Menu
A+ A A-

Kacper Kuszewski - W hołdzie Adolfowi Dymszy w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii od stycznia rusza z cyklem koncertów pn.: W hołdzie Adolfowi Dymszy. Znani aktorzy (prócz własnego programu artystycznego) zaśpiewają 1-2 utwory z repertuaru Adolfa Dymszy w nowych aranżacjach. Artystom na scenie będzie towarzyszyła orkiestra Jacka Tarkowskiego. Cykl zainauguruje Kacper KUSZEWSKI. Podsumowaniem cyklu będzie wspólny koncert wszystkich artystów podczas Święta Góry Kalwarii. Bilety dostępne w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl 20 stycznia 2018 roku o godz. 17.00 Kacper Kuszewski wystąpi w Górze Kalwarii. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Białka 9.

KACPER KUSZEWSKI - W HOŁDZIE ADOLFOWI DYMSZY W GÓRZE KALWARII

KACPER KUSZEWSKI „Album rodzinny” to piosenki napisane specjalnie dla mnie, utrzymane w stylu lat 20-tych i 30-tych XX wieku. W muzyce pobrzmiewają więc rytmy tanga, fokstrota i charlestona a teksty są na ogół humorystyczne, choć czasem też liryczne. Inspiracją dla tej płyty był stary album rodzinny, w którym na pięknych, przedwojennych fotografiach, obok moich dziadków i pradziadków często stoją ludzie, których nikt już nie pamięta. Nie wiadomo kim byli ani czym się zajmowali, jedynie na podstawie ich strojów czy wyrazu twarzy można próbować się tego domyślić. Zawsze mnie kusiło, żeby stworzyć im jakieś nowe, zabawne życiorysy i z tych właśnie fantazji powstały piosenki na moją płytę. Znajdziecie tu galerię rozmaitych postaci: ciocię Wandę, co chciała Niemca, wuja, który kochał puszystą pannę Talę, saksofonistę Rico (prawdziwe imię: Rysiek), za którym szalały wszystkie bywalczynie dansingu, czy bardzo nieśmiałego dziadka Alojzego i historię jego miłosnej korespondencji. Prawdziwymi twórcami tego albumu są Mirek Sikora, który napisał wszystkie teksty oraz Tomek Krezymon, autor muzyki, aranżer i kierownik muzyczny". Kacper Kuszewski zawdzięcza swoją popularność nie tylko serialowi „M jak miłość” ale również swym talentom tanecznym (wygrał XIII edycję „Tańca z Gwiazdami” w TVN) oraz wokalnym (zwyciężył w VIII edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. I trudno się dziwić, ma za sobą dwanaście lat nauki w szkole muzycznej i śpiew to jego żywioł. Już jako 13-latek śpiewał na scenie gdyńskiego Teatru Muzycznego. Występował w spektaklach muzycznych u boku m.in. Katarzyny Groniec, Krystyny Tkacz i Mariana Opani, współpracował z „Kabaretem Olgi Lipińskiej” i Teatrem Muzycznym „Roma”. Tym razem zabiera widzów w pełną humoru podróż w lata 20-te i 30-te XX. wieku. „ALBUM RODZINNY” to spektakl muzyczny, w którym piosenki przeplatają się z anegdotami. Aktor opowiada o historii swojej rodziny, wspomina swych dziadków, czyta fragmenty ich pamiętników i … listów miłosnych! Pojawiają się także cytaty z podręcznika dobrych manier oraz przepis prababci na odchudzający bulion homeopatyczny.

TARKOWSKI ORKIESTRA Orkiestra powstała w 2008 roku i od tego czasu nieprzerwanie współpracuje z największymi realizacjami telewizyjnymi w naszym kraju. Wśród nich warto wymienić kompleksową obsługę wielu znanych programów jak X Factor, Bitwa na Głosy czy Śpiewaj i Walcz. Ponad 20-osobowa orkiestra wystąpiła podczas ostatniego, głośnego „Koncertu dla M.“, emitowanego na antenie stacji TVN, akompaniując największym gwiazdom polskiej sceny rozrywkowej i filmowej. W nieco mniejszym składzie towarzyszyła artystom podczas tegorocznego Koncertu Sylwestrowego na Krakowskim Rynku. Skład zespołu stanowią wzięci instrumentaliści i wokaliści współpracujący na stałe z gwiazdami polskiej sceny muzyki rozrywkowej. I choć najważniejsze jest tu doświadczenie to właśnie charyzma, pasja oraz wyjątkowy entuzjazm lidera sprawia, że orkiestra pod dyrekcją Jacka Tarkowskiego jest w stanie zagrać w zasadzie każdy utwór i w każdej aranżacji.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wystawa malarstwa Reginy Parol w Górze Kalwarii

12 stycznika 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy Reginy Parol. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9, Góra Kalwaria. Wystawę, będzie można oglądać do 1 lutego 2018 r.

WYSTAWA MALARSTWA REGINY PAROL W GÓRZE KALWARII

Regina Parol (ur. 14.02.1952 r.) jest mieszkanką gminy Góra Kalwaria. Malarstwo stało się jej największą pasją i spełnieniem marzeń młodości. Zaczęła je realizować dopiero po przejściu na emeryturę. Jest samoukiem i amatorką. Uprawia malarstwo olejne oraz akrylowe. Inspiracją jest natura, życie i fantazja. Artystka najchętniej maluje pejzaże, akty, architekturę i martwe natury. To pierwsza wystawa malarki. - Jestem dumna, że moje prace zostaną wystawione w Górze Kalwarii. To dla mnie wielki zaszczyt - mówi artystka.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ferie zimowe w Górze Kalwarii 2018

Poniżej przedstawiamy ofertę przygotowaną na ferie zimowe przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Górze Kalwarii.

FERIE ZIMOWE W GÓRZE KALWARII

BASEN. Od poniedziałku do piątku między 6.00 a 16.00 dzieci i młodzież zapłacą za godzinę pływania 3 zł.

FERIE ZIMOWE W GÓRZE KALWARII

LODOWISKO. Wstęp bezpłatny, darmowa również nauka jazdy. Koszt wypożyczenia łyżew: 5 zł na godzinę.

FERIE ZIMOWE W GÓRZE KALWARII

HALA SPORTOWA. Odbędą się dwa turnieje piłki nożnej (17 i 19 stycznia) oraz jeden koszykarski (24.01) i jeden siatkarski (26.01).

FERIE ZIMOWE W GÓRZE KALWARII

KINO. Darmowe seanse od 22 do 26 stycznia, o godz. 10.00, 12.30 i 18.00.

FERIE ZIMOWE W GÓRZE KALWARII

OŚRODEK KULTURY. Warsztaty dramowe dla dzieci, 15–20 stycznia.

BIBLIOTEKA. „Ferie z robotami”, czyli zajęcia z programowania dla dzieci w wieku 7–11 lat. Potrwają od 15 do 19 stycznia (godz. 10.00–12.00).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)