Relacja z Międzynarodowych Warsztatów Gospel CALVARY GOSPEL

W dniach 12 - 13 grudnia 2015 r. odbyły się po raz szósty już w Górze Kalwarii Międzynarodowe Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL. Dzięki gościnności Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii ok. 60 osobowa grupa uczestników mogła zgłębiać tajniki interpretacji pieśni negro spiritual i gospel w przytulnej, nowo oddanej do użytku siedzibie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii przy ul. Białka 9, gdzie odbyły się zarówno warsztaty jak i koncert finałowy. Warsztaty poprowadziła międzynarodowa grupa charyzmatycznych i niezwykle utalentowanych instruktorów gospel: czarnoskóra wokalistka z Kenii: MARSHA OTONDI, wokalista, muzyki i lider uwielbienia LEYE OLADIPUPO z Nigerii oraz JOANNA WĄTOR – dyrygentka i wokalistka chóru „New Gospel Generation” z Warszawy. Podczas koncertu finałowego towarzyszyli im na instrumentach klawiszowych: Marcin Piekos, na gitarze Sebastian Iwanowicz, na basie Andrzej Solarski i na perkusji Gniewomir Tomczyk.

Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL

W ramach dwudniowych warsztatów uczestnicy przygotowali program złożony z tradycyjnych negro spiritual (m.in. „Go Tell it On The Mountain”), jak również popularnych amerykańskich standardów okołoświątecznych w oryginalnych, gospelowych i jazzowych aranżacjach (m.in. „Good”, „Jesus What a Wonderfuld Child”, „Oh, Holy Day”, Joy To The World”). Część programu stanowiły też autorskie pieśni instruktorów oraz opracowania pieśni afrykańskich, m.in. „Monhadi” i Bambella”, zaśpiewana wspólnie z chórem i zgromadzoną publicznością. Koncert rozpoczął się dynamicznie wykonanym utworem polskim „Zasługujesz chwałę wziąć” w znakomitym wykonaniu dwóch dziewczynek, uczestniczek warsztatów, Darii i Marysi, a zakończył brawurowym wykonaniem znanego standardu „Feliz Navidad” z solistką, Agatą Grzegorczyk-Janik.

Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL

Niezwykle gorąca atmosfera przeniosła się zarówno na uczestników jak i licznie przybyłych słuchaczy, którzy długo oklaskiwali powarsztatowy koncert CALVARY GOSPEL 2015”, doceniając w ten sposób wspaniały klimat i wysoki poziom wykonawczy i artystyczny tej unikalnej w swym charakterze imprezy - jedynej takiej imprezy na terenie Mazowsza - oraz wkład, jaki wnosi do oferty kulturalnej Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL

Impreza odbyła się dzięki wsparciu władz samorządowych Miasta i Gminy Góra Kalwaria i Starostwa Powiatowego w Piasecznie, wsparciu organizacyjnemu Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii i restauracji „Stacja Kultura” oraz patronatowi medialnemu portalu „gorakalwaria.net”.

Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL

Zapraszamy na kolejne VII już Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL w grudniu 2016 r.
Zarząd Fundacji PiEA "Promotus”