Menu
A+ A A-

Zdjęcia jak malowane wystawa fotograficzna w Górze Kalwarii

8 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej w Górze Kalwarii pt.: Zdjęcia jak malowane. Miejsce: ulica Pijarska 40, Góra Kalwaria. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca kwietnia w godzinach działalności filii. Wstęp wolny.

ZDJĘCIA JAK MALOWANE WYSTAWA FOTOGRAFICZNA W GÓRZE KALWARII

"Dziewczyna z perłą", "Sierota z Poronina", "Kochankowie, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" i inne prace będzie można obejrzeć na wystawie fotograficznej "Zdjęcia jak malowane". Dwudziestu pasjonatów fotografii z Sekcji Fotograficznej, działającej przy Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, zainspirowanych wielkimi mistrzami malarstwa, takimi jak: Rembrandt, van Gogh, Vermeer, Magritte, Ślewiński, czy Gierymski, stworzyło niepowtarzalny zestaw zdjęć, do których scenografie i stroje przygotowali sami. Przyjdźcie i oceńcie, czy udało się im stworzyć kadry przypominające oryginalne obrazy z minionych epok. Serdecznie zapraszamy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Księżniczka Rosa i Klimek - Teatralna Niedziela Góra Kalwaria

25 marca 2018 roku o godz. 15.00 zapraszamy do Teatralnej Niedzieli w Górze Kalwarii, gdzie będzie można obejrzeć spektakl pt.: Księżniczka Rosa i Klimek, wykonaniu Teatru Katarynka. Spektakl grany w Kinie Uciecha. Bilety 10 zł. Zapraszamy do Góry Kalwarii.

KSIĘŻNICZKA ROSA I KLIMEK - TEATRALNA NIEDZIELA GÓRA KALWARIA

Księżniczka Rosa i Klimek - baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci spotykają na pozór bezradną staruszkę, która okazuje się przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomaga im w ocaleniu krainy przed utratą kolorów. Przedstawienie to nie tylko piękna muzyka, taniec i śpiew, ale przede wszystkim wciągająca fabuła z morałem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W hołdzie Adolfowi Dymszy - Olga Bończyk w Górze Kalwarii

25 marca 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się koncert z cyklu "W hołdzie Adolfowi Dymszy " podczas którego wystąpi Olga Bończyk z Orkiestrą Jacka Tarkowskiego. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. Białka 9. Bilety w cenie 45 zł. do nabycia w kasie Ośrodka lub na BILETYNA.PL

W HOŁDZIE ADOLFOWI DYMSZY - OLGA BOŃCZYK W GÓRZE KALWARII

"W hołdzie Adolfowi Dymszy" to cykl koncertów, podczas których znani aktorzy (oprócz własnego programu artystycznego) zaśpiewają 1-2 utwory z repertuaru Adolfa Dymszy w nowych aranżacjach. Artystom na scenie towarzyszy orkiestra Jacka Tarkowskiego. To już drugi koncert w cyklu, który zainaugurował Kacper Kuszewski. Podsumowaniem będzie wspólny koncert wszystkich artystów podczas Święta Góry Kalwarii.

Olga Bończyk - absolwentka Akademi Muzycznej we Wrocławiu, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Szerszej publiczności znana z popularnych seriali takich jak „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia”. Obecnie można ją oglądać także w kilku warszawskich spektaklach, m.in.: „Za rok o tej samej porze”, „Zdobyć, Utrzymać, Porzucić”, „Rozstania i Powroty”. Przez wiele lat współpracowała z zespołem „Spirituals Singers Band”, z którym zdobyła wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Podczas występów łączy̨ umiejętności sceniczne z wokalnymi. Wzięła udział w trzeciej edycji programu „Jak oni śpiewają” i oczarowała jurorów oraz słuchaczy. Zmagając się z wielkimi przebojami w różnych klimatach muzycznych zachwyciła intrygującą barwą głosu, wdziękiem, temperamentem, kulturą muzyczną i aktorskimi środkami ekspresji. To pewne – na polskiej estradzie nie ma osoby, która śpiewa z takim feelingiem. Od wielu lat Olga Bończyk w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy. W 2011 roku artystka wydała płytę „Listy z daleka”, na której znalazły się najpiękniejsze piosenki Kaliny Jędrusik. Album nagrany został z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Ostatnią dumą artystki jest autorska płyta „PIĄTA RANO” (2013), której producentem muzycznym jest Krzysztof Herdzin. Współpraca z Włodzimierzem Korczem zaowocowała kolejnym albumem z "kolędami Włodzimierza Korcza" w wykonaniu Alicji Majewskiej, Zbigniewa Wodeckiego i Olgi Bończyk. Połączenie doskonałego warsztatu aktorskiego, umiejętności interpretatorskich oraz pięknego głosu artystki sprawia, że koncerty w jej wykonaniu to prawdziwa uczta muzyczna dla słuchaczy.

Orkiestra Jacka Tarkowskiego powstała w 2008 roku i od tego czasu nieprzerwanie współpracuje z największymi realizacjami telewizyjnymi w naszym kraju. Wśród nich warto wymienić kompleksową obsługę wielu znanych programów jak X Factor, Bitwa na Głosy czy Śpiewaj i Walcz. Ponad 20-osobowa orkiestra wystąpiła podczas ostatniego, głośnego „Koncertu dla M.“, emitowanego na antenie stacji TVN, akompaniując największym gwiazdom polskiej sceny rozrywkowej i filmowej. Skład zespołu stanowią wzięci instrumentaliści i wokaliści współpracujący na stałe z gwiazdami polskiej sceny muzyki rozrywkowej. I choć najważniejsze jest tu doświadczenie to właśnie charyzma, pasja oraz wyjątkowy entuzjazm lidera sprawia, że orkiestra pod dyrekcją Jacka Tarkowskiego jest w stanie zagrać w zasadzie każdy utwór i w każdej aranżacji.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Grzegorz Turnau w Górze Kalwarii

9 marca 2018 roku o godz. 20.30 Grzegorz Turnau wystąpi w Górze Kalwarii. Przedstawiciel piosenki poetyckiej zaśpiewa i zagra (na fortepianie), wraz z nim na scenie pojawi się Jacek Królik (gitara). Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Białka 9. Bilety w przedsprzedaży 80 zł (w dniu koncertu 90 zł) dostępne w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl

GRZEGORZ TURNAU W GÓRZE KALWARII

WIECZÓR SOWICH PIOSENEK to dwoista propozycja. Po pierwsze - spotkanie dwóch kolegów - Grzegorza Turnaua i Jacka Królika, z których jeden nie umie grać na gitarze, a drugi na fortepianie. Po drugie - wieczór składa się z piosenek "sowich" (co sugeruje mądrość, ale i drapieżność), a więc nie tylko "swoich" (zamiana dwóch liter otwiera pole do wielu cytatów). W programie są więc utwory z tekstami w co najmniej dwóch językach, niektóre dwa razy bardziej znane od innych. Po trzecie - obaj panowie dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów, i to przez blisko dwie godziny. Na widowni mile widziane są pary (wiele wątków erotycznych), zaś widzowie indywidualni mogą czuć się podwójnie zaproszeni. "Wieczór Sowich Piosenek" Grzegorz Turnau - śpiew, fortepian Jacek Królik - gitara W programie, poza utworami z repertuaru Grzegorza Turnaua, piosenki m.in. Billy Joela, Marka Grechuty, Johna Lennona i Starszych Panów. Czas trwania ok. 80 minut.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)