Mural - warsztaty w Górze Kalwarii

5 października 2017 roku rozpoczną się warsztaty pn. Mural. Zajęcia codziennie w godz. 15.30-19.30. Można przyłączyć się do grupy na każdym etapie projektu. Projekt - „Miejsca szczególne”. Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury. Wsparcie: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii. Udział w warsztatach jest bezpłatny i dobrowolny.

MURAL - WARSZTATY W GÓRZE KALWARII

Chcesz nauczyć się malować murale? Przyjdź na warsztaty Niebawem ściana przy Stacji Kultura (Białka 9) zmieni się w przestrzeń działań artystycznych. Jeśli chcesz wziąć udział w aranżacji tego miejsca, przyjdź na bezpłatne warsztaty 5 października. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z technologią pracy w przestrzeni miejskiej, tajnikami projektowania oraz przygotowywania projektów. W części praktycznej artyści i uczestnicy wspólnie zaprojektują i wykonają malarstwo ścienne za pomocą wybranych technik. Nie trzeba być zawodowym artystą, by w nich uczestniczyć, wystarczy tylko chcieć.

W tym roku do projektu zostało zaproszonych troje artystów, absolwentów Wydziału Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych: Justyna Szeliga, Katarzyna Gągol oraz Mateusz Ługowski.

JUSTYNA SZELIGA – magister sztuki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ze specjalnością Malarstwo Ścienne w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego oraz z Rysunek w Katedrze Rysunku ASP w Warszawie. Posiada na swoim koncie wiele prac z zakresu malarstwa ściennego, m.in. projekt i realizacja malowideł dla The Art Hotel Vienna; realizacja muralu na pięćdziesięciolecie PCKiSz w Ciechanowie na podstawie obrazu Bolesława Biegasa; projekt i realizacja malowideł ściennych w kościele parafialnym p.w. M.B. Szkaplerznej w Korzennej, nagroda w konkursie na projekt muralu dla Ratusza dzielnicy Rembertów w Warszawie.

KATARZYNA GĄGOL – magister sztuki Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie, ze specjalnością Konserwacja Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej, a także magister sztuki Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, ze specjalnością Malarstwo Ścienne w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego. Od 2013 do 2014 r., Asystentka w Pracowni Rysunku i Form Monumentalnych na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Od czerwca do listopada 2015 r., Pracownik Biura Wystaw w Domu Artysty Plastyka. Ma na swoim koncie liczne prace konserwatorskie m.in.: konserwacja malarstwa ściennego w krużgankach Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim; konserwacja polichromowanych drewnianych paneli i elementów rzeźbiarskich z gabinetu chińskiego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie; konserwacja malarstwa ściennego w Muzeum Warszawskiej Pragi; Konserwacja pięciu obrazów sztalugowych ze zbiorów Muzeum Miasta Warszawa; Konserwacja malarstwa ściennego w drewnianym kościele barokowym w Skomlinie (woj. Łódzkie).

MATEUSZ ŁUGOWSKI – magister sztuki Wydziału Malarstwa na warszawskiej ASP, specjalizacja Malarstwo Ścienne w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego. Współtwórca wielu realizacji ściennych m.in. w Gościńcu Bernackich w Smołdzinie, Galerii Kolorów LIZ B.-H, muralu na fasadzie Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, projektu i realizacji malowideł ściennych w kościele parafialnym p.w. M.B. Szkaplerznej w Korzennej. W 2014 roku reprezentował pracownię malarstwa ściennego warszawskiej ASP na warsztatach "IP sgraffito Sofia ve.nu.sgra." w Sofii (Bułgaria) w ramach kursu LLP-Erasmus.