Rembrandt, van Gogh, Vermeer, Magritte, Ślewiński, czy Gierymski, stworzyło niepowtarzalny zestaw zdjęć, do których scenografie i stroje przygotowali sami. Przyjdźcie i oceńcie, czy udało się im stworzyć kadry przypominające oryginalne obrazy z minionych epok. Serdecznie zapraszamy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Księżniczka Rosa i Klimek - Teatralna Niedziela Góra Kalwaria

25 marca 2018 roku o godz. 15.00 zapraszamy do Teatralnej Niedzieli w Górze Kalwarii, gdzie będzie można obejrzeć spektakl pt.: Księżniczka Rosa i Klimek, wykonaniu Teatru Katarynka. Spektakl grany w Kinie Uciecha. Bilety 10 zł. Zapraszamy do Góry Kalwarii.

KSIĘŻNICZKA ROSA I KLIMEK - TEATRALNA NIEDZIELA GÓRA KALWARIA

Księżniczka Rosa i Klimek - baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci spotykają na pozór bezradną staruszkę, która okazuje się przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomaga im w ocaleniu krainy przed utratą kolorów. Przedstawienie to nie tylko piękna muzyka, taniec i śpiew, ale przede wszystkim wciągająca fabuła z morałem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)