Menu
A+ A A-

POKOT i spotkanie z Wiktorem Zborowskim w Dyskusyjny Klub Filmowy DKF Uciecha Góra Kalwaria

18 listopada 2017 roku o godz. 18.30 zapraszamy do Kina Uciecha w Górze Kalwarii na pokaz filmu POKOT w reżyserii Agnieszki Holland. Gościem będzie WIKTOR ZBOROWSKI, wybitny aktor komediowy, znany z filmów "Czterdziestolatek", "C.K. Dezerterzy" czy "Ogniem i mieczem", związany z warszawskimi teatrami: Narodowym (1973-1981, 1997-1998), Kwadrat (1981-1983), Teatrem na Woli (1983-1987) i Ateneum im. Stefana Jaracza (1987-2006). Aktor ma na swoim koncie także kilkadziesiąt ról w Teatrze Telewizji. Wiktor Zborowski to również autor świetnych dubbingów, najbardziej kojarzony z rolą Obelixa z serii filmów "Asterix i Obelix". W filmie Holland wcielił się w rolę Matogi, tajemniczego sąsiada głównej bohaterki.

POKOT I SPOTKANIE Z WIKTOREM ZBOROWSKIM W DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY DKF UCIECHA GÓRA KALWARIA

Prelekcję i dyskusję poprowadzi Łukasz Knap - filmoznawca i krytyk Wirtualna Polska. BILETY: 10 zł - normalny, 7 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy). Miejsce: KINO UCIECHA w Górze Kalwarii, ul. Sajny 14.POKOT to polski kandydat do Oscara. Scenariusz do filmu powstał na podstawie powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Główną bohaterką nowego filmu Agnieszki Holland jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko (Agnieszka Mandat). Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kabaret Skeczów Męczących w Górze Kalwarii

18 listopada 2017 roku o godz. 16:30 w Górze Kalwarii wystąpi Kabaret Skeczów Męczących. Miejsce: GOK Góra Kalwaria przy ul. por. J. Białka 9. Bilety 60 zł do nabycia w kasie Ośrodka.

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH W GÓRZE KALWARII

Kabaret Skeczów Męczących - Pod Prądem / Po niezwykle udanym roku 2016 Kabaret Skeczów Męczących wraca "Pod prądem". Wraca ze zdwojoną kabaretową mocą. W najnowszym spektaklu nie zabraknie niczego, z czego zna i ceni ich każdy kabaretowy widz w kraju. Będą megawaty energii płynącej ze sceny, będą uwielbiane przez publiczność nietuzinkowe postacie, grane przez Jarosława Sadzę, a przede wszystkim nowe, nie emitowane w telewizji skecze. To największa dotychczasowa produkcja kabaretu. Pod prądem ma być też trochę pod prąd, nie zabraknie więc odważnych treści i elektryzujących tekstów, które zbudują potrzebne napięcie. Wśród premierowych skeczy oraz uwielbianych hitów możecie być pewni, że pojawi się cała masa nieposkromionej improwizacji, niezaplanowanej zabawy z publicznością i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Podłącz się do nas i daj się zabrać w kabaretową podróż po polskich absurdach, które KSM tak wyraziście ukazuje w swojej twórczości. Kiedy myślisz, że już nic cię nie zaskoczy, my włączamy drugą taryfę i ile elektrownia dała. A na bis, Herbatka z prądem, kabaretowy przebój minionego roku - Chrzciny, w wersji jakiej jeszcze nie widziałeś.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Górze Kalwarii

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na obchody Narodowego Święta Niepodległości w Górze Kalwarii. W sobotę 11 listopada 2017 roku spotykamy się o godz. 16.00. Na rynku wspólnie pośpiewamy przy ognisku - pieśni patriotyczne. Następnie odbędą się, w kościele parafialnym, koncert laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej (17.30) oraz msza święta (18.00). O godz. 19 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, a pół godziny później z pochodniami wrócimy na rynek. Na koniec na zapleczu ratusza będzie się można poczęstować wojskową grochówką.

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GÓRZE KALWARII 2017

W niedzielę, 12 listopada mieszkańcy uczczą święto, ścigając się. Już 25. edycja Biegów Niepodległościowych rozpocznie się o godz. 10.30. Zapisy – już od 9.00. Biuro zawodów będzie się mieścić w siedzibie straży pożarnej, a start i meta zostaną ulokowane obok remizy. Na bieg w kategorii open (dystans 5 km, godz. 12) zapisało się już 200 osób. Tyle wynosi limit. Najprawdopodobniej jednak nie wszyscy się stawią – jest więc szansa na udział w tej rywalizacji.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)