Menu
A+ A A-

Bezpieczna droga do szkoły w gminie Góra Kalwaria

St.asp. Piotr Kowalski oraz mł.asp. Sławomir Biernacki przeprowadzili dziewięć spotkań z najmłodszymi uczniami wszystkich szkół podstawowych w gminie Góra Kalwaria. Tematem przewodnim był policyjny program „Bezpieczna droga do szkoły”.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W GMINIE GÓRA KALWARIA

Przez ostatnich kilka dni kierownik rewiru dzielnicowych st.asp. Piotr Kowalski wspólnie z dzielnicowym mł.asp. Sławomirem Biernackim przeprowadzili cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych gminy Góra Kalwaria. Podczas dziewięciu lekcji, policjanci zaprezentowali uczniom program „Bezpieczna droga do szkoły”.

Podczas rozmowy z dziećmi policjanci wyjaśniali między innymi na czym polega ostrożne zachowanie na drodze. Ostrzeżenia dotyczyły nie tylko pieszych, ale również pasażerów pojazdów i rowerzystów. Wszyscy uczniowie byli też przekonywani do potrzeby używania na drogach elementów odblaskowych.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W GMINIE GÓRA KALWARIA

Dlatego do programu zaproszono dwie „Mrówki” reprezentujące jeden z miejscowych składów budowlanych, dzięki któremu możliwe było wręczenie wszystkim uczniom kamizelek i elementów odblaskowych.

W czasie spotkań nie mogło również zabraknąć przypomnienia numerów alarmowych, pod które należy zadzwonić, gdy potrzebna jest pomoc. Funkcjonariusze odpowiadali dzieciom często na trudne pytania, opowiadali również o codziennej pracy policjantów i przekonywali, że zawsze mogą liczyć na policjantów.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W GMINIE GÓRA KALWARIA

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zatrzymano obcokrajowca podejrzewanego o naruszenie nietykalności cielesnej nauczyciela

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 23-letniego mężczyznę pochodzącego z Czeczeni. Jest on podejrzewany o naruszenie nietykalności cielesnej nauczyciela w jednej ze szkół. Po przedstawieniu mu zarzutów dalsze czynności prowadzone będą w kierunku jego ewentualnej deportacji.

ZATRZYMANO OBCOKRAJOWCA PODEJRZEWANEGO O NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI CIELESNEJ NAUCZYCIELA

Do zdarzenia doszło w dniu 5 kwietnia br. w jednej ze szkół w gminie Góra Kalwaria. Policjanci, którzy już po kilkunastu minutach od zgłoszenia znaleźli się na terenie szkoły ustalili nie tylko przebieg incydentu, z którego wynikało, że naruszona została nietykalność cielesna nauczyciela szkoły i pracownika ochrony, ale również zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu i ustalona została tożsamości wszystkich uczestnków zajścia. Czynności wykonywane przez funkcjonariuszy policji nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

Praca operacyjna policjantów z wydziału kryminalnego z Piaseczna doprowadziła ich dziś punktualnie o godzinie 6.00 do drzwi jednego z mieszkań w centrum Piaseczna, gdzie dokonano zatrzymania 23-letniego mężczyzny.

Przedstawiono mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, jakim w świetle obowiązujących przepisów jest również nauczyciel. Jednocześnie z zebranych informacji wynika, że pochodzący z Czeczeni mężczyzna, składając wniosek azylowy w 2015 roku złamał go i wyjechał do Niemiec, skąd został deportowany. W związku z powyższym w tej sprawie została uruchomiona procedura kontroli legalności jego pobytu na terenie Polski, co może zdecydować o jego ewentualnej deportacji.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Policjanci szukają świadków incydentu w szkole

Policjanci z Góry Kalwarii prowadzą postępowanie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej nauczyciela jednej ze szkół. Zdarzenie miało miejsce 5 kwietnia br. Nauczyciel został zaatakowany przez mężczyznę narodowości czeczeńskiej, który przyszedł do szkoły w związku z wcześniejszym incydentem z udziałem uczniów. Osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia prosimy o kontakt z policjantami z komisariatu w Górze Kalwarii.

POLICJANCI SZUKAJĄ ŚWIADKÓW INCYDENTU W SZKOLE

Z ustaleń policjantów wynika, że wszystko zaczęło się 5 kwietnia 2017 roku w autokarze szkolnym, gdzie dwaj uczniowie posprzeczali się. O zdarzeniu dziecko poinformowało rodziców jednego z uczestników sprzeczki. Tego samego dnia do szkoły przybyli rodzice tego ucznia wraz z kuzynem. Na terenie szkoły doszło do rozmowy pomiędzy przybyłymi do szkoły a nauczycielem i szkolnym pracownikiem ochrony. W trakcie rozmowy, jeden z mężczyzn narodowości czeczeńskiej zaatakował funkcjonariusza publicznego, w wyniku czego zniszczył mu okulary.

O zdarzeniu zostali powiadomieni miejscowi policjanci. W sprawie zostało przyjęte zawiadomienie i wszczęto postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. Osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia prosimy o pilny kontakt z Komisariatem Policji w Górze Kalwarii.

Należy mieć na uwadze, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym i jego nietykalność podlega szczególnej ochronie prawnej, co precyzuje art. 222 kk. Artykuł ten stanowi, że kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Apel o pomoc ustaleniu sprawcy i okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszego w Baniosze

W dniu wczorajszym tj. w poniedziałek 31 października 2016 roku, tuż po godzinie 17.00 w miejscowości Baniocha na drodze krajowej numer 79 doszło do śmiertelnego potrącenia 43-letniego pieszego. Sprawca tego wypadku jadący w kierunku Góry Kalwarii, nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie apelują do wszystkich osób mogących pomóc w ustaleniu sprawcy/sprawczyni tego wypadku i jego okoliczności o pilny kontakt z policją tel 22 60 45 213.

APEL O POMOC USTALENIU SPRAWCY I OKOLICZNOŚCI ŚMIERTELNEGO POTRĄCENIA PIESZEGO W BANIOSZE

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie wczoraj po godzinie 17.00 otrzymał informację o wypadku na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Baniocha. Z zebranych przez policjantów z wydziału ruchu drogowego informacji wynika, że kierowca pojazdu jadący w kierunku Góry Kalwarii, potrącił śmiertelnie 43- letniego mężczynę. Po wypadku pojazd nie zatrzymał się, nie udzielono też żadnej pomocy. Kierujący lub kierująca natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci z Piaseczna apelują do wszystkich osób, ktore około godziny 17.00 znajdowały się na drodze numer 79 pomiędzy Piasecznem, a Górą Kalwarią opilny kontakt z policją jeżeli były one świadkami tego wypadku, zaobserwowały nietypowe zachowanie innego uczestnika ruchu, lub w jakikolwiek inny sposób mogą pomóc w ustaleniu sprawcy tego wypadku.

Na informacje czekamy pod numerem tel. 22 60 45 213

Jednocześnie apelujemy do sprawcy/sprawczyni tego wypadku, by dobrowolnie i jak najszybciej zgłosiła się do najbliższej jednostki policji.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

wątek na forum: śmiertelny wypadek w Baniosze

Napisz komentarz (0 Komentarzy)