Menu
A+ A A-

Zimowe warsztaty w Górze Kalwarii

Pokazy filmów, zabawa w teatr, nauka śpiewu, twórcze warsztaty, czyli wszystko to, co dzieci lubią najbardziej! Jeśli szukacie pomysłu na ciekawe spędzenie czasu w mieście, przyłączcie się. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. J. Białka 9. Serdecznie zapraszamy.

Zimowe warsztaty w Górze Kalwarii

Bezpłatne wejściówki na poszczególne zajęcia i seanse można odebrać w kasie Ośrodka od 11 stycznia. Nie ma możliwości telefonicznej rezerwacji. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie przez rodzica lub opiekuna prawnego formularza dostępnego poniżej oraz w kasie Ośrodka Kultury. Aby dać szansę skorzystania z oferty warsztatowej jak największej liczbie dzieci zmuszeni byliśmy wprowadzić pewne ograniczenia. Jedno dziecko może skorzystać maksymalnie z trzech warsztatów. Można zgłosić chęć uczestnictwa w większej liczbie zajęć – będzie ono możliwe, o ile po 21 stycznia nie zostanie wykorzystana cała pula wejściówek. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zasadami uczestnictwa w warsztatach:
Szczegółowy program
Z
asady uczestnictwa
Formularz zgłoszeniowy

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wystawa malarstwa Tadeusza Witek w Górze Kalwarii

Do 20 stycznia 2019 roku będzie można oglądać wystawę malarstwa Tadeusza Witek. W 2016 roku został kierownikiem artystycznym i opiekunem Grupy Plastycznej Communio Graphis, a w 2017 roku został prezesem Związku Artystów Plastyków - Oddział Mazowiecki. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. Białka 9. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa malarstwa Tadeusza Witek w Górze Kalwarii

Tadeusz Witek - urodził się 6 czerwca 1950 r. w Piastowie koło Garwolina. Zainteresowania plastyczne wykazywał od najmłodszych lat. Rysował i malował akwarelą. Za pierwsze zarobione pieniądze kupił wymarzone farby olejne i pędzle. W 1975 r. osiedlił się na terenie Góry Kalwarii, zauroczony tym miastem i okolicą. Praca zawodowa i obowiązki rodzinne nie pozwalały mu w pełni poświęcić się działalności artystycznej. Dopiero po przejściu na emeryturę wrócił do młodzieńczej pasji. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne. Ulubionym tematem jego obrazów są przyroda, kwiaty, martwa natura, świat zwierząt, nie stroni również od malowania portretów. Lubi malarstwo realistyczne. W 2005 r. za namową artysty Stefana Lisowskiego dołączył do Grupy plastycznej Communio Graphis w Górze Kalwarii, a w 2010 r. został przyjęty do Związku Artystów Plastyków Oddział Mazowiecki z siedzibą w Górze Kalwarii. W miarę możliwości czasowych chętnie uczestniczy w plenerach malarskich. Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Galerii Communio Graphis, pomieszczeniach Związku Emerytów i Inwalidów w Górze Kalwarii, w Ośrodku Kultury w Lesznowoli, Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce, w Galerii Ciwitas Christiana w Warszawie przy ul. Pięknej oraz na wystawach poplenerowych. Brał udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji” organizowanym przez Klub Kultury Zastów w Warszawie, zajmując pierwsze miejsce w swej klasie wiekowej. Wiele obrazów Tadeusza Witka powędrowało i znajduje się w zbiorach prywatnych w USA, Anglii, Niemczech i na Ukrainie. Większość prac można podziwiać w różnych instytucjach i zbiorach prywatnych na terenie  Polski, m.in. w prywatnym Muzeum Regionalnym Państwa Prus-Wiśniowskich czy w kościele na terenie DPS-u w Górze Kalwarii.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kalwaryjski Rynek Noworoczny w Górze Kalwarii

1 stycznia 2019 roku o godz. 17.00 zapraszamy do wspólnego świętowania podczas którego życzenia złoży mieszkańcom burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. Następnie zagra miejscowy zespół Air Band – wykona standardy muzyki rozrywkowej. Po występie w ogrodach klasztornych, będzie można obejrzeć niezwykle widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Organizatorzy: Ośrodek Kultury, Urząd Gminy i Stowarzyszenie „O To Chodzi”. Serdecznie zapraszamy!

Kalwaryjski Rynek Noworoczny w Górze Kalwarii

W związku z imprezą ul. Ratuszowa będzie 1 stycznia zamknięta w godz. 13.00–19.00.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Świąteczne granie w Górze Kalwarii

21 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów ogniska muzycznego pod okiem p. Danuty Korulczyk. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. Białka 9. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Świąteczne granie w Górze Kalwarii

Napisz komentarz (0 Komentarzy)