Menu
A+ A A-

Bezpłatne Wi-Fi w centrum Góry Kalwarii

Z dniem 18 lipca 2016 r. mieszkańcy gminy oraz turyści odwiedzający Górę Kalwarię mają możliwość korzystania z hotspotów, czyli otwartych i dostępnych w przestrzeni publicznej punktów, umożliwiający dostęp do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (Wi-Fi). Dzięki tym urządzeniom można uzyskać dostęp do podstawowych stron internetowych. Urządzenia te umożliwiają również odbieranie bądź wysłanie poczty internetowej. Z hotspotów w Górze Kalwarii korzystać mogą posiadacze komputerów przenośnych laptopów, palmtopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń (np. odbiorników GPS) wyposażonych w bezprzewodową kartę sieciową WiFi.

BEZPŁATNE WI-FI W CENTRUM GÓRY KALWARII

Hotspoty zlokalizowane zostały w następujących punktach miasta:
1) Rynek w Górze Kalwaria
2) teren skweru przy ul. Dominikańskiej
3) budynki Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria

Zasady korzystania z hotspotów
1) Dostęp do Internetu gwarantowany jest w otwartej przestrzeni, w zasięgu max. 100 metrów od anteny.
2) Hotspoty nie gwarantują dostępu do Internetu w zamkniętych pomieszczeniach.
3) Będąc w zasięgu hotspotu, wyszukujemy sieci bezprzewodowej i łączymy się z siecią za pomocą punktu o nazwie GK-HotSpot.
4) Każdy z użytkowników zobowiązany jest potwierdzić zapoznanie się z regulaminem korzystania ze Strefy Wi-Fi Góra Kalwaria.
5) Odbieranie i wysyłanie danych odbywa się z maksymalną prędkością połączenia do 1024 kbit/s / 128 kbit/s
6) Czas jednorazowej sesji w ramach dostępu GK-HotSpot nie będzie dłuższy niż 60 minut
7) Użytkownik sieci dostępowej może zgłaszać problemy techniczne pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Modernizacja drogi do Solca

Jedna z bardziej ruchliwych dróg powiatowych 2811W łącząca gminę Góra Kalwaria z Konstancinem-Jeziorną, znajdująca się na trasie Solec – Szymanów – Borowina – Konstancin, doczekała się w końcu modernizacji.

MODERNIZACJA DROGI DO SOLCA

Na modernizowany odcinek o długości ponad 2 km powiat wyda prawie 4 mln zł. Warto zaznaczyć, że 1,1 mln zł Powiat Piaseczyński pozyskał z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Prace od skrzyżowania z drogą krajową nr 79 w kierunku Szymanowa ruszą rano 23 lipca. Odcinek zostanie zamknięty na ok. trzy tygodnie, dlatego należy liczyć się z utrudnieniami. Objazd będzie wyznaczony przez Solec. Nowością będzie zupełnie nowa dwukierunkowa ścieżka rowerowa z chodnikiem o szerokości 3,5m, która ze względów bezpieczeństwa od strony rowów odgrodzona będzie balustradą.

Modernizacja drogi do Solca

– To jedna z najbardziej ruchliwych i potrzebnych dróg na terenie Góry Kalwarii i Konstancina. Ruch samochodowy oraz pieszy i rowerowy jest tu wyjątkowo duży. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy o budowie tak szerokiej infrastruktury drogowej - mówi Arkadiusz Strzyżewski, Wicestarosta Piaseczyński. Będzie to druga taka ścieżka w gm. Góra Kalwaria, i druga przy drodze powiatowej.

Modernizacja drogi do Solca

Zamówienie obejmuje kompleksową przebudowę jezdni wraz z nową podbudową, przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę chodnika i ścieżki rowerowej. W zakres robót wchodzi ponadto wycinka kolidujących drzew, roboty ziemne, i odtworzenie rowów.

Modernizacja drogi do Solca

- Remont całego odcinka jednej z najbardziej uczęszczanych i zniszczonych dróg powiatowych staje się faktem – dodaje Arkadiusz Strzyżewski

Modernizacja drogi do Solca

Starostwo Powiatowe w Piasecznie

Modernizacja drogi do Solca

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ankieta dla mieszkańców Góry Kalwarii - weź udział w badaniu

Zapraszamy do udział w badaniu przeprowadzanym na potrzeby opracowania aktualizacji „Planu strategicznego z wytycznymi operacyjnymi dla Góry Kalwarii na lata 2016-2026”. Bardzo zależy nam, aby ten dokument odpowiadał Państwa potrzebom, dlatego też mamy nadzieję, że zechcą Państwo poświęcić kilka minut na wypełnienie ankiety. Zapewniamy Państwu pełną anonimowość - wyniki badania będą prezentowane jedynie w formie zbiorczych zestawień.

ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW GÓRY KALWARII

Ankieta dostępna jest na platformie konsultacji społecznych: http://cyfrowademokracja.pl/konsultacje-spoleczne/ankieta-dla-mieszkancow-gory-kalwarii

Strategia Rozwoju Gminy Góra Kalwaria będzie dokumentem wyznaczającym kierunki rozwoju gminy na kolejne lata. Różnorodne potrzeby ludzi oraz dążenie do ich zaspokojenia są podstawą podejmowania wszelkich działań, dlatego bardzo ważne są dla nas opinie mieszkańców. Informacje zebrane w ramach tego badania będą ważnym elementem tworzenia Strategii Rozwoju, stąd prosimy o zgodne z Państwa przekonaniem wyrażenie własnej opinii. Z góry dziękujemy za udział w naszym badaniu.

Strategię opracowuje firma ResPublic, wyłoniona w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Podsumowanie świątecznej akcji Podziel się misiem 2015

Tegoroczna akcja świąteczna "Podziel się misiem" zakończona. Ponad pół tysiąca zadowolonych szczęśliwców.

Dziewiąty już raz mieszkańcy gminy hojnie obdarowali organizatorów akcji. Pluszaki i przeróżne zabawki zbierano głównie we współpracy m.in. z placówkami oświatowymi. Odzew na apel był wielki i wystarczający by można było odwiedzić wszystkie grzeczne dzieci. Co więcej w tym roku podobnie jak w poprzednich latach Mikołaje odwiedzili także miejscowy DPS sprawiając mieszkańcom nie mniejszą radość niż maluchom.

PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEJ AKCJI PODZIEL SIĘ MISIEM 2015

Rozdaniem prezentów zajęli się oczywiście św. Mikołaj oraz jego pomocnicy, którymi byli inicjatorzy akcji (Arkadiusz Strzyżewski, Paweł Tabor. W rolę pomocników Mikołaja wcielili się także wolontariusze Zuzanna Gaładyk, Alicja Grams, Klaudia Kowalewczany, Klaudia Marciniak, Kinga Domagalska, Piotr Krawiecki, Bartek Gromadzki, Jakub Szlązak, Marta Borkowska, Szymon Krupa, Karolina Radomska, Piotr Świder, Paweł Tomczyk, Emilia Piekarska, Adrian Dąbrowski Bałtrukiewicz, Tomek Tywonek.

Wszystkie przepiękne misiami, lale, gry, puzzle, książki oraz filmy i bajki DVD wraz ze słodkim akcentem zostały rozdane w przedświąteczne dni 23-24 grudnia. Radości oraz miłego zaskoczenia w kilkuset domach Gminy Góra Kalwaria było co nie miara. Szczególnie najmłodsze pociechy nie kryły radości i szczęścia z powodu wizyty św. Mikołaja w ich domach.

Mikołaj wraz z pomocnikami zawitał także u grzecznych dorosłych mieszkających w Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii. Obdarowanych zostało około 400 pensjonariuszy, którzy w świątecznej atmosferze przywitali Świętego kolędą i ciepłymi życzeniami. Mikołaj także nie krył wzruszenia widząc w pokojach mieszkańców misiaki z poprzednich lat.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla hojnych mieszkańców za wszystkie dostarczone prezenty (pluszaki, zabawki, gry, puzzle i wiele innych). Szczególne podziękowania należą się pedagogom z gminnych placówek oświatowych, które wzięły udział w zbiórce, a w szczególności Szkole Podstawowej Nr 2 w Górze Kalwarii, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Kątach, Zespołowi Szkół w Baniosze. Dziękujemy także Pani Natalii Matusiak (Sam u Jacka) za ufundowanie słodyczy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)