Menu
A+ A A-

Policjanci szukają świadków incydentu w szkole

Policjanci z Góry Kalwarii prowadzą postępowanie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej nauczyciela jednej ze szkół. Zdarzenie miało miejsce 5 kwietnia br. Nauczyciel został zaatakowany przez mężczyznę narodowości czeczeńskiej, który przyszedł do szkoły w związku z wcześniejszym incydentem z udziałem uczniów. Osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia prosimy o kontakt z policjantami z komisariatu w Górze Kalwarii.

POLICJANCI SZUKAJĄ ŚWIADKÓW INCYDENTU W SZKOLE

Z ustaleń policjantów wynika, że wszystko zaczęło się 5 kwietnia 2017 roku w autokarze szkolnym, gdzie dwaj uczniowie posprzeczali się. O zdarzeniu dziecko poinformowało rodziców jednego z uczestników sprzeczki. Tego samego dnia do szkoły przybyli rodzice tego ucznia wraz z kuzynem. Na terenie szkoły doszło do rozmowy pomiędzy przybyłymi do szkoły a nauczycielem i szkolnym pracownikiem ochrony. W trakcie rozmowy, jeden z mężczyzn narodowości czeczeńskiej zaatakował funkcjonariusza publicznego, w wyniku czego zniszczył mu okulary.

O zdarzeniu zostali powiadomieni miejscowi policjanci. W sprawie zostało przyjęte zawiadomienie i wszczęto postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. Osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia prosimy o pilny kontakt z Komisariatem Policji w Górze Kalwarii.

Należy mieć na uwadze, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym i jego nietykalność podlega szczególnej ochronie prawnej, co precyzuje art. 222 kk. Artykuł ten stanowi, że kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie