Menu
A+ A A-

Debata kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria - Strzyżewski vs. Zieliński

30 października 2018 roku o godz. 21:00 na społecznościowych kanałach: Facebook i YouTube Gazety Lokalnej Stacja Południe, będzie dostępna debata kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. W debacie weźmie udział Arkadiusz Strzyżewski oraz Dariusz Zieliński. Organizatorem wydarzenia jest gazeta: Stacja Południe.

DEBATA KANDYDATÓW NA STANOWISKO BURMISTRZA MIASTA I GMINY GÓRA KALWARIA

Organizatorzy czekają na Państwa pytania do kandydatów - przewidzieli, że dwa najciekawsze zostaną zadane kandydatom podczas debaty. Proszę o zamieszczanie pytań w komentarzach pod postem facebook.com/gazetastacjapoludnie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w Górze Kalwarii

23 października 2018 roku o godz. 19.30 zapraszamy na występ Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. Białka 9. Bilety w cenie 50 zł dostępne w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl

ALICJA MAJEWSKA I WŁODZIMIERZ KORCZ W GÓRZE KALWARII

„Odkryjemy miłość nieznaną”, „Jeszcze się ten żagiel bieli”, „Być kobietą” - nieśmiertelne przeboje Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza zachwycają do dziś melodyjnością, lekkością, pełnym pasji wykonaniem. Wywołują nie tylko wspomnienia, bo jako klasyka polskiej piosenki estradowej cieszą się dziś równie wielką popularnością, co kiedyś. Alicja Majewska jest laureatką licznych nagród na międzynarodowych festiwalach. Stale współpracuje z Włodzimierzem Korczem, doskonałym pianistą oraz jednym z najbardziej znanych kompozytorów piosenki polskiej, autorem wielu przebojów estradowych, muzyki filmowej, oratoriów, muzyki teatralnej. W programie koncertu przeboje i niespodzianki. Artyści przygotowali koncert trochę sentymentalny, trochę wspomnieniowy, spotkanie z muzyką lekką, ale jednocześnie porywającą i - oczywiście - przebojową!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

III Gminne Święto Latawca w Górze Kalwarii

6 października 2018 roku o godz. 12.00 jak co roku  odbędą się zawody na własnoręcznie przygotowanych latawcach oraz tych przygotowanych w trakcie imprezy. Miejsce: Boisko Stadionu w Górze Kalwarii.

III GMINNE ŚWIĘTO LATAWCA W GÓRZE KALWARII
Zabierzcie ze sobą dziadków, ciocie, rodzeństwo i znajomych by wspólnie się pobawić.
Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu: Piotr Milewski - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 506 788 690

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

PitStop Góra Kalwaria: bezpłatna kontrola samochodów

Raz w roku każdy kierowca musi sprawdzić stan techniczny swojego samochodu podczas badania technicznego. Częstsze kontrole pozwalają jednak szybciej wykryć ewentualne usterki, dokonać naprawy i uniknąć awarii na drodze. W najbliższy czwartek, 27 września 2018 roku mieszkańcy Góry Kalwarii otrzymają za darmo informacje na temat kondycji swojego pojazdu.

PitStop Góra Kalwaria: bezpłatna kontrola samochodów

PitStop to bezpłatna akcja dla zmotoryzowanych, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. 27 września ekipa ProfiAuto odwiedzi Górę Kalwarię, by wraz z lokalną firmą Cartex udzielić tamtejszym kierowcom specjalistycznych porad oraz sprawdzić funkcjonowanie szeregu elementów samochodu. Skontrolować swój pojazd będzie można na parkingu firmy Polsport (ul. Kardynała Stanisława Wyszyńskiego 13) w godzinach 10-16.

PitStop Góra Kalwaria: bezpłatna kontrola samochodów

W mobilnym namiocie serwisowym ProfiAutoPitStop mechanicy dokonają przeglądu najważniejszych układów i podzespołów. Sprawdzą stan techniczny hamulców, ogumienia, zawieszania, akumulatora oraz wycieraczek. Zweryfikują, czy w samochodzie jest odpowiednia ilość płynów eksploatacyjnych i oleju, a światła są poprawnie ustawione.

PitStop Góra Kalwaria: bezpłatna kontrola samochodów

Specjaliści zwrócą uwagę na działanie układu elektrycznego, kierowniczego oraz chłodzenia. W trosce o zdrowie kierowców przyjrzą się także filtrowi kabinowemu (jego nieregularna wymiana może stanowić pożywkę dla grzybów i pleśni). Równie istotne będzie zbadanie temperatury wrzenia płynu hamulcowego (zbyt niska pogarsza siłę hamowania).

–Wraz z początkiem kalendarzowej jesieni warunki na drogach ulegają pogorszeniu. Częsty deszcz i szybko zapadający zmierzch wymagają od kierowców zachowania wzmożonej ostrożności. Podczas PitStopupomożemy przygotować samochód do nowego sezonu, przeprowadzając możliwie dokładną kontrolę i dzieląc się praktycznymi wskazówkami. Mam nadzieję, że dzięki naszej akcji bezpieczeństwo jazdyulegnie poprawie – mówi Paweł Rozbiewski z firmy Cartex, należącej do sieci ProfiAuto.

PitStop Góra Kalwaria: bezpłatna kontrola samochodów

Profi Auto Pit Stop to także okazja do rozmowy z ekspertami i spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Na uczestników biorących udział w akcji czeka wiele niespodzianek i drobne upominki. Organizatorami wydarzenia są: marka ProfiAuto, firmy ATE, MANN-FILTER, OSRAM i VARTA oraz CARTEX.

PitStop Góra Kalwaria: bezpłatna kontrola samochodów

O ProfiAuto: ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 220 hurtowni i sklepów motoryzacyjnych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonuje już ponad1500 serwisów motoryzacyjnych wchodzących w składsieci ProfiAuto Serwis. Partnerzy marki to wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty. Sprzedawane za pośrednictwem sieci części i akcesoria samochodowe pochodzą od największych, renomowanych producentów i są przeznaczone do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć ProfiAuto jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show oraz cyklu wydarzeń ProfiAuto PitStop. Marka jest również sponsorem zespołu ProfiAuto Racing Team, biorącego udział w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz pomysłodawcą programu „Projekt Warsztat” emitowanego na antenie TVN Turbo. Zapraszamy na strony: www.profiauto.pl, www.profiauto.pl/blog oraz www.facebook.com/profiauto

Napisz komentarz (0 Komentarzy)