Menu
A+ A A-

Autobus linii 742 z centrum Góry Kalwarii do stacji metra Kabaty

Autobus linii 742, kursujący obecnie z centrum Góry Kalwarii do Wilanowa, będzie jeździć na stację metra Kabaty. Taką decyzję podjął Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Zmiana autobusowej trasy będzie możliwa, gdyż wybudowano ulice Korbońskiego i Rosnowskiego (które łączą drogę Konstancin-Jeziorna - Warszawa z Ursynowem). Kiedy pasażerowie tędy pojadą? Najpierw muszą zostać przeprowadzone roboty drogowe w rejonie skrzyżowania ulic Relaksowej i Wąwozowej. Wszystko wskazuje na to, że komunikacja (chodzi nie tylko o linię 742, ale też o linie 710 i 724) zostanie skierowana na nową trasę w pierwszej połowie roku.

AUTOBUS LINII 742 Z CENTRUM GÓRY KALWARII DO STACJI METRA KABATY

– Głosy naszych mieszkańców są podzielone: część opowiada się za tym, by autobusy cały czas kursowały do Wilanowa, część optuje za kursami na stację metra Kabaty. Jednak ZTM zakomunikował, że tak czy inaczej trasa zostanie zmieniona, gdyż będzie to rozwiązanie najkorzystniejsze dla pasażerów – mówi burmistrz Dariusz Zieliński. Oczywiście do Wilanowa nadal będzie można się dostać – tyle że po przesiadce w Konstancinie-Jeziornie lub Warszawie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii 2018

24 marca 2018 roku, czyli w przeddzień Niedzieli Palmowej, mieszkańcy kolejny raz wystawią w Górze Kalwarii uliczne Misterium Męki Pańskiej. Widowisko będzie się różnić od poprzednich.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W GÓRZE KALWARII 2018

Nowością są spore zmiany w obsadzie. Jezusa zagra Jakub Rącz, dotychczas św. Jan. Jerzy Janiszewski, który w postać Chrystusa wcielał się przez kilka lat, będzie św. Piotrem. Rolę Maryi powierzono Agnieszce „Jagodzie” Kustrze. Natomiast jako św. Jan wystąpi Jakub Zalewski. Ponadto po kilkuletniej przerwie Pasję reżyseruje Łukasz Głodek.

Kolejne novum: pierwszą sceną stanie się ta ze św. Piotrem, na ulicy Piłsudskiego. – Chcemy zachować chronologię przedstawioną w Biblii. A do tej pory apostoł Piotr zapierający się Mistrza pojawiał się w spektaklu dopiero po skazaniu Jezusa na śmierć – wyjaśnia Łukasz Głodek. Zatem aktorzy tym razem wyruszą z ratusza, zatrzymają się na ul. Piłsudskiego i dopiero wtedy udadzą się przed kościół Na Górce, by wziąć udział w scenie z Piłatem.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W GÓRZE KALWARII 2018

Przedstawienie, które jednorazowo ściąga na rynek kilka tysięcy widzów, rozpocznie się o 15.00 i potrwa niespełna dwie godziny. Tradycyjnie usłyszymy pieśni stworzone specjalnie z myślą o kalwaryjskim Misterium przez Jacka Kowalskiego, które zaśpiewa on z towarzyszeniem chóru Reditus i zespołu Monogramista JK. Nie będzie internetowej relacji na żywo. Organizatorowi, Bractwu Misterium Męki Pańskiej, zależy bowiem na tym, aby mieszkańcy inscenizację przeżyli. „Istotą widowiska jest publiczny hołd dla Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego i duchowe przygotowanie do Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej” – podkreśla Bractwo.

Uwaga, w dniu wydarzenia ulice wokół rynku będą zamknięte od 6.00 do 19.00 (3 Maja na odcinku od Dominikańskiej do Ratuszowej, Ratuszowa oraz Piłsudskiego od Ratuszowej do Pijarskiej). Zachęcamy do parkowania na terenie byłej jednostki wojskowej (na placu manewrowym) oraz na targowisku.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W GÓRZE KALWARII 2018

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wystawa malarstwa Iwony Rucińskiej

17 marca 2018 roku o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Iwony Rucińskiej. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9, Góra Kalwaria. Wystawa będzie czynna w dniach od 17.03 do 16.04 2018 r. Wstęp wolny. Zapraszamy na wystawę malarstwa do Góry Kalwarii.

WYSTAWA MALARSTWA IWONY RUCIŃSKIEJ

Iwona Rucińska - jest mieszkanką Konstancina od urodzenia. W 2011 roku miała pierwszą wystawę swoich prac w Domu Kultury w Konstancinie-Jeziornie. Od 2015 r. jest członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Malarstwo stało się jej pasją życiową. – Większość moich prac powstała w wyniku własnych przemyśleń i odczuć. Kilka z nich namalowałam pod wpływem zachwytu dziełamiu innych twórców. Malowanie sprawia mi ogromną przyjemność i jest dla mnie wyzwaniem. Obrazy, które powstały są poszukiwaniem siebie, szukaniem własnej drogi w tworzeniu, na które w ogromnej mierze ma wpływ otaczający nas świat – mówi artystka.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Formacja Chatelet w Górze Kalwarii

16 marca 2018 roku o godz. 20.00 odbędzie się występ kabaretu Formacja Chatelet, która zaprezentuje swój program pt. "Kandydaci". Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. Białka 9. Bilety w cenie 50 zł. do nabycia w kasie Ośrodka  oraz na portalach: kabaretowebilety.pl, biletyna.pl oraz kupbilecik.pl

FORMACJA CHATELET W GÓRZE KALWARII

Jak mówi jeden z kabareciarzy Adam Małczyk: "To program o wyborach. Nie tylko tych politycznych, ale również, a może przede wszystkim o wyborach życiowych, codziennych. Tych ważnych, które odbijają swoje piętno na całym naszym życiu i tych błahych, nieniosących za sobą żadnych konsekwencji. To program o dwóch facetach, „różnych jak dwie krople wody”, których życie stawia w absurdalnych, komicznych sytuacjach i zmusza do głupich wyborów. Doszliśmy do sedna, bo to program o głupocie. Któż z nas nie robi głupot? Robimy je wszyscy. Pokuszę się o ryzykowne stwierdzenie, że czasem mądrze jest zrobić jakąś głupotę, bo tylko głupota trzyma nas przy zdrowych zmysłach. Ale jakichkolwiek byśmy nie dokonywali wyborów to i tak, życie każdego z nas zmierza w kierunku urny :) Przyjdź na Chatelet i śmiej się z sensem!"

Napisz komentarz (0 Komentarzy)