Menu
A+ A A-

Spektakl Deszczowa Piosenka w Górze Kalwarii

13 czerwca 2019 roku o godz. 18.30 odbędzie się spektakl pt. "Deszczowa Piosenka" w reżyserii Ilony Wietochy.  Wystąpią Justyna Czub, Weronika Wietocha, Nina Kliszko, Maja Kliszko, Marta Leonadziak, Martyna Choińska, Magdalena Sosnowska, Ula Morawińska. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. Jana Białka 9. Serdecznie zapraszamy.

Spektakl Deszczowa Piosenka w Górze Kalwarii

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Mężczyzna idealny w Górze Kalwarii

28 października 2018 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Góry Kalwarii na spektakl pt.: Mężczyzna idealny. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9 w Górze Kalwarii. W Górze Kalwarii wystąpią: Małgorzata Lewińska, Krzysztof Ibisz, Artur Dziurman, Andrzej Beya-Zaborski.

MĘŻCZYZNA IDEALNY W GÓRZE KALWARII

Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika, zupełnie niepodobna, do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii, stosujący metody bliższe raczej hippisom i playboy'om, niż instytutowi naukowemu. Jego najbliższa współpracowniczka natomiast, doktor psychiatrii i biogenetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą "wyprodukowania" mężczyzny idealnego, zdolnego przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu. Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej "wyhodować" pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego, niestety, z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. Zamierza go zatem udoskonalić. Opracowuje rewolucyjną metodę przeszczepiania osobowości. Ale kto będzie dawcą osobowości dla mężczyzny idealnego? Wybór pada na telewizyjnego showmana, który nie zdaje sobie sprawy, że stał się obiektem eksperymentów, jakich dotąd, ludzkość nie znała. Profesor usiłuje powstrzymać szaleństwo uczonej koleżanki. Wie, że kształtowanie dowolnych ludzi, poprzez przeszczepianie osobowości - może być zagrożeniem dla całego świata, gdyby ta metoda dostała się w ręce szaleńców, polityków czy generałów. Zaczyna się walka, intrygi, komiczne zwroty akcji i zamiany ról - jest romans, spisek i seans seksterapeutyczny, jest terapia śmiechem "rozbierany poker", jest czworo bohaterów, ale nikt, nie jest tym, za kogo się podaje. Wszyscy kogoś udają. Czy profesor zatrzyma szalony eksperyment? Czy mężczyzna idealny rzeczywiście istnieje? Czy można przeszczepiać osobowość? Oto pytania, na które odpowiedzą znani aktorzy, w najzabawniejszej komedii o mężczyznach idealnych, o szalonej pani naukowiec i klinice psychiatrycznej, która, zaczyna coraz bardziej przypominać nasz świat...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

KINO LETNIE PRZY WIEŻY GÓRA KALWARIA

22 czerwca 2018 roku w Górze Kalwarii rusza druga edycja Kina letniego przy wieży – cyklu pokazów plenerowych organizowanych w przestrzeni starej, klimatycznej wieży strażackiej, zlokalizowanej tuż obok skarpy wiślanej i Kina Uciecha (ul. Sajny 14).

KINO LETNIE PRZY WIEŻY GÓRA KALWARIA

Pokazy odbywają się w każdy wakacyjny piątek, od 22 czerwca do 27 lipca, o godz. 21.00. Wstęp na seanse jest bezpłatny. Na filmy zapraszamy widzów od 15. roku życia. Podczas pokazów będzie można zjeść pyszne jedzenie z foodtrucka i skorzystać z wygodnych leżaków. Nie straszny nam deszcz - mamy dach nad głową!

KINO LETNIE PRZY WIEŻY GÓRA KALWARIA

Kino Letnie przy Wieży w Górze Kalwarii repertuar:
22.06 Kong: Wyspa Czaszki (2017) przygodowy/fantasy
29.06 Najlepszy (2017) biograficzny/obyczajowy/sportowy
06.07 Kocha, lubi, szanuje (2011) komedia/romans/dramat
13.07 Dziennik maszynisty (2018) czarna komedia
20.07 Obecność 2 (2016) horror
27.07 Do zakochania jeden krok (2017) komedia romantyczna.

KINO LETNIE PRZY WIEŻY GÓRA KALWARIA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Pastelove koguty - wystawa malarstwa Agnieszki Kazała

11 maja 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy "Pastelove koguty" Agnieszki Kazały. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9, Górze Kalwaria. Wystawa czynna do 11 czerwca 2018 r. Wstęp wolny.

PASTELOVE KOGUTY - WYSTAWA MALARSTWA AGNIESZKI KAZAŁA W GÓRZE KALWARII

AGNIESZKA KAZAŁA absolwentka Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Pedagogiki i Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Malarka, na co dzień pracuje z dziećmi zarażając je swoją miłością do sztuki. Uczy plastyki w Szkole Kanadyjskiej w Warszawie, prowadzi zajęcia artystyczne w Grójeckim Ośrodku Kultury oraz współpracuje z Ośrodkiem Kultury w Górze Kalwarii. Każdą wolną chwilę poświęca twórczości, maluje obrazy o różnej tematyce, czasem przy użyciu wymagających technik jak np. batik. Swój artystyczny dorobek prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury, Ośrodkach Kultury „Świt” oraz „OKO” i Teatrze Kamienica w Warszawie, Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, Tarczynie, Kozienicach oraz w Makowie Mazowieckim. Agnieszka Kazała bardzo chętnie i z niezwykłą wprawą posługuje się techniką pasteli. Jej ,,Pastelove Koguty”, to wyprawa w świat czystych, intensywnych plam barwnych, kontrastów podkreślonych konturem, ale też subtelnych i delikatnych połączeń kolorystycznych. W swoich pracach uwalnia wrażliwość na otaczająca rzeczywistość, jej różnorodność i barwność. Obcowanie z nimi to porządna dawka pozytywnej energii, to przeniesienie się w bajkowy jak marzenia i tęsknoty dziecięce świat. Przyroda sama w sobie jest piękna a obrazy Agnieszki Kazały pomnażają to piękno. Są efektem jej wrażliwości i swoistego romansu z malarstwem. Wplotła w swe nowe wizje elementy z ornamentyki ludowej; z form banalnych wydobyła ich istotę przekazu. A wszystko w pastelach, które udało się jej lepiej poznać, polubić, przytulić... artystycznie z nich czerpiąc.Poszukiwanie jest nierozłączne dla poważnie traktujących swoje zajęcie twórców. Fascynacje mogą wypełniać okresy przejściowe, ale przecież ekspozycja obnaża duszę. Ukazuje jej stan rozedrgania, jej osobność i siłę; prawdę przeżyć, po którą przychodzą ludzie głodni, spragnieni, oczekujący ukojenia ich wibracji, tętnień i tąpnięć... G.Wasikowska, K.Kochanski fb/pastelovekoguty

Napisz komentarz (0 Komentarzy)